تعریف و معنی طعمه پیوند

برای یافتن اصطلاحات و تعاریف بیشتر مرتبط با زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو، به واژه نامه SEO مراجعه کنید.منبع

طعمه‌های پیوند فقط به متن محدود نمی‌شوند، زیرا ویدیوها یا میم‌های ویروسی نیز می‌توانند به‌عنوان طعمه‌ای مؤثر برای تولید بک‌لینک‌های ارگانیک و اشتراک‌گذاری دیده شوند.

طعمه لینک محتوایی است که به طور خاص برای جذب بک لینک از سایر وب سایت ها طراحی شده است. پست های خبری، کاغذهای سفید، راهنماهای طولانی، جمع آوری داده های آماری و محتوای بحث برانگیز نمونه های رایج طعمه پیوند هستند.

این استراتژی لینک‌سازی شامل تولید محتوایی است که افراد مشهور، اینفلوئنسرها، روزنامه‌نگاران و دیگر صاحبان وب‌سایت‌ها می‌خواهند در وب‌سایت‌ها و حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند و در عین حال پیوندی را به منبع اضافه می‌کنند.

یک تماس استراتژی با محتوای اصلاح شده رزرو کنید

چندین عامل روان‌شناختی طعمه پیوند را برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) بسیار موثر می‌سازد، زیرا بیشتر افراد دوست دارند محتوا و داستان‌هایی را به اشتراک بگذارند که آنها را در مقابل دوستان خود زیبا جلوه دهد یا از ادعاهایی که در وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها و ویدیوهای خود دارند نسخه پشتیبان تهیه کنند. طعمه‌هایی را پیوند می‌دهند که احساسات قوی را تحریک می‌کنند، داستان‌های جذابی را بیان می‌کنند و حاوی تصاویر منحصربه‌فردی هستند و تحقیقات اصلی اغلب شانس بیشتری برای دستیابی به اهداف پیوندسازی خود دارند.

به واژه نامه SEO مراجعه کنید

Link Bait چیست؟

هنگامی که طعمه پیوند به درستی اجرا شود، حجم بالایی از ترافیک ارگانیک را جذب می کند و در نتیجه رتبه بندی صفحه وب را در موتورهای جستجو افزایش می دهد.