آیا بک لینک های سئو هنوز هم مرتبط هستند؟ (جواب داد)

در این مقاله، چگونگی مرتبط بودن بک لینک های سئو برای الگوریتم های موتورهای جستجوی امروزی را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید تلاش خود را بر روی بهترین استراتژی های بهینه سازی موتور جستجوی خارج از سایت برای رتبه بندی و ترافیک بالاتر متمرکز کنید.

آیا بک لینک های سئو هنوز هم مرتبط هستند؟

در اینجا برخی از ویژگی هایی که یک بک لینک را برای سئو مرتبط می کند آورده شده است:

 • این وب سایت دارای موضوع یا جایگاهی مشابه یا مرتبط با شماست. این باعث می‌شود که بک لینک با محتوا و کاربران شما مرتبط‌تر و مرتبط‌تر باشد.
 • این وب سایت از شهرت و تعامل کاربران خوبی برخوردار است. این بدان معنی است که وب سایت دارای نظرات مثبت، رتبه بندی ها، توصیفات، حضور در رسانه های اجتماعی، نظرات، اشتراک گذاری ها و غیره است که نشان دهنده قابل اعتماد بودن و کیفیت آن است.
 • این وب سایت دارای اعتبار دامنه بالایی است. این معیار قدرت و محبوبیت کلی یک وب سایت را بر اساس کمیت و کیفیت بک لینک های آن اندازه گیری می کند. هرچه Domain Authority بالاتر باشد، وب سایت در جایگاه خود معتبرتر و تاثیرگذارتر است.
 • این وب سایت دارای پروفایل لینک طبیعی و متنوعی است. این بدان معنی است که وب سایت دارای بک لینک های متنوعی از منابع، انواع و متن های مختلف است که هرزنامه یا دستکاری نیستند. این نشان می دهد که وب سایت بک لینک های خود را به صورت ارگانیک و قانونی به دست آورده است.
 • بک لینک سئو از یک صفحه وب با امتیاز Page Authority خوب می آید. این معیار قدرت و محبوبیت کلی یک صفحه وب را بر اساس کمیت و کیفیت بک لینک های آن اندازه گیری می کند. هرچه اعتبار صفحه بالاتر باشد، ارزش پیج رنک گوگل بیشتری می تواند به صفحه وب شما منتقل شود.
 • این پیوند از متن لنگر توصیفی و مرتبط استفاده می کند که با محتوا و هدف صفحه شما مطابقت دارد. این بدان معنی است که متن پیوند حاوی کلمات کلیدی یا عباراتی است که توصیف می کند صفحه شما در مورد چه چیزی است و کاربران می توانند انتظار داشته باشند که در آن پیدا کنند. این به موتورهای جستجو و کاربران کمک می کند تا ارتباط و ارزش صفحه شما را درک کنند.
 • پیوند به یک صفحه خاص و مرتبط در وب سایت شما اشاره می کند، نه فقط صفحه اصلی شما. این بدان معنی است که پیوند کاربران را به صفحه ای هدایت می کند که ارتباط نزدیکی با موضوع صفحه پیوند دارد و اطلاعات یا راه حل های بیشتری برای درخواست آنها ارائه می دهد.
 • پیوند به کاربر و زمینه صفحه پیوند دهنده ارزش می بخشد. این بدان معنی است که پیوند اطلاعات، منابع، بینش یا دیدگاه‌های بیشتری را ارائه می‌کند که محتوای صفحه پیوند را تکمیل یا تقویت می‌کند. این باعث می شود پیوند برای کاربرانی که سیگنال های با کیفیتی هستند که توسط الگوریتم رتبه بندی گوگل اندازه گیری می شوند مفید و مفید باشد.

چگونه بک لینک های سئو مرتبط بیشتری بدست آوریم

یک بک لینک سئو زمانی مرتبط است که از وب سایتی باشد که دارای فاکتورهای کیفی خاصی باشد، مانند ارتباط موضوعی، اعتبار بالا و قابل اعتماد بودن، و محتوا به کاربران شما ارزش می افزاید.

آیا کمیت یا کیفیت بک لینک ها هنوز برای موتورهای جستجوی مدرن مانند گوگل، یاهو و بینگ اهمیت دارد؟

با این حال، همه بک لینک های سئو یکسان ایجاد نمی شوند. برخی از بک لینک ها می توانند تأثیر مثبتی بر عملکرد سئوی شما داشته باشند، در حالی که برخی دیگر می توانند تأثیر منفی یا خنثی داشته باشند. بنابراین، هنگام ساخت لینک، باید بر کیفیت بر کمیت تمرکز کنید.

چرا بک لینک های سئو برای یک وب سایت مهم هستند؟

اما آیا بک لینک های سئو هنوز هم مرتبط هستند؟

در اینجا برخی از دلایل مرتبط بودن بک لینک ها برای سئو آورده شده است:

