آنتی اسکالانت ، خرید اینترنتی آنتی اسکالانت شستشوی دستگاه RO ناب‌زیست

آنتی اسکالانت ، خرید اینترنتی آنتی اسکالانت شستشوی دستگاه RO ناب‌زیست

بنابراین همواره میزان درستی از ضد رسوب باید تزریق شود تا نتیجه مطلوب را در پی داشته باشد. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره و راهنمایی داشته باشید می توانید با کارشناسان ما در شرکت مهاب تماس بگیرید. توصیه می شود همواره از ماده ضد رسوب جهت بالا بردن بهره وری سیستم تصفیه آب استفاده گردد. شرکت هوبارت شیمی تامین کننده و عرضه کننده بهترین نوع آنتی اسکالانت در بازار ایران، آماده ارائه مشاوره در زمینه تهیه و خرید این محصول برای مصرف کنندگان محسوب می‌گردد. دلیل استفاده از آنتی اسکالانت این است که ایجاد رسوب روی غشاها در سیستم های مختلف از جمله آب و فاضلاب باعث پایین آمدن کیفیت تصفیه ، کاهش نفوذ آب ، گرفتگی فیلترها و افزایش هزینه و انرژی می شود. آنتی اسکالانت بیشتر در سیستم های تصفیه آب و فاضلاب کاربرد دارند و از رسوب یون‌ها و ترکیبات موجود در آب بر روی فیلترها و غشاها جلوگیری می کنند.

:برای اسمز معکوس (Antiscalant) جدول انتخاب آنتی اسکالانت

همانطور که گفتیم در دستگاه تصفیه آب و آب شیرین کن هنگام استفاده از روش اسمز معکوس از ضد رسوب باید استفاده کرد. از آنجا که منافذ غشای این دستگاه ها ممکن است پر شود و مانع عملکرد درست دستگاه شود باید ضد رسوب به آن اضافه کرد تا این منافذ را باز نگه دارد و از رسوب کردن مواد جلوگیری کند. سیستم تزریق آنتی اسکالانت تقریبا بر روی تمامی سیستم های آب شیرین کن صنعتی وجود دارد. آنتی اسکالانت Antiscalant از مهمترین مواد شیمیائی تصفیه آباست که معمولا در دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده می گردد. هر دستگاه آب شیرین کن نیاز به یک سیستم تزریق برای این ماده شیمیایی دارد.

این ماده ضد رسوب ممبران با بازده بالایی از تشکیل رسوب بر غشای ممبران در تمام دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس با آب های خوراک مختلف (نظیر آب لب شور یا چاه، آب دریا، آب حاوی سیلیکا یا سولفات بالا) ممانعت می کند. بنابر این استفاده از آنتی اسکالانت در سیستم تصفیه آب اسمز معکوس امری بسیار ضروری است. در این مقاله قصد داریم درباره نحوه و میزان مصرف آنتی اسکالانت با شما عزیزان صحبت کنیم. آنتی اسکالانت برای جلوگیری از تشکیل رسوب بر روی ممبران ها و دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس و سیستم‌های نانوفیلتراسیون بسیار مفید بوده و توصیه می‌گردد. از تشکیل رسوبات غیر آلی به ویژه کربنات کلسیم، سولفات‌ها و آهن ممانعت می‌کند. آنتی اسکالانت بر پایه پلیمری به دلیل اینکه عوارض جانبی برای انسان و محیط زیست را به کمترین میزان رسانده و همچنین غیر سمی بودن آن طرفداران بیشتری را به خود جذب نموده است.

تزریق آنتی اسکالانت antiscalant ( نرم افزار CoRoLa-T )

بنابراین استفاده از آن در دستگاه اسمز معکوس RO جهت افزایش طول عمر ممبران و همچنین افزایش راندمان جریان خروجی، ضروری است. یونهای کربنات که یکی از واکنش دهنده های لازم برای رسوب کربنات کلسیم موثر میباشد. از معایب دیگر آن می توان به خوردگی اسید، هزینه مخازن و Ro نفوذ PH تجهیزات نظارتی و همچنین اسید باعث کاهش می‌شود اشاره کرد.

آنتی اسکالانت پایه فسفاته

این ضد رسوب فلوکن از نظر ظاهری مایعی به رنگ زرد روشن است، که دارای PH پایین تر از 2 بوده و کمی آنتی اسکالانت اسیدی می باشد. زیرا تنها عامل بازدارنده در دستگاه آب شیرین کن برای عدم چسبندگی رسوبات بر روی ممبران، آنتی اسکالانت است. آنتی اسکالانت Genesys یک محصول فسفاته غلیظ است که برای جلوگیری از تشکیل رسوبات فلزات سه ظرفیتی چون آلومینیوم، منگنز و آهن مناسب است و سبب کاهش شست‌شو یا تعویض ممبران می‌شود. از آنتی اسکالانت جنسیس در سیستم‌های اسمز معکوس و نانوفیلتراسیون استفاده می‌شود و مؤثر برای از بین بردن طیف وسیعی از رسوبات معدنی (کربنات و سولفات) است.

  • آنتی اسکالانت جنسیس یک آنتی اسکالانت قلیایی با دانسیته بالا است و در کنترل انواع رسوبات بویژه رسوبات فلزی آهن و منگنز موثر است.
  • ضد رسوب های نوع ترکیبی در مقایسه با ضد رسوب های تک مولکولی معمولاً عملکرد بهتری دارند.
  • اما باید توجه نمود که تمامی شرکت های بازرگانی مستقر در تهران از نظر تجربه، سابقه و کیفیت در یک سطح قرار ندارند.
  • بدین منظور توجه به این نکته اهمیت دارد، که در صورت خاموش کردن دستگاه، واحد تزریق آنتی اسکالانت نیز بلافاصله متوقف گردد.
  • به جرات می توان آنتی اسکالانت را ضروری ترین ماده شیمیایی دانست، که در فرایند تصفیه آب صنعتی به کار می رود.