نحوه دریافت بک لینک بدون پرداخت هزینه (11 روش جدید)


در این مقاله، نحوه ساخت بک لینک بدون پرداخت هزینه را یاد خواهید گرفت.

هدف از این استراتژی‌های لینک‌سازی در زیر این است که به شما کمک کند بک لینک‌های با کیفیت بیشتری را بدون هیچ هزینه‌ای به سایت خود دریافت کنید تا بتوانید تلاش‌های بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) خود را بهبود بخشید.

هر تکنیک سئو در این صفحه می تواند برای افزایش رتبه وب سایت و اعتبار دامنه شما برای مشاهده بیشتر در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ کار کند تا بتوانید سرنخ ها و فروش بیشتری برای کسب و کار خود ایجاد کنید.

این را راهنمای نهایی خود برای ایجاد یک برنامه بهینه سازی موثر خارج از صفحه برای موفقیت بلندمدت در بازاریابی دیجیتال در نظر بگیرید.

نحوه ساخت بک لینک بدون پرداخت هزینه

نحوه ساخت بک لینک بدون پرداخت هزینه

1. برای بک لینک با اینفلوئنسرها همکاری کنید

اولین راه برای نحوه ساخت بک لینک بدون پرداخت هزینه، همکاری با اینفلوئنسرهایی است که در حال حاضر دنبال کننده قوی و اعتبار دامنه بالایی برای وب سایت خود دارند.

نکته جالب در مورد این روش این است که می تواند وب سایت شما را یک بک لینک dofollow و ترافیک ارجاع بیشتری را بدون هیچ هزینه ای دریافت کند.

برای استفاده از این استراتژی لینک بیلدینگ، باید یک تأثیرگذار در صنعت خود پیدا کنید که بتوانید با آن برای تبلیغ محصول، خدمات یا نام تجاری خود شریک شوید. هدف تمرکز بر بخش “دادن” و نه “گرفتن” رابطه است. هرچه بیشتر بتوانید به آن شخص در معرض دید آنلاین قرار دهید، ساختن بک لینک بدون پرداخت هزینه آسان تر خواهد بود.

برخی از ایده ها برای شروع عبارتند از:

 • محصول یا خدمات اینفلوئنسرها را در یک پست وبلاگ بررسی کنید.
 • فروش یا رویداد آتی آن شخص را تبلیغ کنید.
 • با هم از یک رویداد حمایت کنید.
 • پیشنهاد دهید برخی از بهترین محتوای آنها را در کانال های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.
 • با آنها در یک پادکست، ویدئو یا در یک مقاله پرسش و پاسخ مکتوب مصاحبه کنید.

پس از اینکه محتوایی را منتشر کردید که اینفلوئنسرها را به صورت آنلاین تبلیغ می‌کند، آن‌ها از افزودن بک لینک به وب‌سایت شما از سایت خود استقبال بیشتری خواهند کرد. به طور معمول، این افراد می خواهند محتوایی را در اینترنت برجسته کنند که به آنها مطبوعات خوبی می دهد، که شامل یک لینک رایگان به وب سایت شما می شود.

2. از اینفوگرافیک برای ایجاد بک لینک استفاده کنید

اینفوگرافیک ها راه های مختلفی را برای دریافت بک لینک از سایر سایت های با کیفیت بالا بدون پرداخت هزینه ارائه می دهند. به علاوه، می توانید یک بار این محتوا را ایجاد کنید و برای همیشه از آن برای ایجاد لینک های با کیفیت برای وب سایت خود استفاده کنید.

همانطور که در این راهنما به نحوه دریافت بک لینک از اینفوگرافیک اشاره شده است، می توانید این لینک ها را با استفاده از این روش های محبوب امتیاز دهید:

 • انتشار اینفوگرافیک در وب سایت خود و قرار دادن کد جاسازی در صفحه برای استفاده دیگران در سایت خود.
 • ارسال اینفوگرافیک به دایرکتوری های اینفوگرافیک رایگان.
 • نوشتن یک بیانیه مطبوعاتی در مورد اینفوگرافیک.
 • با ارسال اینفوگرافیک خود در این پلتفرم ها برای بررسی، بک لینک از سایت های بازخورد طراحان دریافت کنید.
 • ایجاد guestographics برای سایر وب سایت ها برای ایجاد پیوند در یک صفحه با رتبه برتر در گوگل برای کلمه کلیدی مورد نظر شما.

