آیا هفته 4 روزه آینده کار است؟ پرسش و پاسخ با جو اوکانر


آیا صرف زمان کمتر در ساعت می تواند تیم شما را سازنده تر کند؟

جو اوکانر اینطور فکر می کند. او مدیر عامل 4DayWeek.com است، شرکتی که هدف آن تغییر طرز فکر جمعی ما حول محور سنتی 9 به 5، از دوشنبه تا جمعه است.

مطمئناً غیر منطقی به نظر می رسد – و با این حال بسیاری از سازمان ها مایلند آن را امتحان کنند.

در واقع، Search Engine Journal در حال آزمایش یک هفته کاری چهار روزه است.

جو در حال حاضر برنامه آزمایشی 4 Day Week Global را رهبری می کند و در شش ماه اول سال 2022، 150 شرکت و 7000 کارمند آنها در آزمایشات هماهنگ شش ماهه هفته چهار روزه شرکت کردند.

جو اخیراً به لورن بیکر مجری SEJ Show در یک قسمت پادکست پیوست که به تیم بازاریابی شما کمک می کند تا در ساختار یک هفته کاری 4 روزه موفق شوند.

ما این فرصت را داشتیم که با جو پس از مصاحبه پادکست او ارتباط برقرار کنیم و چند سوال دیگر در مورد چگونگی رشد او در این حرفه به عنوان یک مدافع کاری انعطاف پذیر و عامل تغییر سازمانی بپرسیم.

در اینجا، او در مورد رهبری، بهره‌وری، و روندها و مهارت‌هایی که برای اثبات آینده شغلی و شرکت‌های خود در آینده به آن‌ها نیاز داریم، صحبت می‌کند.

رشد به ذهنیت چهار روزه هفته

میراندا میلر: چه مسیری باعث شد که مدیر برنامه آزمایشی جهانی و اکنون مدیرعامل 4 روز هفته جهانی شوید؟

جو اوکانر: «در نقش قبلی‌ام به‌عنوان مدیر کمپین‌های بزرگ‌ترین اتحادیه خدمات عمومی ایرلند، فورسا، در سال 2018 یک کنفرانس بین‌المللی درباره آینده زمان کاری ترتیب دادم و ائتلاف مبارزاتی هفته چهار روزه ایرلند را در سال 2019 تأسیس و راه‌اندازی کردم.

من از سال 2019 نیز با بنیانگذاران پیشگام 4 Day Week Global، اندرو بارنز و شارلوت لاکهارت همکاری داشته ام.

هنگامی که سال گذشته یک برنامه آزمایشی و پروژه تحقیقاتی چهار روزه در ایرلند را توسعه دادم، با برنامه های آنها برای توسعه یک پروژه آزمایشی جهانی و یک کمپین بزرگ ایالات متحده مطابقت داشت، بنابراین در سپتامبر 2021 به طور تمام وقت با این سازمان وارد شدم. .

در همان زمان، من به همراه شریک زندگیم و دو کوکر اسپانیلمان از ایرلند به شهر نیویورک نقل مکان کردیم، جایی که من همچنین به عنوان یک همکار مدعو با دانشکده ILR دانشگاه کرنل، پروژه تحقیقاتی کاهش زمان کار را رهبری می کنم.

میراندا میلر: کمی در مورد کاری که انجام می‌دهی به ما بگو. این مدل کاری چگونه روش انجام کار خود را تغییر داده است؟

جو اوکانر: من از نوع مواجهه دست اولی که با طیف وسیعی از شرکت‌های بسیار متفاوت داشتم، چیزهای زیادی آموخته‌ام که شیوه‌های کاری جدید و نوآورانه را اتخاذ کرده‌اند، پیشرفت‌های فرآیندی را شناسایی کرده‌اند و فناوری‌های جدید را پذیرفته‌اند تا کسب‌وکار خود را به اندازه کافی کارآمد کنند. خروجی پنج روزه در چهار.

این نه تنها ظرفیت من برای حمایت از رهبران را تقویت کرد تا بفهمند چگونه می توان این کار را برای کسب و کارشان انجام داد، بلکه به من امکان داد تا این استراتژی ها را اجرا کنم تا سازمانمان را تا آنجا که ممکن است ناب و کارآمد کنم.

