معرفی 18 نوع از گلهای آپارتمانی سایه دوست مناسب برای خانه های کم نور

کراسولا نقره ای گیاهی است که نگهداری از آن آسان است اما باید در فضایی که آفتابی است از آن نگهداری شود. مراقبت ها را کمتر و آسان تر میکند. شاید این سؤال خیلی ها باشد که در ادامه تفاوت هریک از گیاهان را خواهیم گفت. بلوط همیشهسبز از دسته درختان خاص و زیباست که میتوان بهجرئت گفت برای این گیاه مرگ هیچ تعریفی ندارد. یکی از استفادههای گلهای شاخهای تزیین خانه و فضای داخلی برای مناسبتهای مختلف مانند مهمانی و جشن است. گیاهان آپارتمانی فقط برای زیبایی و تزیین خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند، بلکه به تمیز کردن محیط و هوای اطراف شما نیز کمک می کنند. در ادامه می توانید در مورد کسانی که در لیست پیازهای گلدار هستند بخوانید. برنامهریزهای نوزاد در مورد تدارکات و آمادهسازی در زمان تولد نوزاد و پس از آن به پدر و مادرها مشاوره میدهند. سنجد گیاهی است که برگهایش تقریباً نقرهایرنگ است و گلهای معطر و زیبایی در آن میروید. این گیاه مقاوم به خشکی بوده و در بهار تا اوایل خرداد گلهای زیبایی میدهد.

در چنین حالتی نیاز به رسیدگی خاص دیگری ندارد. در چنین حالتی دیگر نباید نگران مشکلات این گیاه باشید، زیرا شرایط را به خوبی دوام می آورد. ما در این مطلب قصد داریم ۱۱ گیاه تصفیه کننده را به شما معرفی کنیم تا با قرار دادن آن ها در محیط زندگی استرس را از خانواده خود دور کنید. هوای داخل خانه ها در فصول سرد و گرم خیلی تغییر نمی کند. گل سنگی در کل نیازمند نور غیرمستقیم و زیاد است. نگهداری از این گیاه بسیار ساده است؛ بعلاوه اینکه با قلمه زدن آن میتوانید این گل آپارتمانی را تکثیر کنید. زیتون از دسته درختان بدون دردسر است؛ این درخت در ماه خرداد آفت شپشک میگیرد که برای آن باید تدابیری بی اندیشید، اما بهجرئت میتوان گفت زیتون از دسته گیاهان است که به هر سختی طاقت از خود نشان خواهد داد. این گل در شرایط جوی مختلف از خود مقاومت نشان داده و میتوان گفت از دسته گیاهانی است که وقتی میکارید دیگر نگرانی جهت آبیاری آن نخواهید داشت. با این حال با توجه به گرمسیری بودن گیاه نیاز است که گل ختمی چینی را یک روز درمیان جهت تامین رطوبت محیطی مناسب، غبارپاشی نمایید.

در اثر این بیماری نیز غدههای گال در ریشه به وجود میآید که باعث تغییر شکل در سیستم ریشه میشوند. همچنین این گیاه در برابر تغییرات دما، حشرات و بیماری ها بسیار مقاوم می باشد. معمولاً با انواع خاک ها سازگار می باشد، و در نتیجه در محیط خانه خیلی خوب دوام می آورد. گیاه زیبای دیفن باخیا جزو گیاهان آپارتمانی محبوب می باشد، که دارای برگ های بزرگ و جذاب این گیاه قابلیت رشد تا 30 سانتی متر رشد کند، و جلوه ای گرمسیری به فضای خانه ی شما بدهد. برگ های این گیاه حالت گوشتی داشته و زمانی که آن را برش دهید ماده ای سمی از آن خارج می شود که بهتر است بدون دستکش از هرس کردن گیاه خودداری نمایید. این گیاه در از بین بردن ماده شیمیایی فرمالدئید بسیار موثر است. در حال حاضر طبق یکی از قراردادهای منعقد شده، هر محموله ۱۰ هزار شاخه ای هر هفته یا هر ۱۰ روز یک بار از ایران به صورت هوایی به مسکو صادر میشود. به علت داشتن برگ های پنجه ای و شبیه به انگور به پیچک انگوری معروف شده است.

قیمت انواع گل و گیاه زینتی در بازار متفاوت است و این بستگی به نوع گیاه و عمر گیاه دارد. این بازار دارای سه سالن مجزا است که هرکدام از این سالنها به فروش محصولات خاصی اختصاص دارد. دستگاه های رطوبت ساز ذکر شده ، به دلیل تولید بخار سرد، علاوه بر افزایش رطوبت، به خنک سازی سالن و گل های زینتی هم کمک شایانی می کنند و به همین دلیل، در آب و هوای گرم و خشک، می توانند برای شما، کارایی دو منظوره داشته باشند. ساخت دسته گل از گل میخک بسیار زیبا است و میتوان آن را با دیگر گلهای به رنگ سفید، زرد و صورتی ست کرد.