 • بک لینک ها اعتماد را افزایش می دهند: هنگامی که وب سایت دیگری یک بک لینک به وب سایت شما ایجاد می کند، به عنوان رای اعتماد یا توصیه ای برای محتوای شما عمل می کند. این می تواند شهرت و اعتبار شما را در جایگاه شما افزایش دهد.
 • بک لینک ها اعتبار را افزایش می دهند: گوگل با استفاده از الگوریتم PageRank امتیازی بین 0 تا 10 به صفحات وب بر اساس کمیت و کیفیت بک لینک های آنها اختصاص می دهد. هر چه رتبه صفحه بالاتر باشد، اعتبار صفحه وب در سیستم رتبه بندی گوگل بیشتر می شود.
 • بک لینک ها دسترسی شما را افزایش می دهند: وقتی وب سایت دیگری به صفحه شما پیوند می خورد، محتوای ما را در معرض دید خوانندگان آنها قرار می دهد. این می تواند ترافیک، آگاهی از برند و تبدیل شما را افزایش دهد. بک لینک‌های سئو همچنین به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا صفحات شما را سریع‌تر کشف و ایندکس کنند، که می‌تواند دید ارگانیک وب‌سایت شما را در نتایج جستجو بهبود بخشد.
 • بک لینک ها رتبه بندی را بهبود می بخشند: بک لینک ها یکی از سه فاکتور برتر رتبه بندی مورد استفاده گوگل و سایر موتورهای جستجو هستند. هرچه بک لینک های سئو سایت شما و هر صفحه جداگانه بیشتر باشد، شانس شما برای رتبه بندی مناسب برای کلمات کلیدی هدف شما بیشتر است.

چه چیزی یک بک لینک سئو را مرتبط می کند؟

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

آیا بک لینک های سئو هنوز هم مرتبط هستند؟

بک لینک های سئو همچنان برای رتبه بندی کلمات کلیدی و ترافیک سئو مرتبط هستند. همانطور که در این راهنما توضیح داده شد، گوگل تایید کرده است که بک لینک ها یکی از سه فاکتور برتر رتبه بندی سئو در کنار کیفیت محتوا و RankBrain هستند. بک لینک ها نشان دهنده اعتماد، اعتبار، محبوبیت و مرتبط بودن یک وب سایت و صفحات وب آن است که فاکتورهای مهمی برای رتبه بندی در موتورهای جستجو هستند.منبع

دلیل اصلی اینکه چرا بک لینک های سئو همچنان اهمیت دارند این است که بک لینک ها به الگوریتم های ایندکس و رتبه بندی گوگل کمک می کنند تا بفهمند صفحه شما در مورد چیست، چقدر معتبر است و چقدر برای مردم مفید است.

بک لینک های سئو لینک هایی از یک وب سایت به وب سایت دیگر هستند که نشان دهنده ارتباط، اعتبار و محبوبیت یک صفحه وب هستند. و سال هاست که بک لینک ها به عنوان یکی از فاکتورهای مهم سئو مطرح می شوند.

به دست آوردن بک لینک های سئو با کیفیت آسان نیست. برای ایجاد لینک نیاز به زمان، تلاش و خلاقیت دارد. با این حال، چند استراتژی اثبات شده وجود دارد که می تواند به شما کمک کند بک لینک های با کیفیت بیشتری برای وب سایت خود داشته باشید.

 • محتوای باکیفیت ایجاد کنید که اصلی، آموزنده، جذاب و قابل اشتراک گذاری باشد. محتوا پایه و اساس هر کمپین لینک سازی است. اگر محتوایی ایجاد کنید که مردم بخواهند آن را بخوانند، تماشا کنند یا گوش دهند، به احتمال زیاد به آن لینک می دهند یا به صورت ارگانیک با دیگران به اشتراک می گذارند.
 • پست مهمان در وب سایت های مرتبط و معتبر در جایگاه شما. ارسال مهمان یکی از موثرترین راه ها برای دریافت بک لینک، ترافیک و سئو برای وب سایت شما است. شما می توانید محتوای ارزشمندی را به مخاطبان وب سایت دیگری ارائه دهید و در ازای آن یک پیوند به وب سایت خود دریافت کنید.
 • با اینفلوئنسرها و وبلاگ نویسان در جایگاه خود ارتباط برقرار کنید. اینفلوئنسرها و وبلاگ نویسان فالوورهای زیادی و وفادار دارند که می توانند به شما در دستیابی به مشتریان بالقوه بیشتری کمک کنند. می‌توانید در رسانه‌های اجتماعی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید، به آن‌ها ایمیل بزنید، در مورد پست‌هایشان نظر بدهید، یا در ازای یک لینک یا اشاره، چیز ارزشمندی را به آن‌ها پیشنهاد دهید.
 • از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ محتوا و وب سایت خود استفاده کنید. رسانه های اجتماعی ابزاری قدرتمند برای افزایش دید و دسترسی آنلاین شما هستند. شما می توانید از پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین، پینترست، یوتیوب و غیره استفاده کنید تا محتوای خود را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید و بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایت خود جذب کنید. برخی از این بازدیدکنندگان ممکن است در صورتی که محتوای شما را مفید یا جالب بدانند، از وب‌سایت‌هایشان به آن لینک دهند.
 • از ابزارهای سئو مانند Semrush، Moz و Ahrefs برای تجزیه و تحلیل پروفایل های بک لینک سئوی رقبا و یافتن فرصت های جدید لینک سازی استفاده کنید. شما می توانید از این ابزارها برای کشف بک لینک های رقبای شما، نوع لینک هایی که دارند، از چه انکر تکست هایی استفاده می کنند، نسبت لینک dofollow به nofollow و غیره استفاده کنید. سپس می توانید از این اطلاعات برای تکرار بهترین بک لینک های SEO خود استفاده کنید. یا وب سایت های مشابهی را پیدا کنید که ممکن است به شما نیز لینک دهند.

خلاصه مربوط به بک لینک های سئو

ارائه بهترین نکات سئو …