3. حقایق و پست های آماری را منتشر کنید

حقایق و پست های آماری روشی شگفت انگیز برای ایجاد منبع بی پایانی از بک لینک های با کیفیت بالا بدون پرداخت یک سکه برای آنها هستند.

در واقع، این استراتژی به قدری خوب کار می کند که برخی از کارشناسان ساخت لینک سئو گزارش می دهند که صدها تا هزاران بک لینک ارگانیک جدید را هر ماه از چند پست آماری و حقایق در خلبان خودکار دریافت می کنند. و این یکی از روش های برتر است که در این راهنمای دیگر در مورد نحوه دریافت بک لینک بدون ارسال مهمان ارائه شده است.

دلیل اینکه این تکنیک بک لینک بسیار خوب کار می کند این است که روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان همیشه به دنبال حقایق و آماری هستند که بتوانند در مقالات خود از آنها استفاده کنند. و این ناشران معمولاً به URL که در آن داده‌ها را به عنوان منبع اصلی پیدا کرده‌اند، پیوند می‌دهند.

بنابراین در اینجا نحوه استفاده از این استراتژی ساخت لینک بدون لینک های بدون هزینه آمده است:

 • 5-10 موضوع مرتبط با صنعت خود را انتخاب کنید.
 • از یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی برای یافتن عبارات کلیدی مناسبی که شامل «حقایق»، «آمار» یا «روندها» هستند، استفاده کنید.
 • تا آنجا که می توانید حقایق و آمار مرتبط را در سایر وب سایت ها در مورد آن موضوعات پیدا کنید.
 • تمام این داده ها را برای هر عبارت کلیدی در پست های وبلاگ خود ادغام کنید.

با ساختن راهنماهای آماری و حقایق نهایی مانند این، شانس بیشتری برای رتبه بالاتر در گوگل نسبت به رقبای خود برای عبارت کلیدی اصلی دارید زیرا محتوای شما جامع تر است.

سپس، با افزایش محتوای شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP)، روزنامه‌نگاران و وبلاگ‌نویسان بیشتری شروع به پیوند به آن می‌کنند بدون اینکه شما مجبور باشید برای این بک لینک‌ها پولی بپردازید یا به آنها کمک کنید.

4. ایجاد لینک های تحریریه بدون پرداخت هزینه برای آنها

یک سرویس رایگان به نام Help a Reporter Out (HARO) وجود دارد که روزنامه‌نگاران و خبرنگارانی را که برای محتوای خود به توصیه‌ها، نقل‌قول‌ها و نظرات متخصص نیاز دارند با متخصصان صنعت و وبلاگ‌نویسان مرتبط می‌کند.

هر کسی می تواند برای یک حساب HARO ثبت نام کند و سپس ایمیل های روزانه را با فرصت های متعدد برای پاسخ به درخواست های رسانه ای مرتبط دریافت کند. در اصل، شما پاسخی به روزنامه‌نگار ارائه می‌دهید و آنها ممکن است نام، نام تجاری و URL وب‌سایت شما را به عنوان بک لینک‌های سرمقاله در محتوای منتشر شده درج کنند.

اگر می‌خواهید درباره نحوه عملکرد این استراتژی لینک‌سازی اطلاعات بیشتری کسب کنید، این مقاله را در مورد چگونگی به دست آوردن لینک‌های با کیفیت بالا که شامل آن به عنوان یک روش برتر برای دریافت بک لینک با دامنه و قدرت صفحه بالا است، بررسی کنید.

با ساختن این قسمت از پلن لینک بیلدینگ خود، ممکن است فقط یک بک لینک معتبر از سایت های خبری و وبلاگ هایی مانند Business Insider، CNN، Fox News، Mashable، Good Housekeeping و غیره دریافت کنید که از HARO به طور منظم برای اطلاع رسانی رسانه ها استفاده می کنند.

5. یک ابزار رایگان برای لینک ها ایجاد کنید

اگر می‌توانید یک ابزار رایگان یا محتوای تعاملی بسازید که وظایف کاری را آسان‌تر و زندگی را برای مخاطبانتان لذت‌بخش‌تر می‌کند، می‌توانید بدون پرداخت هزینه برای آن‌ها، حجم عظیمی از بک لینک‌ها را جمع آوری کنید.

