نحوه دریافت بک لینک Dofollow (15 روش برای ایجاد لینک های سئو)

به طور خاص، شما 15 راه برای ایجاد بک لینک های dofollow پیدا خواهید کرد که می توانند پروفایل لینک سایت شما را برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) بهبود بخشند. لینک های Dofollow برای سئو خوب هستند زیرا اعتبار PageRank را از سایت مبدا به سایت مقصد منتقل می کنند.

در اینجا نحوه دریافت بک لینک های dofollow بیشتر از طریق Google News از طریق مرکز انتشار آورده شده است:

 • به Google Publisher Center بروید.
 • از حساب جیمیل خود برای ورود استفاده کنید.
 • “افزودن نشریه” را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.
 • تمام فیلدهای ضروری از جمله ویژگی اصلی وب سایت خود را پر کنید.
 • روی «افزودن نشریه» کلیک کنید.
 • در نهایت، روی «تنظیمات انتشار» از رابط اصلی کلیک کنید تا مراحل تأیید سایت خود را از طریق کنسول جستجوی گوگل طی کنید.

2. با مصاحبه با اینفلوئنسرها، بک لینک های Dofollow را دریافت کنید

وبلاگ نویسی مهمان تمرین نوشتن پست های وبلاگی است که در وب سایت های دیگر منتشر می شود. در ازای این محتوای رایگان، صاحب سایت به شما این امکان را می دهد که یک لینک صفحه اصلی به سایت خود در قسمت بیو نویسنده و یک یا دو بک لینک در خود محتوا اضافه کنید.

پس از پیوستن به HARO به صورت رایگان، می‌توانید دسته‌های مختلفی را برای دریافت سوالات رسانه‌ای روزانه که می‌توانید با شانس دریافت نام تجاری و بک لینک بالقوه برای وب‌سایت خود به آنها پاسخ دهید، انتخاب کنید. این راهنمای کامل در مورد نحوه استفاده از HARO برای SEO و بک لینک ها را ببینید.

10. ادعای لینک های شکسته در سایر وب سایت ها

آیا می خواهید یک راه فوق العاده سریع و آسان برای ایجاد بک لینک های dofollow بدانید که می تواند به شما کمک کند تا یک پروفایل قوی مانند رقبای برتر خود بسازید؟

مهمانان مصاحبه اغلب پیوندهایی را به محتوای شما در رسانه های اجتماعی و از وب سایت های خود به اشتراک می گذارند، که اغلب یک پیوند dofollow خواهد بود.

3. خودتان مصاحبه کنید

این یک استراتژی ایجاد لینک متداول برای ساخت بک لینک های dofollow با متن لنگر بهینه شده با کلمه کلیدی است. با این حال، بهتر است از این روش در مقیاس پایین‌تری استفاده کنید، زیرا گوگل در گذشته گفته است که دوست ندارد نویسندگان پست‌های مهمان را با بک لینک مبادله کنند. اگر نمایه بک لینک وب سایت شما شامل تعداد زیادی پست مهمان و تعداد بسیار کمی از لینک های دیگر باشد، ممکن است باعث جریمه رتبه بندی شود.

این یک روش کلاسیک برای دریافت بک لینک های dofollow از دیگر صاحبان وب سایت است. روش کار این است که محتوای مرتبط با موضوع را به صورت آنلاین پیدا کنید، سپس صاحب سایت را از طریق ایمیل با یک سوال مودبانه مطرح کنید که آیا پیوندی به سایت شما به عنوان منبع اضافی برای خواننده درج می کند یا خیر.

فقط با یک ابزار ممیزی SEO مانند Ahrefs، Semrush یا LinkMiner، پروفایل های بک لینک آنها را بخزید. این به شما کمک می کند تا به سرعت URL های برتری که بک لینک های dofollow را به سایت های خود ارسال می کنند، کشف کنید.

یکی دیگر از راه های محبوب برای دریافت بک لینک های dofollow، ایجاد مقالات جمع بندی خبره است. این نوع محتوا دیدگاه یا تخصص چهره های برجسته حوزه شما را در یک پست ارائه می دهد.

بنابراین، باید وبلاگ نویسی مهمان را بخشی از استراتژی ساخت لینک خود قرار دهید و نه راه اصلی تولید بک لینک. برای ایده های بیشتر در مورد این موضوع، می توانید این مقاله دیگر را در مورد نحوه دریافت بک لینک بدون پست مهمان بررسی کنید.

7. ایجاد لینک در انجمن های Dofollow

این راهنما را راهنمای کامل خود برای آسان کردن فرآیند لینک سازی برای دریافت بک لینک های با کیفیت بیشتر در نظر بگیرید که می تواند به افزایش رتبه شما در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ کمک کند.

