اینستاگرام BeReal Clone ‘Candid Challenges’ را آزمایش می کند


اینستاگرام تأیید می کند که در حال آزمایش یک ویژگی عکس محور جدید به نام Candid Challenges است که شباهت هایی با اپلیکیشن محبوب BeReal دارد.

محقق اپلیکیشن الساندرو پالوزی Candid Challenges را کشف کرد، قابلیتی که کاربران را تشویق می‌کند هر روز یک سلفی را در زمان تصادفی به اشتراک بگذارند.

Candid Challenges به طور انحصاری از قابلیت دوربین دوگانه اینستاگرام استفاده می کند که همزمان با لنزهای جلو و عقب عکس می گیرد.

ترکیب عکس‌های تصادفی و حالت دوربین دوگانه مفهومی است که کل برنامه BeReal بر اساس آن ساخته شده است.

ایده این است که مردم یک عکس فوری واقعی از جایی که هستند و در یک لحظه انجام می‌دهند بسازند، از این رو «واقعی باش» نامیده می‌شود.

BeReal که در سال 2019 راه اندازی شد، در جولای 2019 به رتبه اول اپ استور اپل رسید و 28 میلیون بار دانلود شده است.

BeReal 21.6 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و روزانه 2.93 میلیون کاربر به برنامه دسترسی دارند.

با توجه به رشد سریع BeReal، تعجب آور نیست که اپلیکیشن های شناخته شده بیشتری شروع به تقلید از ویژگی های آن کنند.

ما نمی دانیم که Candid Challenge چقدر در مرحله توسعه قرار دارد یا ممکن است چه زمانی راه اندازی شود، اما اینستاگرام به Engadget تأیید می کند که در حال آزمایش به عنوان یک «نمونه اولیه داخلی» است.

این بدان معناست که فقط افراد داخل شرکت می توانند به آن دسترسی داشته باشند، برخلاف آزمایش زنده با کاربران عادی.

جالب است بدانید اینستاگرام در حال توسعه قابلیت‌های جدیدی است که حول اشتراک‌گذاری عکس‌ها پس از اینکه اخیراً قول داده است به صورت همه‌چیز روی ویدیو قرار گیرد، ایجاد می‌کند.

با این حال، تغییر اینستاگرام به سمت ویدیو با استقبال گرم کاربران مواجه نمی‌شود، زیرا اینفلوئنسرهای برجسته برای بازگشت این برنامه به ریشه‌های خود فریاد می‌زنند.

آدام موسری، رئیس اینستاگرام، اعتراف می کند که این شرکت اخیراً به سمت ویدیو متمایل شده است.

Candid Challenges می‌تواند راه اینستاگرام برای فرونشاندن انتقادات در مورد ویدیوهای بیش از حد و در عین حال تلاش برای مرتبط ماندن با نسل‌های جوان باشد.

BeReal که به عنوان برنامه مورد علاقه ژنرال Z معرفی شده است، با ایجاد راهی برای مردم برای به اشتراک گذاشتن محتوای معتبر با دوستان، یک پایگاه کاربری ایجاد می کند.

یکی دیگر از مواردی که با کاربران روبرو می شود، تمایل اینستاگرام به محتوای ظاهری از حساب هایی است که کاربران آن را دنبال نمی کنند. مردم می خواهند محتوای بیشتری از دوستان، خانواده و برندهای مورد علاقه خود ببینند.

BeReal تجربه ای را ارائه می دهد که کاملاً در تضاد با اینستاگرام است.

اکنون، همانطور که بارها انجام داده است، اینستاگرام در حال شبیه سازی ویژگی های یک برنامه رسانه اجتماعی نوپا است که توجه جوانان امروزی را به خود جلب می کند.

ابتدا داستان ها آمد که از اسنپ چت شبیه سازی شد. سپس Reels آمد که از TikTok شبیه سازی شد. به زودی چالش های Candid را خواهیم داشت که از BeReal شبیه سازی شده است.


منابع: Business of Apps، Engadget، The Guardian

تصویر ویژه: mundissima/Shutterstock

منبع