مردم چیزهای رایگانی را دوست دارند که آنها را بازدهی بیشتری می بخشد و از کار روزانه فرار می کند. و با ساختن یک ابزار یا محتوای تعاملی که در یکی از دسته‌های زیر قرار می‌گیرد، می‌توانید منبع ارزشمندی ایجاد کنید که بدون هیچ هزینه‌ای به اشتراک گذاشته و به آن پیوند داده شود:

 • آزمون ها
 • نظرسنجی ها
 • ماشین حساب
 • بازی ها
 • نقشه ها

بهتر از همه، ابزاری که می‌سازید نباید پیچیده یا گران باشد. حتی یک ماشین حساب اولیه که به فرد کمک می کند یک محاسبه ساده ریاضی را انجام دهد، مانند دریافت درصد یک عدد دیگر، می تواند راهی سریع برای دریافت هزاران لینک برای یک وب سایت در مقیاس باشد.

6. از کارشناسان نقل قول کنید و در مورد آن به آنها بگویید

آیا می‌خواهید از متخصصان حوزه خود بخواهید URL‌های شما را به اشتراک بگذارند و احتمالاً از وب‌سایت‌های معتبر دامنه خود به آنها پیوند دهند؟

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید

سپس آنها را در مقاله خود نقل قول کنید و در مورد آن به آنها بگویید.

یک نقل قول را از وب سایت یک متخصص بگیرید یا یک قطعه متن را در یکی از مقالات آنها ذکر کنید و سپس آن را در محتوای خود قرار دهید. در مرحله بعد، از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی به آن شخص در مورد آن بگویید. سپس متخصص ممکن است پیوندی را به آن نقل قول یا نقل قول به اشتراک بگذارد تا راهی برای ایجاد نام تجاری خود و در عین حال یک بک لینک قدرتمند بدون هزینه به شما بدهد.

7. برای بک لینک های EDU با یک کتابدار دوست شوید

در اینجا چیزی است که ممکن است ندانید:

کتابخانه‌های دانشگاهی معمولاً بخش‌های خاص خود را در وب‌سایت .edu دارند یا یک زیر دامنه کاملاً مجزا برای خود دارند. و محتوا اغلب توسط کارکنان کتابخانه مدیریت می شود و نه بخش فناوری اطلاعات کالج یا دانشگاه، که متقاعد کردن برای دریافت بک لینک بسیار سخت تر است.

همانطور که در این راهنمای دیگر در مورد نحوه دریافت بک لینک .edu از موسسات دانشگاهی ذکر شده است، اگر بتوانید منبع ارزشمندی ایجاد کنید که برای دانش آموزان برای پروژه های تحقیقاتی و مدرسه مفید باشد، یک کتابدار احتمالاً یک بک لینک به آن محتوا از وب سایت کتابخانه اضافه می کند. .

منبع نیز لازم نیست یک مقاله باشد، که معمولاً برای کیفیت بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد تا از سایت کتابخانه کالج به آن پیوند داده شود. همچنین می‌توانید یک ویدیو، فایل صوتی، نمایش اسلاید یا برنامه تعاملی برای ساختن بک لینک‌های dollow با کیفیت بالا از دامنه .edu ایجاد کنید.

8. کسب و کار خود را در وب سایت های GOV ذکر کنید

وب‌سایت‌های دولتی با پسوند دامنه .gov دارای اعتبار و اعتماد دامنه بالایی هستند زیرا این نوع سایت‌ها را نمی‌توان تنها توسط کسی ایجاد کرد. در واقع، ایالات متحده دستورالعمل های دقیقی برای اینکه چه کسی می تواند دامنه .gov را ثبت کند، در نظر گرفته است.

بنابراین، اگر بتوانید در صفحه‌ای که در یک وب‌سایت دولتی با اعتبار صفحه بالا قرار دارد، بک‌لینک دریافت کنید، می‌تواند رتبه پیج ارزشمندی را به سایت شما ارسال کند تا به افزایش رتبه آن در گوگل، یاهو و بینگ کمک کند.

در اینجا یک راهنمای کامل در مورد نحوه دریافت بک لینک .gov با نکات متعدد در مورد نحوه دریافت بک لینک دولتی وجود دارد، اما یکی از ساده ترین راه ها ذکر وب سایت کسب و کار خود به آژانس است.

اگر کسب و کار شما دارای یک آدرس محلی ایالات متحده است، می توانید URL وب سایت خود را به سازمان دولتی محلی ارسال کنید تا یک بک لینک به سایت شما در صفحه منابع کسب و کار محلی اضافه کنید. این نوع صفحات برای آگاهی دادن به مشاغل محلی برای ساکنان برای دریافت محصولات و خدمات بومی‌سازی شده استفاده می‌شوند و می‌توانند راهی آسان برای دریافت پیوند .gov بدون تلاش زیاد باشند.

