داشبورد حالت رانندگی Google Sunsetting Assistant


بر اساس گزارش 9to5Google، گوگل داشبورد حالت رانندگی دستیار خود را در 21 نوامبر تعطیل خواهد کرد.

این داشبورد که در ابتدا در I/O 2019 به عنوان جایگزینی برای Android Auto معرفی شد و سال گذشته متوقف شد، طراحی شده بود تا برخی از عملکردهای گوشی هوشمند خود را در حین رانندگی به کاربران ارائه دهد.

با توقف حالت رانندگی دستیار، گوگل دیگر جانشین مستقیمی برای Android Auto ندارد.

حالت رانندگی دستیار عملکرد گوشی هوشمند بدون دست را ارائه می دهد

حالت رانندگی دستیار دارای داشبورد با دستیار Google، پخش‌کننده موسیقی، کنترل‌های صدا و دکمه‌هایی برای برقراری تماس یا ارسال پیام است. می توان از طریق میانبر صفحه اصلی یا با دستور شفاهی دستیار Google برای راه اندازی حالت رانندگی دستیار به آن دسترسی داشت.

در نظر گرفته شده است که به افراد اجازه می دهد تا رایج ترین وظایف تلفن هوشمند را انجام دهند، به عنوان مثال، پیمایش، پیامک، و پخش موسیقی تنها با استفاده از صدای خود. این به نوبه خود باعث کاهش حواس پرتی حین رانندگی و جلوگیری از تصادفات می شود.

به گفته مرکز کنترل بیماری، رانندگی با حواس پرتی مسئول 9 مرگ در روز در ایالات متحده است.

اکثر دستگاه‌های اندرویدی از دستیار در Google Maps استفاده می‌کنند

در حالی که گوگل حالت دستیار رانندگی را خاموش می کند، حالت رانندگی با نام مشابه در Google Maps باقی خواهد ماند. این به کاربران اندروید تجربه Google Maps بهینه شده برای ماشین را می دهد.

ابزار داشبورد از قالب کاشی برای پیمایش استفاده می‌کند، در حالی که نسخه Maps از ترکیبی از طرح‌بندی زبانه‌ها و شبکه‌ای استفاده می‌کند. هر دو امکان دسترسی به میکروفون مورد استفاده برای دستورات Google Assistant را فراهم می کنند.

به گفته 9to5Google، دلیل اینکه این غول فناوری، حالت دستیار رانندگی را خاموش کرد، استفاده بیشتر از نسخه Maps بود. به دلیل شباهت در نام ها و عملکرد، برخی ممکن است حتی متوجه وجود نسخه Assistant نشده باشند.

داشبورد Assistant Driving Mode توسط بسیاری از افراد جامعه به عنوان یک تنزل رتبه در نظر گرفته شد و برخی معتقد بودند که هرگز قرار نبود جایگزینی دائمی باشد، بلکه در عوض یک اقدام توقف برای تبدیل تدریجی کاربران Android Auto به Google Maps بود.

از آنجایی که این دو برنامه عملکردهای بسیار مشترکی دارند، ممکن است گوگل به این نتیجه رسیده باشد که هیچ دلیلی برای وجود هر دو وجود ندارد.

دور شدن گوگل از فناوری کمک صوتی

غروب حالت رانندگی آخرین مورد از یک سری اقداماتی است که دستیار Google برای دور شدن از عملکردی انجام داده است که صرفاً مبتنی بر دستیار صوتی نیست. پروژه‌های دیگری که رها شده‌اند عبارتند از Snapshot که خلاصه‌ای سریع از مهم‌ترین وظایف روزانه‌شان را در اختیار کاربران اندرویدی قرار می‌دهد، و Smart Display Games، که به برنامه‌های شخص ثالث اجازه می‌دهد که از ورودی لمسی و صوتی برای ارائه بازی‌ها در Nest Hub استفاده کنند. .


تصویر ویژه: Shutterstock/DenPhotos

منبع