با انواع دستگاه تصفیه آب آکوآ بیشتر آشنا شوید

حرکت مولکول ها از سمت آب خالص به سمت آب ناخالص و عبور از غشاء تا زمانی ادامه می یابد یک یک تعادل برقرار شود به این روش اسمز گفته می شود حال اگر ما فشار را از سمت مولکول های آب ناخالص وارد کنیم و باعث شویم که مولکول های خالص از غشا عبور کنند دریک سمت اب خالص و در سمت دیگر مواد مضر و ناخالصی می ماند . بهتر است فیلترهای این ۳ مرحله را قبل از رسیدن به تاریخ انقضاء جایگزین نمایید تا آسیبی به فیلتر مرحله ی بعد وارد نشود. اما وقتی این پیوند بهم چسبیده است این فرآیند بدرستی انجام نمیشود و باعث بروز بیماری های مختلفی مانند: نفخ, زخم معده, تـُرش کردن, یبوست, گاز معده, سنگ صفرا و کلیه, اسهال, ورم معده و دیگر بیماری های مربوط به سیستم گوارشی بدن می شود. شکل بلوری آبی که مصرف می کنیم بهم ریخته است و سطح انرژی مولکولهای آن بسیار پایین یا خنثی است هر ماده غذایی قبل از جذب در سیستم گوارشی بدن ابتدا باید در معده “هیدراته” شود یعنی مولکولهای آب و مواد غذایی از یکدیگر جدا شوند تا مواد زائد آن بهتر دفع شود.

قیمت دستگاه تصفیه آب

این فیلترهای کربنی خاصیت جذب کنندگی خود را از دست داده و اصطلاحا اشباع می شوند. فیلتر مرحله هفت که فیلتر قلیایی نام دارد برای القای خاصیت قلیایی به آب و تنظیم PH آب به کار می رود که استفاده از آب قلیایی برای بدن بسیار مفید است و دارای خاصیت ضد سرطانی می باشد . این فیلتر به عنوان یک صافی برای مواد شیمیایی و سمی به کار می رود . است. این مواد با کلر کاملاً از بین نمیروند و افرادی که نیاز به نوشیدن آب سالم دارند، باید خودشان در این زمینه دست به کار شوند! فیلتر تصفیه آب دارای ابعاد و اندازه و ظاهر تقریبا یکسانی هستند که در دل دستگاه تصفیه جا خوش میکنند و با یک هماهنگی تیمی و دست جمعی وظیفه فیلتراسیون و تصفیه آب را انجام میدهند. دستگاه های تصفیه اب خانگی با اشتن چندین فیلتر آلودگی ها و میکروب ها را از آب حذف و آبی سالم و گوارا را در خروجی به دست ما میرسانند .

در واقع شما اگر این دستگاه را به صورت تقلبی و با قیمت بسیار ارزان خریداری کنید؛ این دستگاه نه تنها کار خود را به درستی انجام نخواهد داد، بلکه به زودی هم خراب خواهد شد. انواع فیلتر تصفیه آب خانگی در واقع عمل اصلی در انواع دستگاه تصفیه آب خانگی را انجام میدهند. برای آشنایی با مراحل فیلتراسیون و انواع فیلتر های استفاده شده در این دستگاه ها تا پایان این مقاله با ما باشید. مواد آلی جذب شده توسط این فیلترها پس از اینکه فیلتر دیگر قادر به جذب کلر نباشد، محیط بسیار مناسبی برای تغذیه و رشد باکتریها، انگلها و سایر میکروارگانیزم ها را فراهم آورده و باعث بوجود آمدن انواع بیماری و مشکلات جدی دربهداشت و سلامت آب میشوند. توجه داشته باشید عمر قویترین فیلترها در جهان در بهترین حالت 2 سال خواهد بود و همانطور که در ابتدای متن توضیح داده شد بعد از این مدت فیلتر محیطی آلوده برای تولید آبی با انواع باکتری ها و انگل ها خواهد شد, پس ضروریست در اسرع وقت نسبت به تعویض فیلتر دستگاه خود اقدام کنید.