این یک کار مداوم در حال پیشرفت است – هفته چهار روزه و کار هوشمندانه یک تناسب اندام مداوم است، نه یک تصمیم یکباره.

میراندا میلر: در سطح رهبری شما، زمان شما بین استراتژی سازمانی، مدیریت افراد و سایر فعالیت ها چگونه تقسیم می شود؟

جو اوکانر: اگرچه ما به سرعت در حال رشد هستیم، اما هنوز یک سازمان نسبتاً کوچک با ساختار سازمانی کاملاً مسطح هستیم، بنابراین من هنوز عمیقاً درگیر اجرای عملیات روزانه خود و اجرای برنامه های آزمایشی جهانی هستم.

حرکت ارگانیک باورنکردنی در پشت جنبش جهانی چهار روزه هفته، به ویژه در حدود شش ماه گذشته، به این معنی است که ما باید در واکنش به این فضای سریع در حال حرکت بسیار زیرک باشیم.

در ماه‌های اخیر، من توانسته‌ام زمان بیشتری را به ترسیم مسیر آینده خود اختصاص دهم. ما در حال ایجاد ظرفیت برای رسیدن به هدف خود برای اجرای برنامه آزمایشی هفته 4 روزه خود به صورت فصلی در هر منطقه زمانی و منطقه تا سه ماهه دوم سال 2023 هستیم.

بهره وری، رهبری، و مدل 100-80-100™

میراندا میلر: آیا می‌توانید دو تأثیر اصلی را در شکل‌دهی به نحوه تفکر شما در مورد بهره‌وری و رهبری به اشتراک بگذارید؟

جو اوکانر: یکی از چیزهایی که الهام بخش من شد، تجربه من با کارمندان بخش دولتی در ایرلند بود، که در آن بسیاری از والدین شاغل – عمدتاً زنان – به طور دسته جمعی در یک نظرسنجی بزرگ به ما گفتند که پس از بازگشت، کار چهار روزه یا کاهش ساعت کار را انتخاب کرده اند. از مرخصی والدین، به دلایل تعادل بین کار و زندگی و مراقبت از کودک.

با این حال، اگرچه آنها به 80 درصد از حقوق خود کاهش یافته بودند، اما هنوز احساس می کردند که مسئولیت های آنها یکسان است، انتظارات نقش آنها یکسان است و خروجی آنها یکسان است.

این به ما دو چیز می‌گوید: یکی، ما یک مشکل مهم برابری جنسیتی در محل کار داریم که یک هفته چهار روزه جهانی می‌تواند در رسیدگی به آن انقلابی باشد.

و دوم، وقتی صحبت از بهره وری می شود، قانون پارکینسون صادق است – وظایف کاری برای پر کردن زمان در دسترس برای تکمیل آنها گسترش می یابد.

بنیانگذار ما اندرو بارنز نیز در این زمینه الهام بخش من بوده است. آزمایش چهار روزه مهمی که او در سال 2018 در شرکتش، Perpetual Guardian در نیوزلند رهبری کرد، در درجه اول با انگیزه بهره وری بود.

با تغییر تأکید از تعداد ساعات صرف شده در دفتر، پشت میز یا ساعت و بر روی کار تولید شده و نتایج بدست آمده، او می تواند عملکرد تجاری بهتری ارائه دهد و در عین حال زندگی کارکنان خود را به سمت بهتر شدن تغییر دهد. .

مدل 100-80-100™ که او در این آزمایش پیشگام بود – 100٪ دستمزد، 80٪ زمان، در ازای تعهد به 100٪ خروجی – اکنون در حال تغییر دنیای کار است که توسط صدها شرکت در سراسر جهان با راهنمایی ما پذیرفته شده است. “

تنظیم برنامه 4 روزه هفته خود برای موفقیت

میراندا میلر: چه نکات بهره‌وری را می‌توانید با شرکت‌هایی در میان بگذارید که می‌خواهند یک کمپین چهار روزه کاری در هفته را بخشی از فرهنگ خود کنند؟

جو اوکانر: برای بسیاری از شرکت‌ها، هفته چهار روزه از قبل فرا رسیده است. این فقط در زیر آوار شیوه‌های بیهوده و فرآیندهای منسوخ مدفون شده است، مانند فقدان نظم و انضباط در جلسات، حواس‌پرتی‌ها و معرفی‌های غیرضروری در روز کاری، و استفاده ضعیف از فناوری.