اگر میخواهید فصل رشد خود را تا زمستان تمدید کنید، این نوع گلخانهها برای گرم و ایمن نگه داشتن گیاهان در ماههای سرد نیز مفید هستند. این گیاه علاوه بر اینکه به عنوان یک گیاه زینتی مورد استفاده قرار می گیرد خیلی ها برای خاصیت تصفیه کنندگی و کاهندگی تنش و استرس نیز از آن استفاده می کنند. البته گونه های زیادی از آن ها در باغ ها، پارک ها و مناطق سبز شهری مورد استفاده نیز قرار می گیرد. ولی اگر در نگهداری از گیاهان آپارتمانی مهارت زیادی ندارید، در این قسمت می توانید با گیاهان آپارتمانی آشنا شوید، که هر کسی می تواند آن ها را زنده و سرسبز در خانه ی خود داشته باشد. گیاه کامیس طبری هم از همین دسته است تنها فرقش در شکل ظاهری و فرم کشیدهاش است. جالب است بدانید نام عجیب این گیاه نیز از شکل خاص گلهای آن نشئت میگیرد. این دو گیاه نیز بهشدت مناسب برای کاشت در آرامستان هستند.

خیلی از گیاهان وجود دارند که با هدیه دادن یک سبد گل طبیعی از آن ها می توانید محیط زندگی را برای عزیزانتان پر از آرامش کنید. به خاطر گل هایشان در سراسر جهان قدردانی شده اند نیلوفرهای محبوب مانند گل سوسن شرقی دارای گلبرگهای بزرگی هستند و رایحه ای معطر دارند. نکته ای که در این قلمه زدن نباید فراموش کنید، این است که برگها را نباید برعکس در ماسه قرار دهید. اگر میزان آلاینده هایی که در هوا وجود دارد زیاد باشد روی برگ ها آلوئه ورا لکه های قهوه ای رنگی پدیدار می شوند. واریته های رنگی این گل به خوبی می تواند آرامش را به هر بیننده ای هدیه کند. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید، که مبتدی هستید، اصلاً جای نگرانی وجود ندارد، گل های آپارتمانی زیادی وجود دارد، که نگهداری از آن ها آسان می باشد، و شما می توانید با خرید آن ها می توانید کار خودتان را ساده تر کنید. گیاه پوتوس یک گیاه رونده است که مثل پیچک سریع و آسان رشد میکند، این گیاه زیاد دوست ندارد که در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد، بنابراین حتی اگر در باغ هم باشد، ترجیح میدهد در یک گوشهی سایه و دنج جای بگیرد.

این گل در رنگ های مختلفی از جمله آبی و بنفش تا سفید و صورتی در دسترسه. • فضایی که قرار است گل در آنجا قرار بگیرد؛ باید از سه لحاظ شدت تابیدن نور، کوچکی و بزرگی فضا و تعیین کیفیت و نوع خاک بررسی شود؛ عموماً خاکهای مورداستفاده گیاهان از سه نوع خاک رسی، شنی و گلدانی تشکیلشده است؛ و هر گل یا گیاهی به یک نوع خاک از این سه نوع احتیاج دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی گونههای خاص گیاهی در شمال ایران و بررسی هرکدام از این گیاهان بپردازیم، پس پیشنهاد میکنیم این مطلب جذاب را از دست ندهید. در حال حاضر صنعت گل و گیاه یک صنعت جهانی و پویا است که در طول چند دهه نرخ رشد زیادی داشته است. از گلهای این گیاه چند صد سال میباشد که به عنوان عطر استفاده میشود و از ریشه آن هم برای ساخت چای یا تنتور استفاده می گردد. از فروشنده، گیاه “ریشه پر” تقاضا نمایید این بدان معنی است که مدت زیادی است که گیاه به این گلدان منتقل شده است و ریشه توسعة مطلوب خود را انجام داده و تعویض گلدان اشکالی بوجود نمی آورد، در غیر این صورت باید چند ماه پس از خرید اقدام به تعویض گلدان گردد.

