نمره سختی کلمه کلیدی خوب در سئو چیست؟

امیدوارم از این راهنما در پاسخ به این سوال در مورد نمره دشواری کلمه کلیدی در سئو لذت برده باشید.

این راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به این سوال پاسخ می دهد که “چرا نمره سختی کلمه کلیدی در سئو خوب است؟”

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 مجذوب سئو شده است. هدف او به اشتراک گذاشتن بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو است تا به شما کمک کند ترافیک وب سایت بیشتری داشته باشید.منبع

Domain Authority (DA) برای یک وب‌سایت، فاکتور اصلی برای اندازه‌گیری اگر نمره سختی کلمه کلیدی خیلی کم یا زیاد است برای هدف قرار دادن سئو است. فاکتور مهم دیگر حجم جستجوی کلمه کلیدی است.

در زیر مقیاس سختی کلمات کلیدی وجود دارد که نمرات مختلف را به همراه سطح رقابت سئو و معنی آنها نشان می دهد. می‌توانید از این مقیاس به‌عنوان راهنمایی برای اندازه‌گیری اینکه کدام نمره دشواری کلیدواژه برای وب‌سایت شما مناسب است، استفاده کنید.

نمره سختی کلمه کلیدی مسابقه سئو معنی
0-14 بسیار آسان رتبه بندی کلمات کلیدی ساده ترین آنهاست، بدون اینکه تلاش زیادی برای محتوا یا بک لینک ها انجام شود.
15-29 آسان رتبه بندی کلمات کلیدی با تلاش بیشتر برای محتوا نسبتا آسان است و ممکن است نیازی به بک لینک نباشد.
30-49 ممکن است در صورتی امکان رتبه بندی کلمات کلیدی وجود دارد که محتوا به خوبی بهینه، ساختار یافته و دارای چند بک لینک با کیفیت باشد.
50-69 دشوار رتبه بندی کلمات کلیدی بدون تعداد زیادی بک لینک با کیفیت، علاوه بر محتوای بهینه، ساختار یافته و با کیفیت بالا، دشوار است.
70-84 سخت کلمات کلیدی به تلاش قابل توجهی برای رتبه بندی نیاز دارند و محتوا باید دارای بالاترین کیفیت با تعداد بسیار زیادی بک لینک با کیفیت (مثلا صدها تا هزاران لینک) باشد.
85-100 خیلی سخت رتبه بندی کلمات کلیدی کاملاً سخت است، زیرا برای دستیابی به نتایج به برنامه ریزی استراتژیک، لینک سازی، محتوای با کیفیت و زمان نیاز دارد.

نمره سختی کلمه کلیدی بالا خوب است یا بد؟

ارائه بهترین نکات سئو …

نمره سختی کلمات کلیدی پایین برای وب سایت های جدید برای هدف سئو ایده آل است زیرا رتبه بندی در SERP آسان تر است. کلمات کلیدی کم دشواری فرصتی عالی برای مبتدیانی است که تازه شروع کرده اند و می خواهند در سریع ترین زمان ممکن بدون نیاز به بک لینک های زیادی (در صورت وجود) به صفحه رتبه بندی کنند.

چه عواملی نشان می دهد که مشکل کلمه کلیدی خیلی کم است یا زیاد؟

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

نمره سختی کلمه کلیدی خوب در سئو چیست؟

در زیر، بهترین نمره سختی کلمه کلیدی را برای به دست آوردن رتبه بندی آسان در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) و همچنین مقیاس دشواری کلمه کلیدی که توضیح می دهد اعداد مختلف KD در ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی به چه معنا هستند، خواهید یافت.

یک نمره سختی کلمه کلیدی خوب در سئو 0-29 است زیرا کلمات کلیدی با این نمره دشواری دارای صفحات با رتبه بالا در SERP با بک لینک بسیار کمی هستند که آنها را به کلمات کلیدی آسان برای بهینه سازی موتور جستجو تبدیل می کند.

مقیاس دشواری کلمات کلیدی

همچنین بخشی با منابع اضافی وجود دارد که در مورد اصول سختی کلمات کلیدی بیشتر توضیح می دهد تا به شما کمک کند موثرترین استراتژی SEO را برای بهبود رتبه وب سایت خود در SERP ایجاد کنید.

نمره سختی کلمه کلیدی خوب در سئو چیست؟

لینک های زیر بیشتر در مورد مشکل کلمه کلیدی و نحوه استفاده صحیح از آن برای بهینه سازی بهتر موتورهای جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

نمره دشواری کلمه کلیدی خوب در خلاصه SEO

همانطور که گفته شد، اگر نمره دشواری کلمه کلیدی پایین باشد و رتبه بندی آن آسان باشد، حجم جستجوی پایین ممکن است گزینه بدی نباشد. اگر بتوانید به راحتی بر اساس قدرت دامنه خود (متریک DA) در بین 10 کلمه برتر برتر برای یک کلمه کلیدی با حجم کم قرار بگیرید، این ممکن است جایگزین بهتری نسبت به تلاش برای رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی با حجم بالا و رقابت بالا باشد که احتمالاً بدون بک لینک های باکیفیت نمی توان به صفحه اول گوگل رفت.

درباره مشکل کلمه کلیدی بیشتر بدانید

همانطور که متوجه شدید، نمره سختی کلمات کلیدی خوب 0-29 است، زیرا کلمات کلیدی با این نمره دشواری دارای صفحات با رتبه بالایی در SERP با لینک های برگشتی بسیار کمی هستند، که آنها را به کلمات کلیدی آسان برای بهینه سازی موتور جستجو تبدیل می کند. با این حال، همانطور که وب سایت شما در Domain Authority افزایش می یابد، نمره دشواری کلمه کلیدی بالاتری را می توانید هدف قرار دهید زیرا دامنه اعتماد و اعتبار مطابق الگوریتم های موتور جستجو ایجاد کرده است.