هفته چهار روزه می تواند یک عملکرد اجباری متحول کننده در شرکت شما برای رسیدگی به این ناکارآمدی ها ایجاد کند و انگیزه بهره وری شرکت را با انگیزه کارکنان برای مزایای تغییردهنده ای که یک روز مرخصی اضافی می تواند به ارمغان بیاورد، به شدت هماهنگ کند.

در حالی که رهبری باید در تنظیم و انتقال جهت سفر، از جمله هدف، اهداف و معیارهای آزمایشی بسیار واضح باشد، آنها باید افراد خود را برای کشف جزئیات توانمند کنند.

جزیی‌گراترین مدیرعامل جهان، پیچیدگی‌های روزمره شغل هر یک از کارمندان خود را به اندازه کافی نمی‌داند تا آنها را دوباره طراحی کند.

بیشترین و پایدارترین دستاوردهای بهره‌وری توسط شرکت‌هایی حاصل شده است که رویکردی از پایین به بالا را برای پیاده‌سازی اتخاذ کرده‌اند و کارکنان را قادر می‌سازد تا تغییرات در شیوه‌های کاری لازم برای طراحی مجدد کار خود را انجام دهند.

اغلب، برخی از رهبران به جای اینکه از افراد خود برای ایده‌ها و راه‌حل‌ها بخواهند، بیش از حد به مشکلات و انسدادهای احتمالی در C-suite فکر می‌کنند.

نکاتی برای اثبات آینده شغلی و کسب و کار شما

آینده دنیای کار چیست؟ چه گرایش‌ها/روش‌های کلیدی که شرکت‌ها باید شروع به پذیرش آن‌ها کنند، و رهبران چگونه می‌توانند آینده خود را اثبات کنند؟

جو اوکانر: زمانی که در سال 2019 با شرکت ها شروع به کار آزمایشی یا انتقال به کار کم ساعت کردیم، دلایل اصلی پرداختن به مسائل بهره وری و نگرانی های فرسودگی شغلی بود.

در حالی که هر دوی این موارد مهم باقی می مانند، اما جذب و حفظ آنها به عنوان بزرگترین دلیل جذب رهبران به هفته چهار روزه از آنها پیشی گرفته است.

در یک بازار کار بسیار رقابتی، رهبران مبتکر و آینده‌نگر تشخیص می‌دهند که اگر بتوانند هفته چهار روزه را بدون قربانی کردن اولویت‌های سازمانی به پایان برسانند، می‌توانند مزیت رقابتی بسیار قابل توجهی را در جنگ برای استعدادیابی به دست آورند.

در حالی که بسیاری از شرکت‌ها ممکن است نتوانند در 1% برتر غرامت رقابت کنند، می‌توانند در بین 1% برتر هفته‌های کاری رقابت کنند.

و بزرگترین مزایا برای طولانی ترین مدت به اولین پذیرندگان جریان می یابد.

شرکت هایی مانند Atom Bank در بریتانیا از زمان انتقال به هفته چهار روزه شاهد افزایش 500 درصدی درخواست ها برای مشاغل آزاد بوده اند.

از نظر سلامت، یک سازمان غیرانتفاعی بزرگ در ایالات متحده، اوت گذشته هفته چهار روزه را برای مبارزه با مشکلات حفظ و نگهداری معرفی کرد و از آن زمان شاهد کاهش گردش مالی برنامه ریزی نشده کارکنان خود به صفر بوده است.

اکنون رهبران باید از خود بپرسند: آیا بزرگترین خطر من این است که هفته چهار روزه را امتحان کنم و شکست بخورم، یا اینکه بزرگترین رقیب من این است که ابتدا این روش جدید کار را در آغوش بگیرد و از آن پاداش بگیرد؟

منابع بیشتر:


تصویر ویژه: با حسن نیت از جو اوکانر/ 4 روز هفته جهانی

منبع