سئو سایت چیست

به طور کلی می توانید نتایج تلاش­های سئو سایت را وقتی ببینید که در مورد ساییتان سرچ می­ کنید و نتیجه خروجی را می ­بینید. کمی عمیق­تر بررسی کنیم: در گذشته ، موفقیت سئو در این بود که ببینید در صفحه اول گوگل رتبه بالایی دارید یا نه و عمق کارآیی سئو سایت اینطور اندازه گیری می ­شد. این گزینه یعنی از طریق یک دوست فیس بوک، دنبال کننده توییتر یا ارتباط از طریق شبکه اجتماعی دیگر هم سئوی خود را می­توانید ارتقا دهید و همه اینها مهمند. حتی همین چند سال پیش هم رسانه­ های اجتماعی نقش پررنگی در نتیجه مخاطب ها نداشت ولی در حال حاضر سئو توییتها، بازتوییت­ها، اینستاگرام و سایر سیگنال های اجتماعی را در نظر می­گیرد. اما حتی اگر شما موقتا رتبه خوبی در صفحه اول داشته باشید یعنی پیروز میادین شدید؟ داشتن این رتبه بالا باعث می ­شود وب سایت شما برای افرادی که حالا به هر بهانه ­ای دنبال خدمات یا محصولات شما هستند، در موتورهای جست ­و جو نمایش داده شود. این شکل از بازاریابی این امکان را برای شما فراهم می ­کند که هزینه­ ای پرداخت کنید و در ازای این هزینه یک تبلیغ متنی یا تصویری از سایت شما بالا یا پایین صفحه­ سایتها نشان داده شود.

یعنی همان دسته ای از تاکتیک­ها که اگر از این تاکتیک­ها استفاده کنید، به شما کمک می­ کند تا در موتورهای جستجو رتبه بهتری کسب کنید. SEO مهم است چرا که به افراد کمک می کند تا اطلاعات را پیدا کرده و صفحات را در شبکه جهانی کشف کنند. بازاریابی جستجویی که برای بالا بردن پول پرداخت می­کنید یا تبلیغ می­کنید به عنوان ترافیک ارگانیک شما به حساب نمی­ آید، اما می توانید وب سایت خود را با استفاده از نرم افزارهای بازاریابی ورودی برای به دست آوردن بازدید کنندگان بیشتر بهینه کنید. علاوه بر این، برای موفقیت نیازی نیست که حتما در سه صفحه اصلی گوگل یا باقی موتورهای جست ­و جو باشید. به دنبال فرصت هایی برای کسب لینک های ورودی از وب سایت های مشابه باشید. اگر کار با گوگل ادورز به نظرتان پیچیده می آید یا به دلیل تحریم ایران نمی توانید به راحتی به این سرویس دسترسی داشته باشید، این کار را به یک تیم تخصصی دیجیتال مارکتینگ بسپارید. پیشنهاد می کنیم از سایت هایی مانند MOZ یا گوگل استفاده کنید چرا که استفاده از سایت های غیر معتبر می تواند ضربات جبران ناپذیری را به اعتبار دامنه وبسایت شما وارد نماید.

البته که راهکار درستی است، اما نباید تنها تمرکز شما – یا حتی تمرکز اصلی شما این موضوع باشد. سئو در واقع این مسئله هم برایش مهم است که مخاطبی که وارد سایت شد چقدر داخل همان صفحه می­ماند یا با سایر مطالب درگیر می­شود. ترافیک مستقیم شامل بازدید کنندگان وب سایت است که دقیقا با وارد کردن URL به مرورگرشان ، به جای اینکه از وب سایت دیگری ، موتور جستجو یا رسانه های اجتماعی وارد سایتتان شوند، به صورت مستقیم به وب سایت شما می آیند. سئو سایت که امروزه می­ شناسیم و دوست داریم، همان سئویی نیست که ما ۱۰ سال پیش می­ شناختیم و دوستش داشتیم (یا حتی شاید ازش متنفر بودیم). بسیاری از ما اصول اساسی سئو را بلدیم، اما سئو هم مانند خیلی چیزهای دیگر در دهه گذشته تغییرات زیادی تغییر کرده است. شما از طریق این ترافیک ایجاد شده، مخاطب را به مشتری تبدیل نمی­کنید و عملا چرخه بی اساسی را طی می­کنید. هر وقت که تولید محتوا می­ کنید، تمرکز شما باید به هدف مخاطبتان باشد، نه اینکه به زور و به صورت نمایشی دائما کلمه کلیدی به متنتان اضافه کتید. بنابراین با رتبه بالا فقط در صفحه اول جای می­ گیرید، ترافیک زیادی به دست می آورید، اما فورا مخاطب و بازدید کننده وب سایتتان متوجه می­ شود که کسب و کار شما چیزی نیست که دنبالش می­گشته .

با تغییر در شکل سئو، امروزه این توانایی را دارید که از کلمات کلیدیتان در مطالب خود به شکلی استفاده کنید که غیر طبیعی نباشد و وصله ناجور به نظر نیاید. اگر این کار را بکنید، می ­بینید که به طور طبیعی برای کلمات کلیدی مهم، ساییتان ارتقا پیدا کرده و به عبارتی بهینه شده است. محتوای جدیدتان را توسعه داده و محتوای موجود را بهینه کنید. در حقیقت، اگر در صفحات بعدی هم رتبه خوبی کسب کنید، ممکن است باز هم سرعت بالای کلیک را داشته باشید، البته مطمئنا این صفحات ترافیک کمتری دارد. برای این که تولید محتوای متنی مناسبی داشته باشید یا بهینه سازی را درست انجام دهید یا با یکی از تیم های تخصصی دیجیتال مارکتینگ هم قرارداد ببندید و این تیم ها هم هزینه ای برای تبلیغات پولی و سایر خدمات خودشان دریافت می کنند. ترافیک ارگانیک ، ترافیک بدون پرداخت هزینه ای است که از موتورهای جستجوگر مانند گوگل یا بینگ حاصل می­شود. میانگین هزینه یک کمپین جستجوی پرداخت شده در Google می تواند کمتر از ۱ دلار برای هر کلیک باشد، اما به طور طبیعی، هر چه کلمه کلیدی محبوب­ تر باشد، هزینه بیشتری پرداخت می ­کنید.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با مجله خبری seobythesea وب سایت خود باشید.