یک فیلتر سفید رنگ است که پس از مدتی استفاده رنگ آن تغییر می کند و به سمت قهوه ای و سیاه می رود. بخش ناخالصی ها از طریق یک خروجی به فاضلاب می رود و از قسمت آب جدا می شود . بهترین نوع آن ها دستگاه های 6 مرحله ای هستند که دارای 6 فیلتر نیز هستند. در زمان خرید این فیلتر دقت کنید که جنس آن از کربن های صنعتی نباشد که بسیار مضر و سرطان می باشد. مواد مضر موجود در آب شهری توسط فیلترها از آب گرفته می شوند، این ذرات در اطراف فیلتر تجمع می کنند و تبدیل به محل مناسبی برای رشد میکروارگانیزم های بیماری زا می گردنند؛ و در واقع خود منشاء ایجاد آلودگی های ثانویه خواهند شد. فیلتر های تصفیه آب صنعتی به گونه ای طراحی شده اند که مواد مضر آب را به خود جذب می کنند.

انواع دستگاه تصفیه آب یعنی فضای زیادی نمیگیرد و نصب آن هم بسیار راحت است. سومین فیلتر، کربن بلاک یا همان کربن فشرده می باشد که اصطلاحاً جامد یا CTO نامیده می شود این فیلتر نیز مانند فیلتر کربن پودری از کربن تشکیل شده که عمل تصفیه مرحله دوم را تکمیل می نماید به شکلی که سموم و آفات نباتی را حذف خواهد کرد، این فیلتر در دستگاه های تصفیه آب خانگی پایان پیش فیلتراسیون به حساب آمده و آب پس از عبور از این مراحل وارد مهمترین بخش تصفیه آب یعنی ممبران میشود لازم به ذکر است تعویض به موقع فیلتر های اول تا سوم تصفیه آب خانگی در طول عمر ممبران نقش بسزایی را ایفا می کند زمان تعویض این فیلتر بستگی به مقدار مصرف و میزان سختی آب شهری داشته که در حالت معمول هر شش ماه یکبار باید تعویض شود. دومین فیلتر ، کربن پودری یا کربن اکتیو بوده که اصطلاحا UDF نامیده میشود که باعث حذف کلر و آلاینده های شیمیایی از آب می شود ذرات در این فیلتر تصفیه آب خانگی تا یک میکرون تصفیه شده و بخش دوم عمل پیش فیلتراسیون در این مرحله اجرا میشود ، زمان تعویض این فیلتر تصفیه آب نیز مانند دیگر فیلتر ها بستگی به میزان مصرف و میزان سختی آب منطقه دارد که در نرم معمول شش ماه یک مرتبه باید تعویض شود.

برای گیاهان موجود در منزل خود نیز میتوانید از آب تصفیه شده استفاده کنید تا عاری از نیترات و نیتریت بوده و به رشد طبیعی گل و گیاهان کمک نمایید. به این روش اسمز معکوس گفته می شود که در این مرحله از فیلتراسیون با فشار به ابی که وارد مخزن شده است نک ، سرب ، نیترات و باکتری ها اجازه عبور از فیلتر را نخواهند داشت و فقط مولکول های آب هستند که از فیلتر عبور می کنند. اینکه یک دستگاه تصفیه آب بدون مخزن باشد بهنوعی نشاندهندهی روش فیلتراسیون بودن دستگاه تصفیه آب است.

ممکن است بنا به در خواست مشتری این فیلتر به عنوان فیلتر شماره 7 در دستگاه ها ی 7 مرحله ای قرارداده شود . این فیلتر ساخته شده از پلی پروپیلن است که منافذ آن حدود 5 میکرون است و وظیفه حذف ذرات درشت موجود در آب مانند شن و ماسه و زنگ آهن ناشی از عبور آب از لوله های پوسیده در طول مسیر را برعهده دارد . وجود در پوش در پارچ تصفیه آب بسیار لازم و ضروری است زیرا باعث ورود آلودگیها به آب تصفیه شده توسط آن میشود. به کار رفته است که آب پس از عبور از آنها دارای املاح معدنی میشود. این فیلتر به صورت جذبی عمل کرده و املاح و ذرات درشت تر از ۵ میکرون شامل گِل و لای ، شن و سنگ ریزه و زنگ زدگی درون لوله ها را به خود می گیرد که به این ترتیب با گذشت زمان و عبور آب رنگ سفید این فیلتر به رنگهای زرد و نارنجی قهوه ای روشن و سپس قهوه ای تیره تبدیل می شود این فیلتر تصفیه آب به عنوان پیش تصفیه مورد استفاده قرار گرفته و زمان تعویض این فیلتر زمانی که رنگ آن تغییر پیدا کرد و یا برای آب های با سختی ۱۰۰ الی 800 عمر متوسط آن هر شش ماه یک مرتبه میباشد.