9. از گوگل بک لینک بگیرید

آیا می دانستید که می توانید بدون پرداخت هزینه مستقیماً از گوگل بک لینک دریافت کنید؟ و برخی از این لینک ها لینک های dofollow هستند که بیشترین ارزش پیج رنک را برای سئو کسب می کنند.

در این راهنمای دیگر در مورد نحوه دریافت بک لینک Google، خواهید فهمید که چگونه می توانید از ویژگی های رایگان Google برای ایجاد پیوندهای با کیفیت بالا به وب سایت خود از منابع قابل نمایه سازی مانند Google Docs، Sheets، My Maps، Calendar و غیره استفاده کنید. (استراتژی که به آن انباشته نهاد گوگل نیز گفته می شود.)

10. تصاویر خود را برای لینک های رایگان به اشتراک بگذارید

شما می توانید از قدرت سایت های اشتراک گذاری تصویر رایگان برای ایجاد بک لینک در مقیاس بدون پرداخت هزینه استفاده کنید.

بیایید به عنوان مثال سایت محبوب فلیکر را در نظر بگیریم. با آپلود تصاویر در پلتفرم و دادن مجوز Creative Commons به آنها که توزیع رایگان را امکان پذیر می کند، افراد زیادی را دریافت کرده و از تصاویر شما در وب سایت های خود استفاده می کنند.

برای اطمینان از دریافت اعتبار مناسب و بک لینک، می‌توانید چیزی شبیه به این را در توضیحات تصویر قرار دهید: «این تصویر برای استفاده با یک منبع پیوندی رایگان است. لطفاً “عکس توسط domain.com” را برای اعتبار تصویر مناسب اضافه کنید.”

این تنها یکی از روش های متعددی است که در این پست دیگر در مورد نحوه ساخت بک لینک رایگان به اشتراک گذاشته شده است، و این یک استراتژی محبوب SEO است که به طور گسترده تحت نظر است و می تواند یک عمر بک لینک جدید بدون هیچ هزینه ای ایجاد کند.

11. ایجاد بک لینک در رسانه های اجتماعی

بک لینک رسانه های اجتماعی ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای ایجاد بک لینک برای هر وب سایتی است. و همچنین برخی از مطالعات موردی وجود داشته است که نشان می‌دهد چگونه مشارکت رسانه‌های اجتماعی در یک مقاله پیوندی می‌تواند رتبه آن را در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی کم رقابت افزایش دهد. (برای جزئیات بیشتر به این پست در مورد بک لینک های رسانه های اجتماعی مراجعه کنید.)

آنچه در مورد ایجاد پیوندهای رسانه های اجتماعی نیز خوب است این است که محتوای شما را در معرض تعداد بی نهایت بازدیدکننده جدید قرار می دهد. این می تواند منجر به بک لینک های ارگانیک بیشتری شود که مجبور نیستید برای آنها پول بپردازید و همچنین ترافیک ارجاع هدفمند.

اگر با ایده استفاده از رسانه های اجتماعی برای بک لینک آشنا نیستید، این راهنمای ساخت لینک رسانه های اجتماعی را بررسی کنید که مکان های برتری که می توانید بک لینک رایگان در فیس بوک، اینستاگرام، لینکدین، مدیوم، پینترست، ردیت، توییتر درج کنید را به شما نشان می دهد. و یوتیوب.

هر صاحب وب سایت جدی و وبلاگ نویسی که می خواهد ترافیک و لینک بیشتری برای محتوای خود ایجاد کند، باید بک لینک های رسانه های اجتماعی را بخشی از استراتژی ساخت لینک بلندمدت خود قرار دهد.

اگر می‌خواهید راه‌های بیشتری برای دریافت بک لینک‌های باکیفیت بدون هزینه پیدا کنید، این صفحه مرتبط را با لیستی از بک لینک‌های رایگان وب‌سایت بررسی کنید.

خلاصه ساخت بک لینک بدون پرداخت هزینه

امیدوارم از این راهنمای نحوه ساخت بک لینک بدون پرداخت هزینه برای آنها لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، راه های مختلفی برای ساخت بک لینک بدون هیچ هزینه ای وجود دارد. اگر هر یک از استراتژی های لینک سازی را بالاتر از برنامه بهینه سازی خارج از صفحه خود قرار دهید، می توانید بک لینک های با کیفیت بیشتری را به سایت خود دریافت کنید تا معیارهای سئو و رتبه بندی موتورهای جستجو در گوگل، یاهو و بینگ را برای سال های آینده بهبود بخشید. .

منبع