نحوه دریافت بک لینک Dofollow

نحوه دریافت بک لینک Dofollow

1. سایت خود را به مرکز انتشارات گوگل اضافه کنید

اگر این ایده را دوست دارید، پس حتما این مقاله دیگر در مورد نحوه ساخت بک لینک رایگان را بخوانید. شامل این نکته لینک سازی و بیش از 50 مورد دیگر است.

14. سایت های وب 2.0 برای پیوند ایجاد کنید

در اینجا نحوه استفاده از این میوه کم ارزش سئو آمده است:

 • نام شرکت خود را در گوگل جستجو کنید. اگر شرکت شما هنوز در اینترنت شناخته شده نیست، چند تغییر نام و اصطلاحات مرتبط با آن را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که بهترین نتایج را می گیرید.
 • لیستی از هر وب سایتی که شرکت شما در آن ذکر شده است تهیه کنید. این به شما کمک می کند تا سازماندهی شده باشید و از دست دادن هر گونه احتمالی جلوگیری کنید.
 • با تمام مشاغل موجود در لیست از طریق ایمیل و/یا پیام رسانه های اجتماعی تماس بگیرید. بپرسید آیا تبدیل ارجاع به یک پیوند مجاز است یا خیر.
 • Google Alerts را برای نام تجاری شرکت خود ایجاد کنید. این امر باعث می‌شود که پیگیری منشن‌های آینده به صورت روزانه و گرفتن فرصت‌های بک لینک در نتیجه این امر برای شما ساده باشد.

5. یک جمع بندی خبره برای بک لینک های Dofollow ایجاد کنید

HARO می‌تواند منبعی عالی برای ایجاد بک لینک‌های dofollow از برخی از وب‌سایت‌های برتر در اینترنت با اعتبار دامنه بالا، مانند CNN، Forbes، Mashable، Good Housekeeping و غیره باشد زیرا خبرنگارانی که برای این شرکت‌ها کار می‌کنند از سرویس HARO استفاده می‌کنند.

برای یافتن سریع و در مقیاس لینک های شکسته به یک ابزار SEO نیاز دارید یا می توانید یکی از بهترین آژانس های لینک سازی را برای انجام این تحلیل برای شما استخدام کنید. در زیر خلاصه ای از نحوه استفاده از Ahrefs برای این فرآیند آورده شده است:

 • لیستی از رقبای معتبر در جایگاه خود تهیه کنید.
 • دامنه ها را با Ahrefs Site Explorer ارزیابی کنید و سایت های با کیفیت پایین را از لیست خود حذف کنید.
 • با مراجعه به Site Explorer -> Pages -> Best by Links -> filter for HTTP 404، لینک های شکسته را در سایت های با کیفیت بالا با استفاده از Ahrefs Broken Link Checker پیدا کنید.

شما به سادگی افرادی را که می خواهید معرفی کنید انتخاب می کنید، سپس در مورد یک موضوع داغ در صنعت خود سوالی را مطرح می کنید و پاسخ های آنها را در یک پست وبلاگ یا مقاله برجسته در وب سایت خود جمع آوری می کنید.

مصاحبه با خودتان در یک پادکست، در یک ویدیوی یوتیوب یا در یک مقاله مکتوب روش خوب دیگری برای ایجاد بک لینک های dofollow است. از آنجایی که میزبان ها و نویسندگان این نوع محتوا از اهمیت سئو و لینک سازی آگاه هستند، معمولاً یک لینک dofollow به صفحه اصلی شما یا یک URL خاص را که می خواهید در ازای مصاحبه به عنوان یک متخصص بیشترین مقدار رتبه صفحه را به آن ارسال کنید، اضافه می کنند. در زمینه

4. نام تجاری را به بک لینک تبدیل کنید

امیدوارم از این راهنمای نحوه دریافت بک لینک dofollow لذت برده باشید.

Google News معتبرترین گزینه برای فهرست کردن مقالات شما برای خواندن افراد در سراسر جهان است. در گذشته انتشار مقاله در Google News بسیار دشوار بود، اما اکنون با Google Publish Center بسیار آسان‌تر شده است.

داشتن چندین بک لینک دایرکتوری کسب و کار محلی می تواند به اعتبار وب سایت شما بیافزاید زیرا به تأیید الگوریتم کمک می کند که یک تجارت واقعی را اجرا می کنید. نه فقط یک وب سایت پرواز به شب.