درجه قلیایی خاک آن باید بین 5 تا 7 و نیم باشد، تا بتواند دوام بیاورد. این گیاهان به خشکی و سرما مقاوم بوده و باید در زمان خرید دقت کنید که ریشههایش پر باشد و انتهای بوته آن سفت باشد تا در سالهای آینده بوته از یکدیگر باز نشود. اسپاتی فیلوم جزو گیاهانی است که بسیار زیباست به همین دلیل خیلی ها از این گیاه در منازل خود استفاده می کنند یا برای هدیه دادن سفارش گل اسپاتی فیلوم می دهند. این گل که به دلیل توانایی بالای تحمل خشکی این نام را به خود گرفته است یکی دیگر از گل های مناسب برای کاشت سر مزار است. گیاه برگ انجیری هم جزو آن دسته از گیاهان بسیار زیبایی می باشد، که ترکیب خاک گلدان و زهکشی مناسب برای آن عالی است. برگ های این گیاه تیره و بزرگ می باشد، که در محیط خانه بسیار عالی دوام می آورد.

گیاه سانسوریا زیلانیکا نور کم را هم می تواند دوام بیاورد، اما بهترین حالت این است، که نور غیر مستقیم به آن برسانید. عشقه یکی از بهترین و مهم ترین گیاهانی است که حتی ناسا هم آن را به عنوان یک گیاه بسیار عالی برای تصفیه هوا معرفی کرده است. چنانچه در این بخش از نمناک می خوانید کار خانگی یک منبع مهم اشتغال برای زنان است اما هر نوع کاری نمی تواند کار خانگی محسوب شود . ↑ «یک دسته گل یک خروار مشکل». پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به معرفی گل جعفری را نیز از دست ندهید. روش دیگر خرید گیاهان آپارتمانی مقاوم است، گیاهانی که به صورت طبیعی در شرایط سخت و نگهداری کم مقاوم هستند، و حتی احتمال آلوده شدن آن ها به آفات گیاهی نیز کمتر می باشد. 4ـ ازدیاد گیاهان به روش جنسی و غیر جنسی. گیاه لی لی صلح نیاز به نور غیر مستقیم دارند. تمامی این گونه ها قابلیت نگهداری در آب را دارند. گیاهان زینتی به گیاهانی اطلاق می شوند که از نظر شکل، رنگ و بو مورد نظر بوده و به همین مناسبت انسان به پرورش آن اقدام می نماید و آن ها را به گیاهان درختی، درخچه ای و بوته ای تقسیم می کنند.

با توجه به مطالعات و تحقیقاتی که روی بیماران انجام شده بیمارانی که در بیمارستان بستری هستند و در اتاق آن ها یک گیاه یا سبد گل طبیعی قرار دارد زودتر خوب شده و استرس آن ها نیز کمتر بوده است. و دیگر گل های آپارتمانی لوکس … آنتریوم نیز از گلهای لوکس و خوش ظاهریست که نماد مراقبت از عزیزان است و در لیست گلهای قابل استفاده در دسته گل جای میگیرد . برای آبیاری این گیاه نیاز نیست حساسیت به خرج بدهید زیرا آب زیاد این گل را از بین میبرد کافی است خاک گیاه مرطوب باشد! بهترین دما برای آن بین ۱۸ تا ۲۳ درجه است و رطوبت بالا را دوست دارد.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ چیدمان متفاوت گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل! احتیاج به مراقبت خیلی خاصی ندارد، و می توانید خیلی راحت از وجود آن در گیاهان زینتی بهشت گل منزل لذت ببرید. این گیاه برای منزل بسیار مناسب است چون علاوه بر اینکه هوا را تصفیه می کند در نور کم هم توانایی رشد مناسب دارد. برای بعضی از باغبانان مشتاق ، شمعدانی محبوب ترین گل برای رشد در باغ است زیرا در اکثر انواع خاک رشد می کند. گل مریم به نور زیاد علاقه دارد و بهتر از روزانه 4 تا 6 ساعت حداقل نور کافی دریافت کند. گیاه عنکبوت باید نور غیر مستقیم دریافت کند.

در چنین حالتی اگر نور طبیعی هم دریافت کند، دوام خوبی خواهد داشت. در چنین حالتی خیلی خوب در خانه دوام می آورد. در صورتی که این گیاه سالم نگه داشته شود، هنوز هم می تواند گل بدهد، اما اندازه شکوفه های آن کوچکتر می شود. برگ های این گیاه به رنگ سبز با رگه های صورتی می باشد و پشت آن نیز بنفش رنگ است که ترکیب بسیار زیبایی را ایجاد می کند. اجازه ندهید پپرومیا صورتی در آب اضافی یا خاک خیس بماند؛ از این رو بلافاصله آب اضافه جمع شده در زیر گلدان را تخلیه کنید. داشتن باغ بهانه خوبی است تا به تخیل خود اجازه خودنمایی بدهید و برنامه های مختلفی را در آن تجربه کنید. فلفل زینتی نیز به دلیل تحمل خشکی و گرما و همچنین داشتن واریته های رنگی متفاوت و زیبا برای کاشت در قبرستان مناسب است.