تعریف و معنی مزرعه لینک

هنگامی که موتور جستجوی گوگل محبوب شد، برخی از بازاریابان سئو کلاه سیاه متوجه شدند که الگوریتم گوگل تا حدی به یک سیستم وزن دهی لینک به نام PageRank بستگی دارد. این امر منجر به انطباق کشاورزی پیوند با الگوریتم گوگل شد تا به افزایش امتیاز PageRank صفحات اعضا کمک کند تا رتبه بندی در SERP برای کلمات کلیدی هدف افزایش یابد.

درباره مربی SEO Chatter بیشتر بدانید

هدف از مزارع لینک

یک شبکه وبلاگ خصوصی برای پیوند دادن به یک سایت هدف برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده می شود. PBN ها یک روش سئو کلاه سیاه برای تولید بک لینک های مصنوعی هستند که دستورالعمل های موتورهای جستجو را نقض می کنند، که در رده Spamdexing قرار می گیرد. یک PBN همچنین می‌تواند توسط صاحبان وب‌سایت‌هایی که یک مزرعه محتوا را برای تولید مقدار زیادی محتوا با هدف ایجاد درآمد از طریق تبلیغات و کلیک‌ها استخدام می‌کنند، استفاده شود.

در آوریل 2012، گوگل به‌روزرسانی الگوریتم پنگوئن را منتشر کرد که هدف آن کاهش رتبه‌بندی موتورهای جستجوی وب‌سایت‌هایی بود که دستورالعمل‌های وبمستر گوگل را نقض می‌کردند، با استفاده از تکنیک‌های لینک‌سازی مانند کشاورزی پیوند برای افزایش مصنوعی رتبه یک صفحه وب با دستکاری تعداد بک لینک‌هایی که به آن اشاره می‌کردند. آی تی.

گوگل پنگوئن وب سایت هایی را هدف قرار می دهد که از لینک های هرزنامه یا با کیفیت پایین، پر کردن کلمات کلیدی یا سایر تاکتیک های هرزنامه وب برای رتبه بندی سئو استفاده می کردند. Google Penguin تقریباً 3.1٪ از جستجوهای جستجو در انگلیسی و سایر زبان ها را تحت تأثیر قرار داد. Google Penguin چندین به روز رسانی داشت و در سال 2016 به بخشی از الگوریتم اصلی گوگل تبدیل شد و اکنون در زمان واقعی برای فیلتر کردن مزارع پیوند و سایر تکنیک‌های هرزنامه ایجاد لینک دستکاری اجرا می‌شود.

از واژه نامه SEO بازدید کنید

مزارع پیوند را می توان به صورت دستی یا خودکار با استفاده از نرم افزار یا خدمات ایجاد کرد. مزارع پیوند می توانند تأثیرات منفی بر روی وب سایت هایی که در آنها شرکت می کنند داشته باشند، مانند جریمه شدن یا ممنوع شدن توسط موتورهای جستجو، از دست دادن اعتبار و شهرت، یا انتشار بدافزارها و ویروس ها.

پیوند تاریخچه مزرعه

کشاورزی پیوند برای دستکاری رتبه صفحه با ایجاد مصنوعی ابر پیوندها در سراسر وب سایت های داخل شبکه مزرعه پیوند استفاده می شود. یک نام رایج برای یک شبکه مزرعه لینک در زمینه سئو، یک شبکه وبلاگ خصوصی (PBN) است که مجموعه ای از وبلاگ های به هم پیوسته در پلتفرمی مانند وردپرس است.

ارائه بهترین نکات سئو …

Inktomi دو شاخص داشت. شاخص اولیه که نتایج جستجو را تولید می کرد، تنها حدود 100 میلیون فهرست داشت. صفحاتی که لینک های ورودی کمی داشتند هر ماه از این فهرست خارج می شدند که برخی از کارشناسان بازاریابی موتورهای جستجو کشف کردند.

ستاد تحریریه SEO Chatter تیمی متشکل از کارشناسان بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی دیجیتال به رهبری استیون هاکمن با بیش از 15 سال تجربه در بازاریابی موتورهای جستجو است. ما راهنمای اصول سئو را برای بازاریابان مبتدی منتشر می کنیم.منبع

برای مبارزه با مزارع پیوند، موتورهای جستجو صفحاتی را با ویژگی‌های مزرعه پیوند از فهرست‌سازی و نتایج جستجو حذف می‌کنند. آنها همچنین برخی از دامنه ها را به طور کامل از فهرست های خود حذف می کنند که از تکنیک های هرزنامه پیوند استفاده می کنند تا از تأثیر آنها بر رتبه بندی جستجو جلوگیری کنند.

موتورهای جستجو از الگوریتم‌هایی برای تأیید محبوبیت و ارتباط صفحه برای درخواست‌های جستجو استفاده می‌کنند تا به ایجاد موقعیت‌های رتبه‌بندی در SERP کمک کنند. یک عامل شناخته شده برای رتبه بندی وب سایت ها در موتورهای جستجو، اندازه گیری کمیت و کیفیت لینک های دریافتی (معروف به بک لینک) است که به امتیاز PageRank تبدیل می شود. رتبه صفحه یک بخش اصلی از الگوریتم رتبه بندی گوگل به همراه TrustRank است.

برای یافتن اصطلاحات و تعاریف بیشتر مرتبط با زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو، به واژه نامه SEO مراجعه کنید.