پیوندهای زیر بیشتر در مورد پیوندهای dofollow و نحوه استفاده صحیح از آنها برای بهینه سازی بهتر موتورهای جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

 • چرا لینک های Dofollow برای سئو مهم هستند؟
 • لینک های Dofollow چگونه برای سئو کار می کنند؟
 • نحوه دریافت بک لینک Dofollow برای سئو
 • بهترین ابزارهای Dofollow Link Checker برای سئو
 • لینک های Dofollow در مقابل لینک های Nofollow
 • لینک های Dofollow در سئو (راهنمای کامل)
نحوه ایجاد خلاصه بک لینک های dofollow

دریافت خلاصه بک لینک های Dofollow

پس از فعال شدن سایت، محتوا ایجاد کرده و بک لینک خود را به آن اضافه می کنید. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که نمی‌توانید فقط یک صفحه وب با پیوند dofollow ایجاد کنید و سپس از سایت حرکت کنید. در غیر این صورت، بک لینک هیچ ارزش PageRank برای ارسال به دامنه شما نخواهد داشت. به علاوه، این پلتفرم‌های رایگان وب 2.0 برای حذف حساب‌های رها شده با محتوای کمی منتشر شده در سایت شناخته می‌شوند.

با آپلود تصاویر در یک سایت اشتراک‌گذاری تصویر مانند فلیکر و دادن مجوز Creative Commons به تصاویر که امکان توزیع رایگان را فراهم می‌کند، افراد زیادی را دریافت کرده و از تصاویر شما در وب‌سایت‌های خود استفاده می‌کنند.

راه دوم برای نحوه ایجاد بک لینک dofollow مصاحبه با اینفلوئنسرها در صنعت شما است. وقتی می‌دانید چه کسی در حوزه کاری شما برجسته است، جستجوی نظر یا دیدگاه آنها در مورد یک موضوع یک رویکرد فوق‌العاده برای نشان دادن نام خود و بازگشت به سایت شما است.

سپس می توانید پس از یافتن این نوع اتصالات، با تماس با صاحبان وب سایت، سعی کنید همان بک لینک ها را به دست آورید.

9. از HARO برای بک لینک های Dofollow استفاده کنید

اولین روش برای نحوه دریافت پیوندهای dofollow استفاده از مرکز انتشارات گوگل است که به محتوای شما کمک می کند تا در Google News inex شود.

می توانید بررسی کنید که آیا شرکت شما قبلاً به صورت آنلاین با استفاده از موتور جستجوی Google و Google Alerts ارجاع داده شده است یا خیر. در حالی که ذکرها به خودی خود فوق العاده هستند، اما به اندازه یک بک لینک ارزشمند نیستند. با این حال، بسیاری از افراد با کمال میل یک منشن را به یک لینک تبدیل می کنند اگر شما خوب بپرسید. و از قضا، معمولاً بیزاری مردم از درخواست است که آنها را از دریافت این بک لینک های قدرتمند dofollow باز می دارد.

برای اطمینان از دریافت اعتبار مناسب و بک لینک، می‌توانید چیزی شبیه به این را در توضیحات تصویر قرار دهید: «این تصویر برای استفاده با یک منبع پیوندی رایگان است. لطفاً “عکس توسط domain.com” را برای اعتبار تصویر مناسب اضافه کنید.”

Help a Reporter Out (HARO) یک سرویس رایگان است که روزنامه نگاران را با کارشناسان صنعت مرتبط می کند تا نقل قول ها و نظراتی را دریافت کنند که می تواند در مقالات آنها گنجانده شود و در عین حال پوشش رسانه ای خوبی برای برند ارائه می دهد.

پس از انتشار محتوا، جمع‌بندی تخصصی را بین شرکت‌کنندگان توزیع می‌کنید و از آن‌ها می‌خواهید که در وب‌سایت‌های خود به آن لینک دهند. از آنجایی که این نوع محتوا باعث افزایش دیده شدن برندها و مهارت‌های آن‌ها می‌شود، این متخصصان اغلب یک پیوند dofollow به وب‌سایت شما اضافه می‌کنند تا ارزش صفحه رتبه را برای اهداف سئو به وب‌سایت شما منتقل کنند.