استانداردهای مربوطه در حوزه آب و تجهیزات تصفیه آب از ANSI , خرید تصفیه آب SCC ,NSF می باشد. شرکتهای عضو انجمن متعهد میگردند که تمامی استانداردهای مربوطه را در تجهیزات و دستگاهها تولیدی در بخش مسکونی و تجاری رعایت نمایند . انجمن کیفیت آب (WQA) یک انجمن صنفی به نمایندگی از جامعه تصفیه اب در ایالات متحده مستقر است . رنگ پوسته این فیلتر سفید است که البته سفید بودن این فیلتر دلیل بر زمان تعویض آن نیست. آب مقطر ماده معدنی ندارد و PH آن حدود هفت است. ❌ برخی از افراد از فیلترهای معمولی رایج بازار برای این دستگاه استفاده میکنند, که میبایست یادآوری کنیم قابلیت انرژی زایی فرآیند آمایزدفیوژن دستگاه امواتر در داخل فیلتر آن میباشد و با این کار دستگاه ویژگی اصلی خودرا ازدست داده است! نیترات و نیتریت: میتوان گفت نیترات موجود در آب شهری، مضرترین ماده محلول در آن است.

لیست دستگاه های تصفیه آب

اما بعد از انرژی دهی شدن مایعات با استفاده از تکنولوژی آمایزد فیوژن حالت ساختار بلوری آب مانند آبهای طبیعی معدنی خوشه ای و منظم میشود و عمل هیدراته شدن بدرستی در بدن انجام می گیرد. در 2 لایه از فیلتر جدید، از کلسیم مرجانی کاملاً گیاهی استفاده شده است همچنین پتاسیم، آهن و دیگر مواد مفید مورد نیاز بدن انسان را که در اکثر آبهای لوله کشی شهری یافت نمی شود نیز به آب تصفیه شده اضافه میکند. از طرفی هم افزایش چشمگیر نیاز جهان به آب های زیرزمینی مانعی است برای مصرف منابع آب شیرین برای مصارف غیر آشامیدنی. این فیلتر برای دستگاه تصفیه ضروری نیست ولی به دلیل اینکه ممکن است برخی مواد معدنی توسط فیلترهای دیگر از بین برود، این فیلتر برای بازگرداندن آن مواد استفاده میگردد. اطمینان حاصل کنید که شرکت امکان تعویض دستگاه یا تعویض قطعات آن را در صورت بروز نقص به دلیل ساخت نامناسب در اختیار شما قرار می دهد.

خرید فیلتر تصفیه آب

اداره مواد غذایی و دارویی ایالات متحده آمریکا (به انگلیسی: Food and Drug Administration) مشهور به افدیاِی (FDA) یکی از نهادهای وابسته به وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا میباشد. FDA مسئول حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه از طریق تنظیم و نظارت بر ایمنی است. وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا (HHS) یک سازمان در سطح کابینه در شاخه اجرایی دولت فدرال است. مسلم است که هدف اصلی شما از خریداری دستگاه تصفیه آب خانگی، بالا بردن سطح بهداشت و کیفیت آب آشامیدنی خود و خانواده محترمتان بوده است. هزینه خرید فیلترهای تصفیه آب بر اساس دستگاه و برند آن، متفاوت است. کربن فعال در جنس این فیلتر با مواد سمی واکنش می دهد و باعث جداسازی آن ها از آب می شود .این فیلتر دارای عمر مفید 6 ماه است و بهتر است بعد از 6 ماه تعویض شود چون عدم تعویض به موقع این فیلتر بر کیفیت فیلتر ممبران تاثیر می گذارد .

انواع فیلتر تصفیه آب