سئو: نقشه سایت XML چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

2- فایل نقشه سایت شما باید روی هاست و پوشه اصلی فایلها قرار گیرد. خزنده های موتور های جستجو از طریق این فایل به تمامی آدرس ها دسترسی پیدا میکنند. موتورهای جستجو و کاربران باید بتوانند ارتباط بین صفحات را بیابند، با پیچیدگی بیهوده ارتباط بین صفحات، امکان یافتن ارتباطات برای کاربران و موتورهای جستجو سخت خواهد شد. چرا باید از نقشه سایت (Sitemap) استفاده کنیم؟ 3- تمام آدرسها در نقشه سایت باید مربوط به یک دامنه باشند. استفاده از سایت مپ کار موتور های جستجو را برای جست و جوی کلمات کلیدی در دسته بندی های سایت بسیار راحت تر می کند و سریع تر می تواند کاربر را نتایج مورد جستجوی خود برساند. وب سایت های جدید با تعداد بک لینک های کم، موتورهای جستجو از طریق دنبال کردن بک لینک ها می توانند به محتویات سایر وب سایت ها دسترسی پیدا نمایند از این رو اگر تعداد بک لینک های وب سایت شما کم است سایت مپ می تواند به وب سایت شما کمک بسیاری نماید. همچنین این ویژگی باعث خواهد شد موتور های جستجو به راحتی از تغییرات ایجاد شده بر روی سایت ما آگاه شوند. این برچسب آدرس دقیق هر صفحه از سایت شما را در خود جای می دهد.

خودتان را جای گوگل بزارید فرض کنید سایتی با صفحات بسیار زیادی وجود دارد. چگونه فایل نقشه سایت را به گوگل معرفی نمایید؟ با استفاده از این نقشهها به موتورهای جستجو مسیر میدهید و تمام صفحات خود را به گوگل معرفی میکنید. با استفاده از نقشه سایت میتوانید آدرس صفحاتی که لینک ندارند را هم به موتورهای جستجوگر بدهید. اطلاعات مربوط به آخرین تغییرات صفحه در این برچسب قرار می گیرد که به فرمت YYYY-MM-DD تاریخ دهی می مجله خبری seobythesea شود. وب سایت های بسیار بزرگ، تا موتورهای جستجو بتوانند به جدیدترین صفحات و آخرین صفحات تغییر داده شده دسترسی داشته باشند. به طور کلی نقشه سایت باعث می شود ربات های موتورهای جستجو بتوانند سریع تر صفحات سایت شما پیمایش کرده و مطالب سایت شما را ایندکس کنند. بنابراین زمانی که موتور جستجو می خواهد تمامی آدرس های یک سایت را ایندکس کنند به لیست تمامی صفحات و لینک های یک سایت دسترسی داشته و با ساختار کلی وب سایت آشنا می شود. بطور مثال مقاله آموزش فیزیک را به خاطره آشپزی در بخش بلاگ سایت مرتبط می کنند. در واقع نقشه سایت یک نوع فایل xml (Extensible Markup Language یا زبان نشانه گذاری قابل توسعه) هست که تمامی آدرس های صفحات یک وب سایت در این فایل قرار دارد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مجله خبری seobythesea ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

هم چنین ممکن است سایت شما نو پا باشد و هنوز لینک سازی داخلی و خارجی درست و کاملی انجام نداده باشید. اگر سایت مپ نداشته باشد، ممکن است صفحاتی از دست خزندهها در برود و index نشوند. از طرف دیگر اگر صفحه ای یا مطلبی از روی سایت ما حذف شود و در مطالب یا صفحات دیگر لینکی به صفحه حذف شده داده شده باشد، سایپ مپ می تواند کمک بسیار زیادی برای شناسایی لینک های خراب به ما بکند. وب سایت هایی که دارای حجم زیادی از آرشیو محتویات هستند، در صورتی که وب سایت دارای حجم زیادی از محتوا باشد که آنها هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشته باشد، سایت مپ بهترین گزینه می تواند باشد. وب سایت های دارای تعداد زیادی فایل های مولتی مدیا، در صورتی که وب سایت از تعداد زیادی فایل های مولتی مدیا تشکیل شده باشد که آنها نیز به نوبه خود در اخبار وب سایت شما استفاده شده باشند، سایت مپ می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. کدام وب سایت ها باید از نقشه سایت استفاده نمایند؟

بنابراین می توان گفت می توانیم با کمک سایت مپ از افت سئو سایت خود جلوگیری نماییم. سپس در سال 2006 MSN ،Yahoo به پروتکل سایت مپ پیوستند. میزان اهمیت صفحه در نقشه سایت شما را مشخص می کند که مقدار آن می تواند در بازه 0.0 تا 1.0 باشد. 5- به نظر می رسد که با تنظیم و می توان موتورهای جستجو را وادار به بررسی روزانه سایت خود کنید، این کار به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا اگر گوگل متوجه غیر واقعی بودن آن شود، کل فایل نقشه سایت شما را نادیده خواهد گرفت. اگر می خواهید بدانید موتورهای جستجو چگونه وب سایت شما را مشاهده کرده و آن ها را ارزشگذاری می کنند و چگونه از تغییرات وب سایت شما آگاه می شوند، مطالعه این مقاله را از دست ندهید. نقشه سایت با این برچسب شروع و خاتمه می یابد. نقشه سایت یکی از نشانه های رعایت اصول سئو و بهینه سازی در یک سایت می باشد.