6. از Guest Blogging استفاده کنید

همانطور که متوجه شدید، راه های مختلفی برای ایجاد بک لینک dofollow برای وب سایت شما وجود دارد. و اگر هر یک از استراتژی های بالا را عملی کنید، می توانید نمایه بک لینک وب سایت خود را بهبود بخشید تا به افزایش اعتبار دامنه و اقتدار صفحه آن کمک کنید. هر چه سایت شما لینک های dofollow بیشتری داشته باشد، می تواند افزایش رتبه در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ را تجربه کند.منبع

راه دیگری برای ایجاد بک لینک هایی که dofollow هستند این است که خودتان آنها را در سایت های رایگان web 2.o بسازید. می‌توانید این کار را در پلتفرمی مانند Fiverr استخدام کنید یا خودتان با راه‌اندازی حساب‌های رایگان در این نوع سایت‌ها، کار را انجام دهید:

 • وردپرس
 • وبلاگ نویس
 • Weebly
 • Wix
 • وبلاگ Tumblr
 • مجله زنده
 • ویکی دات

اغلب از شما خواسته می شود که برای این نوع بک لینک هزینه کنید، زیرا صاحبان سایت معمولاً پیوندی را از طریق ایمیل بدون تبادل ارزش قرار نمی دهند. با این حال، به خاطر داشته باشید که گوگل به شما توصیه نمی‌کند برای این نوع پیوندها هزینه کنید، زیرا این نقض دستورالعمل‌های وبمستر آنها است.

12. یک رویداد تبلیغاتی ایجاد کنید

در این مقاله، نحوه دریافت بک لینک dofollow برای وب سایت خود را یاد خواهید گرفت.

اگر کسب و کار شما دارای آدرس محلی است، می توانید به دایرکتوری های تجاری بروید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. این حساب ها به شما این امکان را می دهند که URL وب سایت خود را به همراه شماره تلفن و آدرس خود در لیست وارد کنید.

رویدادهای تبلیغاتی تمایل زیادی به جذب لینک‌های با کیفیت بالا دارند و هرچه زمان بیشتری برای تبلیغ تاریخ رویداد استفاده کنید، لینک‌های بیشتری می‌توانید به سایت خود بسازید. و برای ایده‌های بیشتر، این پست مرتبط در مورد چگونگی دریافت لینک‌های با کیفیت بالا را در اینجا بررسی کنید.

13. لینک های Dofollow را با سایت های اشتراک گذاری تصویر بسازید

پس از یافتن فرصت های لینک شکسته، سپس با صاحبان سایت ارتباط برقرار کرده و آنها را در مورد پیوندهای مرده مطلع خواهید کرد و در عین حال یکی از URL های خود را به عنوان جایگزین مناسبی ارائه می دهید.

11. از Email Outreach استفاده کنید

رویداد تبلیغاتی هر رویدادی است که برای ایجاد تبلیغات طراحی شده است. این می تواند شامل رویدادهایی مانند افتتاحیه کسب و کار جدید، وبینار، پخش زنده، کنفرانس، سمینار و هر دلیل دیگری برای گرد هم آوردن افراد به صورت آنلاین یا در یک مکان فیزیکی باشد.

انجمن ها راه آسان دیگری برای دریافت لینک هستند، اما از آنجایی که بسیاری از سئوکاران از این پلتفرم ها برای ایجاد لینک استفاده کرده اند، اکثر انجمن ها به استفاده از تگ nofollow روی لینک های تولید شده توسط کاربر روی آورده اند.

یک تماس استراتژی با محتوای اصلاح شده رزرو کنید

با این حال، برخی از انجمن‌های dofollow مانند سایت‌هایی که در فهرست انجمن‌های Dofollow نشان داده شده‌اند، همچنان وجود دارند.

8. پیوندهای Dofollow رقیب خود را پیدا کنید

لینک بیلدینگ شکسته یکی دیگر از روش های محبوب برای ساخت لینک های dofollow است. با این استراتژی، لینک هایی را در سایر وب سایت ها پیدا می کنید که به دلیل جابجایی یا حذف محتوا از کار افتاده اند (که به عنوان پیوند مرده نیز شناخته می شود).

شما می توانید از سایت های اشتراک گذاری تصویر برای ایجاد بک لینک در مقیاس بدون استفاده کنید. که بسیاری از آنها بک لینک های dofollow خواهند بود.

هرچه این نوع سایت ها را قوی تر کنید، برای پروفایل بک لینک شما بهتر خواهند بود. و همچنین می‌توانید به این ویژگی‌های وب بک لینک ایجاد کنید تا اعتبار صفحه رتبه آنها را بهبود ببخشید. این راهنما را در مورد نحوه ایجاد بک لینک های وب 2.0 که بیشترین ارزش را برای سایت شما به ارمغان می آورد، ببینید.

15. در فهرست راهنماهای تجاری فهرست شوید

برخی از فهرست های کسب و کار محلی خوب عبارتند از:

 • Google برای کسب و کار من
 • مکان های بینگ
 • چهار مربع
 • اتاق بازرگانی محلی
 • حلقه بازرگان
 • فریاد زدن
 • قورباغه داغ
 • توپالو

درباره پیوندهای Dofollow بیشتر بدانید