سئو یا بهینه سازی سایت چیست ؟

با ما همراه باشید تا به طور مختصر نگاهی به چیستی و اهمیت قدرت، نرخ پرش و سن دامنه بی اندازیم. پس با ما همراه باشید. سئو در روندی به گوگل میفهماند که وب سایت ما یا مقاله ی ما محتوای برتری نسبت به سایت های دیگر دارد و میتواند تعامل بهتری بین کاربران شما و ما ایجاد کند که گوگل نیز از این موضوع مشتاقانه حمایت میکند و سایت شمارا بالاتر نشان میدهد. اولین موتور های جستجو در سال 1990 راه اندازی شده بود که معروف ترین آنها Alta Vista ، Infoseek و Yahoo بودند. یکی دیگر از اهداف سئو ، نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با پرسوجوي جستجو شده کاربران است که داراي مزاياي زيادي هم براي کاربر و هم براي موتور جستجو است. چرا برای موتور جستجو خوب است ؟ چرا SEO برای تجارت ها مهم است؟ سئو کلاه خاکستری (Gray Hat SEO) در چند سال اخیر مود شده است و تازه بر سر زبان ها افتاده است. کلاه خاکستری ها در کنار فعالیت های درست و طبیعی خودشان ، با دستکاری و فریب خواستار رتبه بهتر هستند.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد مجله خبری seobythesea لطفا به بازدید از وب سایت ما.

سپس با استفاده از روشهايي که در خارج از وب سايت انجام ميشود به بهينه سازی موتور جستجو ميپردازد. بله از آن جایی که سئو فنی سایت میتواند تأثیر بسیاری در عملکرد تمامی اجزای سایت داشته باشد، به کار گیری آن قبل از هر اقدامی مهم است. بله ما همیشه برای بزرگترها احترام و ارزش بیشتری قائل هستیم، گوگل نیز تا حدودی به همین شکل عمل میکند. سئو چگونه عمل میکند؟ لقب Seo Specialist زمانی روی فرد قرار میگیرد که شخص مدت زمانی را در این حوزه فعالیت میکند. سئو کاران از لقب های متفاوتی استفاده میکنند که دو مورد از آن ها ، Seo Specialist و Seo Expert را نام برد. در واقع موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ از ربات هایی خاص برای خزیدن صفحات در وب،جمع آوری اطالعات مربوط به آن صفحات و قرار دادن آنها در فهرست استفاده میکنند. به دست آوردن رتبه بندی بالا در کلمات کلیدی خاص و خوب ، به کمی زمان و صبر نیاز دارد تا به مرور زمان و اثبات خودتون در گوگل رتبه بگیرید. سئو درون صفحه به کنترل مستقيم کدها و يا محتويات وب سايت شما اعم از متن، تصوير، پيوند و … در حقیقت این معیار نشان میدهد که چند نفر تنها یک صفحه را در سایت شما مشاهده کرده و بلافاصله سایت شما را ترک میکنند.

سئو خارجی ( Off Page Seo ) چیست ؟ سئو داخلی ( On Page Seo ) چیست ؟ حال بگذریم و بریم سراغ توضیح کامل سئو خارجی یا Seo Off Page … حال چه فرقی میکنند ؟ حال که فهمیدیم سئو چیست و اهمیت بهینه سازی وب سایت تا چه میزان است، باید بدانیم که چگونه گوگل به سئو وب سایت ما اعتماد میکند و چه پارامترهایی را مد نظر دارد. طبیعی به آن معناست که سئو به روش کلاه سفید و بازدید به صورت ارگانیک باشد. SEO یا بهینه سازی وب سایت عملی است که طبق خواسته های موتورهای جستجو مانند گوگل بروی سایت رفتار میشود تا سایت رتبه و اعتبار بالایی به دست آورد و همین بالا رفتن اعتبار سایت باعث آمدن صفحات سایت به صفحه اول گوگل میشود. اولا ، همانطور که اول مقاله براتون توضیح دادیم مهم ترین نکته در سئو ، تولید محتوای عالیست. تولید محتوا یکی از موارد سئو داخلی وب سایت محسوب میشود.

در اصطلاح به این روش میگویید که صفحه X قدرت بیشتری را در مقایسه با صفحه Y جهت نمایش در نتایج SERP گوگل دارد. البته لازم به ذکر هستش که موضوع ذکر شده و رسیدن به اهداف باید به صورت طبیعی باشد. ولي ميتواند منجر به پرداخت جريمه و يا حذف کامل از فهرست پايگاه داده موتور جستجو شود. در واقع با سئو تکنیکال، میتوان به موتورهای جستجو کمک کرد تا بدون هیچ مشکلی به وبسایت شما دسترسی پیدا کنند، آن را بخزند، تفسیر کنند و فهرست کنند. و البته بکارگيري اين روشها خطر خارج شدن از فهرست پايگاه داده را براي هميشه در بر دارد. البته امروزه به دلیل پیچیده تر شدن الگوریتم های گوگل ، مهندسین سئو نمیتوانند در روند کار اختلال ایجاد کنند. البته هر سئو کار یک ترفندی دارد و نسبت به نیازش و رقبای سایت های مورد نظر ، درصد بندی هارا تغییر میدهد. در مجموع ، SEO پایه و اساس یک اکوسیستم بازاریابی جامع است. سئو ( بهینه سازی سایت ) به دو دسته سئو داخلی یا On-Page Seo و سئو خارجی یا Off-Page Seo تقسیم میشود.