دانلود فیلم آموزش کامل اتوکد به زبان فارسی – بخش ۱ – خط معمار

اتوکد همواره به عنوان نرم افزار شماره یک دنیا برای رشتههای مهندسی عمران و معماری شناخته میشود. مؤلف: حامد صبا. در کتاب حاضر شیوه جدیدی در زمینه آموزش نرم افزار AutoCAD دو بعدی ارائه شده است. در این بخش، برای همراهان همیشگی وب سایت خط معمار، فیلم آموزشی نرم افزار اتوکد (autocad) را آماده نموده ایم. با سلام. سه قسمت اول رایگان که روی وب سایت موجوده. در این دوره اصلاحات انجام شده روی رابط کاربری، ابزار Migration با تنظیمات اختصاصی، گزینه های انتشار بر روی وب و اشتراک گذاری برای نقشه های دو بعدی و سه بعدی، مشاهده اشکال هندسی با کیفیت بالا، علامت های و خطوط محور و اصلاحات ابزارهای PDF را بررسی می کنیم. Enter زاویه درستی به ما نمایش داده شود ، باید زاویه دید یا View را بر روی حالت Top بگذاریم ( برای درک بهتر این قسمت حتما ویدیو آموزشی را تماشا کنید ) ، در آخر آموزش تبدیل محیط 2d به 3d در اتوکد ، بعد از کلیک برروی گزینه مورد نظر در زبانه باز شده ، زاویه دید را بر روی حالت Top قرار می هیم ، تا دستور Plan به درستی حالت دوبعدی را از بالای شکل ترسیم شده به ما نشان دهد.

همانطور که می دانید برنامه اتوکد یکی از کاربردی ترین و پراستفاده ترین برنامه های رشته های مهندسی مختلف در جهان و همچنین کشور عزیزمان ایران می باشد. در فصل آخر تمامی مباحث اتوکد سه بعدی از معرفی محیط و زوایای آن، تا ترسیم و مدل سازی آثار معروف معماری ایران و جهان به طور کامل ترسیم و به شما آموزش داده میشود. در حال حاضر در کشور عزیزمان ایران رشتههای نظیر مهندسی عمران، معماری، مهندسی ساخت و تولید و مکانیک از این نرم افزار استفاده میکنند. نرم افزار اتوکد، یکی از مهم ترین و کاربردی ترین نرم افزار های مود استفاده در رشته های معماری، عمران و حتی برق و مکانیک است. مدل سازی سه بعدی و تجسم دو بعدی، ویژگی مهم این برنامه هستند. برای ثبت نام دورههای بعدی با همین نام کاربری و رمز عبور امکان پذیر میباشد. اتوکد بی شک قدرتمندترین نرم افزار رایانه ای در زمینه ی طراحی و نقشه کشی ساختمان میباشد.

نرم افزارها به تو قدرت خلق می دهند و ابزارهای کمکی تو هستند. با توجه به توضیحات هر قسمت براحتی می توانی بخش مورد نظر خود را انتخاب و از آموزش استفاده کنی . وارد ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی کلیک کنید. شما می توانید به صورت حضوری و یا آنلاین در کلاس های آموزش اتوکد شرکت کنید. کمپانی Autodesk در سال 1982 نرم افزار اتوکد را با هدف ترسیم نقشه های دو بعدی ارائه نمود و بعد ها، امکاناتی را برای رسم و پردازش نقشه ها، به صورت سه بعدی نیز به آن افزود. برنامه ریزان شهری، از نرم افزار CAD برای برنامه ریزی پروژههای زیرساختی مانند پلها، مجتمعهای اداری، واحدهای صنعتی و سایر موارد استفاده میکنند. تدریس خصوصی و نیمه خصوصی autocad آموزش کاربردی اتوکد ( auto cad ) بگونه ای که اتوکد ( auto cad ) را در کمترین زمان ممکن یادبگیرید و بتوانید بوسیله اتوکد ( auto cad ) ضمن انجام کارهای شخصی درآمد نیز حاصل نمایید.

چندین نوع مدل سه بعدی در AutoCAD در دسترس است.

به این ترتیب پنجرهای باز میگردد. و از این طریق به موفقیت بیشتری در این زمینه دست پیدا کنید و تحولی شگرف را در کسب و کار خودتان ایجاد کنید. علاوه بر عوض کردن زاویه دید، شما میتوانید با راست کلیک کردن به منویی دسترسی پیدا کنید که امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. به کمک کتاب آموزش جامع اتوکد دو بعدی و سه بعدی میتوانید با پیچیدگیهای پرفروشترین نرمافزار ترسیم دوبعدی و سهبعدی جهان آشنا شوید. در واقع به بیانی دیگر می توان گفت اتوکد یکی از پایه ای ترین نرم افزارهای طراحی و مدلسازی دوبعدی و سه بعدی در حوزه عمران ، معماری و نقشه کشی است. اتوکد یکی از بهترین و کاربردی ترین نرم افزارهای معماری محسوب می شود که اکثر دانشجویان معماری در دوران تحصیل خود با این نرم افزار سروکار دارند.

