بهترین افزونه های نقشه سایت در وردپرس

اکنون که نقشه سایت خود را با استفاده از یکی از افزونه های نقشه سایت وردپرس ایجاد کرده اید، زمان آن رسیده است که آن را برای موتورهای جستجو ارسال کنید. WP Google Maps (به s این افزونه توجه داشته باشید که با افزونه قبلی متفاوت است) افزونهای بسیار محبوب با بیش از 400 هزار نصب فعال است. این افزونه پس از فعال شدن در وب سایت به صورت اتوماتیک نقشه XML سایت را برای اتصال به موتورهای جستوجو میسازد. برای افزودن آن باید افزودنی XML Sitemap را فعال کنید. این افزونه با بیش از 2 میلیون نصب فعال و کسب امتیاز 4.9 از 5 یکی از محبوبترین افزونه های نقشه سایت وردپرس است. محتوای اولویت بندی شده – با استفاده از برچسب های نقشه سایت می توانید محتواهای مهم را نسبت به سایر مطالب در وب سایت خود اولویت بندی کنید. البته این نقشه سایت برای مخاطبان بوده و برای موتورهای جستجو قابل استفاده نیست. علاوه بر این، لازم نیست برای تنظیمات آن دچار سختی و مشکل شوید. برای این کار ابتدا به اکانت سرچ کنسول گوگل خود متصل شوید.

به عنوان مثال، میتوانید موقعیت و سطح بزرگنمایی نقشه را تنظیم کنید، چندین مکان و نشانگر اضافه کنید و رنگ و ابعاد را تغییر دهید. به عنوان مثال، صفحه اصلی شما میتواند دارای اولویت 1.0 باشد در حالی که صفحات دیگر می تواند اولویت کمتری داشته باشد. نقشه سایت میتواند در اکانت وبمستر گوگل یا بینگ شما ارسال شود. اگر به صورت خلاصه و ساده این افزونه را بخواهیم تعریف کنیم، میتوان گفت جت پک میتواند به آسانی به مدیریت یک وبسایت وردپرسی بپردازد، کاربران را کنترل نماید، سرعت و امنیت وبسایت را بهصورت چشمگیری افزایش دهد، باعث افزایش ترافیک وبسایت شود و تصاویر وب سایت را بهینه سازی کند. این افزونه به خزنده های وب کمک میکند تا ساختار وب سایت شما را به صورت مؤثرتری استخراج کنند. این پلاگین به زبان های مختلفی ترجمه شده است. افزونه WP Store Locator بیشتر مناسب سایتهای فروشگاهی است. این افزونه هم به صورت رایگان و هم پرمیوم عرضه شده است. سایت مپ با فراهم کردن یک نقشه از محتواهایی که میخواهید ایندکس شود، به موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ کمک میکند تا به جای فالوو کردن لینک های داخلی، به صورت مؤثرتری در وب سایت شما بخزند. برای دسترسی به لینک نقشه سایت خود، در پیشخوان وردپرس به مسیر سئو » عمومی بروید و تب “امکانات” را باز کنید.

اگر مایل به نصب و پیکربندی یک افزونه سئو برای وب سایت خود نیستید، افزونه Google XML Sitemaps یک راه حل عالی است. نقشه XML سایت برای هر کاربر وردپرس که در مورد SEO و SEM جدی است، ضروری میباشد. Premium SEO Pack یک افزونه کامل سئو وردپرس است. بنابراین برای کاربران مبتدی بسیار مناسب است و همچنین ویژگی های زیادی برای توسعه دهندگان دارد. بدون هیچگونه تبلیغات و لینک نامرتبط، نسخه رایگان این افزونه به شما امکان میدهد با استفاده از نشانگرهای موردنظر، اطلاعات زیادی را با کاربران به اشتراک بگذارید. محتوای رسانه – برای وب سایت های پر محتوا که تصاویر و فیلم های زیادی دارند، میتوانید یک نقشه سایت جداگانه برای بهبود ایندکس کردن آنها ایجاد کنید. به این نکته توجه داشته باشید که نسخه رایگان این افزونه تنها امکان اضافه کردن یک نشانگر مکان را به نقشه میدهد؛ اگرچه میتوانید نقشههای نامحدودی ایجاد کنید. با استفاده از این افزونه نشانگرهای نامحدودی را به نقشه خود اضافه کنید. پلاگین نقشه سایت XML Sitemap & Google News، افزونه ای برای نقشه سایت XML و Google News استفاده می شود. همچنین با استفاده از ماژول نقشه سایت به صورت خودکار یک نقشه سایت XML ایجاد میکند.

آیا میخواهید نقشهای را که بدون افزونه و از طریق کد گوگل مپ به سایتتان اضافه کردهاید سفارشیسازی کنید؟ افزونه نقشه سایت WP Sitemap Page از تمامی بخش ها شامل: برگه، نوشته، دسته بندی، پست تایپ های عمومی و سفارشی پشتیبانی میکند. حذف صفحات و موارد سفارشی در افزونه امکان پذیر سئو جزیره است. به طور کلی اگر میخواهید ابتدا از طریق google map نقشه مورد نظر را در سایت قرار داده و سپس با یک افزونه سبک و کم حجم آن را ویرایش نمایید، این افزونه انتخاب خوبی خواهد بود. اکنون که درک بهتری از نقشه های XML داریم، به بررسی مزایای اضافه کردن آن به سایت وردپرس می پردازیم. Google XML Sitemaps یک افزونه خارق العاده است که بسیار سبک وزن و مؤثر بوده و کار با آن بسیار آسان است. یکی از افزونههای بسیار حرفهای که در اختیار کاربران وردپرس قرار گرفته و چندین ویژگی مختلف داشته و خود به تنهایی همچون چند پلاگین یا افزونه عمل میکند افزونه jetpack است که از شهرت و محبوبیت بالایی نیز برخوردار است. با این وجود اگر بخواهید تنظیمات را تغییر دهید، انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد. در این افزونه نقشهها به طور معمول به مدت سه ماه در حافظه پنهان ذخیره میشوند، اما تغییر آدرس به طور خودکار حافظه پنهان را تازه میکند.