کاربردهای گسترده نرم افزار CAD و نقشههای نمونه اتوکد، اجتناب ناپذیر بودن و دوام آن را در دنیای امروزی تضمین میکنند. در آموزش AutoCAD سعی شده تمامی جزییات نرم افزار بطور کامل همراه با مثالهای کاربردی توضیح داده شود در ضمن پس از یادگیری این دوره میتوانید از آموزش AutoCAD 3D نیز استفاده کنید. آموزش اتوکد دوبعدی AUTOCAD (دوره اتوکد AUTOCAD): نرم افزار AUTOCAD محصول شرکت AUTODESK عمومی ترین و پر کاربردترین نرم افزار در زمینه ترسیم و طراحی به کمک کامپیوتر است. چندین نوع مدل سه بعدی در AutoCAD در دسترس است. همچنین نیاز به طراحان پلان ساختمان و کاربرد نرمافزار اتوکد نیز رو به افزایش است. به غیر از اینها، برای طراحی بردهای مدار، مبلمان، لوازم الکترونیکی، جواهرات، بسته بندی و سایر نیز میتوان از این برنامه استفاده کرد.

در دو دهه اخیر تحولات بسیار عمیقی در زمینه های صنعتی و فنی و مهندسی به وجود آمده است به طوری که سمت و سوی این تحولات به گونه ای بوده است که در صورت عدم آشنایی با نرم افزارهای فنی و مهندسی، دانش فرد از اعتبار کافی برخوردار نمی باشد. از اشتباهات موجود در طرحها یا محصول میتوان جلوگیری کرد و میتوان آن را در صورت لزوم دوباره ویرایش نمود. علاوه بر این، اتوکد همچنین معماران را قادر میسازد تا نقشههای خود را با استفاده از ویژگیهای خاص موجود در برنامه، ارائه دهند. در پایان این دوره هنرجو می تواند با یادگیری مطالب و نکات مهم آموزشی به طراحی و تهیه نقشه ها و پروژه های مورد نیاز کاری خود برسد. این روزها داشتن یک تخصص مهم تر از داشتن مدرک است و اگر فقط به یک نرم افزار مانند اتوکد تسلط کامل داشته باشید، می توانید از طریق آن درآمد کسب کنید.

اتوکد به متخصصان این امکان را میدهد که عملکرد چارچوب را در مرحله طراحی خود بررسی کنند. طراحان میتوانند از این چارچوب برای پروژهها و ارائهها استفاده کنند. کاربران میتوانند صفحات سکشن را تغییر دهند، انتخاب کنند یا حرکت دهند تا جزئیات داخلی اشیاء سه بعدی را بررسی کنند. کاربران اتوکد امکان استفاده از محیطهای دو و سه بعدی را دارند. در اتوکد بعدی، زمانی که شما یک طرح دو بعدی را ترسیم می کنید، می توانید به کمک اتوکد سه بعدی یک نمای سه بعدی از آن طرحی که برنامه ریزی کرده اید داشته باشید و این به شما کمک می کند تا یک مدل سه بعدی از ترسیم خود داشته باشید. شایان ذکر است مدرس دوره، افتخار همکاری با بیش از 50 کارخانه تولید اسکلت فلزی و تالیف کتب فنی مهندسی را نیز در کارنامه خود دارد.

امیدواریم آموزش های ارائه شده که همگی رایگان و در اختیار عموم هستند، بتوانند دوره اتوکد راهگشای شما باشند. اگرچه این نرم افزار کاربرپسند است اما نیاز به آموزش دارد تا متخصصان آن بتوانند به نحو احسن از آن در کار خود استفاده کنند. با اتوکد، هنرجویان حتی میتوانند فایلهای PDF را برای هر پروژه طراحی خود وارد کنند. طراحان همچنین میتوانند روی نقشهها یا موقعیتهای آنلاین کار کنند. یک گزارش را در یک فایل ذخیره میکنیم یا جدولی از آن را در نقشه قرار میدهیم.

آموزش اتوکد دوبعدی

در دوره پیشرفته نیز موارد تکمیلی و پیشرفته تر ، در قالب آموزش های پروژه محور بیان می گردد. کاربران اتوکد امکان استفاده از محیط های دو و سه بعدی را دارند. مدلسازی سه بعدی در AutoCAD شامل اشیای سه بعدی، صفحات، مش ها و قاب های سیمی مانند میشود (۳D solids, surfaces, meshes, and wireframe). در این آموزش شما با اصول AutoCAD ، SketchUp ، Photoshop ، 3ds Max و V-Ray آشنا خواهید شد. شما در این دوره کلیه مهارتهای مورد نیاز یک طراح حرفهای را در کوتاه ترین زمان یاد خواهید گرفت. مجتمع آموزشی مهارت تبریز برای آموزش جامع اتوکد، دو دوره مجزای اتوکد (کلاس اتوکد مقدماتی – کلاس اتوکد حرفه ای) را با هم تلفیق کرده، و شما هنرجویان عزیز با صرف وقت و هزینه کمتر و طی ۱ دوره جامع اتوکد، می توانید از صفر تا ۱۰۰ نرم افزار اتوکد را یاد بگیرید، و با در نظر گرفتن مدت زمان بالا برای آموزش این نرم افزار، امکان ترسیم نقشه های مختلف در حوزه های گوناگون مهندسی را برای دانشجویان در طول مدت کلاس فراهم آورده است و دانشجویان پس از اتمام دوره قادر خواهند بود تمامی ترسیمات دوبعدی و سه بعدی را در نرم افزار ترسیم نمایند.