هوشمند سازی ساختمان چیست؟ مزایا و کاربرد ساختمان هوشمند _ کیانی اسمارت

با به کار بردن یکی از راه حل های زیر می توانید نیاز امروز صنعت برای راندمان بهتر انرژی را برطرف سازید. کنترل اتوماتیک سیستم گرمایش و سرمایش از طریق یونیت های کنترل دما بدون نیاز به تنظیم دستی شیرها، رادیاتورها و … . مسافر کارت خود را جلوی درب آسانسور گرفته و پس از وارد شدن، نیازی به زدن هیچ دکمه ای نیست. آسانسور به صورت خودکار اطلاعات مربوط به طبقه اتاق را از روی کارت او خوانده و در طبقه مربوط توقف می کند. امروزه در اغلب هتل ها به جای کلید، از کارت های هوشمند استفاده می شود.

همچنین یادمیگیرید چگونه اطلاعات مربوط به هر قطعه را بدست آورید (خواندن دیتا شیت قطعات). در بازار برندهای زیادی مانند TIS ، HDL، C4،Smart life، و… وجود دارند . یادمیگیرید با توجه به نیاز پروژه و نقاط قوت و ضعف هر برند آنها را انتخاب کنید. درخواست هایی مانند نظافت اتاق ، شارژ یخچال ، درخواست ماشین برای تردد ، ماساژ و جمع آوری ظرف های غذا از موارد مهم هستند. شما از طریق یک سیستم یکپارچه هتلی می توانید پاسخگویی بسیار سریعی به نیازهای مسافران و مشتریان وفادار هتل داشته باشید. در این قسمت ویژگی های منحصر به فرد خانه هوشمند Control4 را مشاهده می کنید که در سایر برندها وجود ندارد.

کاربری خانه هوشمند برای ادارات و سازمان ها

درنتیجه با استفاده از سیستم مدیریت ساختمان می توان ساختمان ها را ازنظر بخش های مختلف تا سطح موردنظر هوشمند نمود. انواع وسایل خانه هوشمند کارایی، انرژی، راحتی، دسترسی و نظارت را برای افراد، قابل کنترل و تضمین می‌کنند. بنابراین نحوه استفاده و حرکت مردم در ساختمان شما، در بهبود طرح فیزیکی جهت بهینه سازی فضا و به حداقل رساندن ضایعات ضروری است. افزایش اندازه یک منطقه تنگ با ارتفاع زیاد ممکن است یک مثال کاربردی در این مورد باشد. ساختمانهای هوشمند دیگر نمی توانند فقط بر کاهش هزینه ها و انرژی تمرکز کنند. انجام عملیات هوشمند مانند اتاق جلسات و رزرو میز به کاهش زمان تلف شده کارکنان و هوشمندسازی فضای شما کمک می کند.

خانه هوشمند، کلمه جدیدی که امروزه ممکن است به گوش بسیاری از ما خورده باشد، قبلا فقط در فیلم ها و سریال های علمی تخیلی ابزارها و ساختمان هوشمندی را می دیدیم که صاحبخانه به راحتی و با فشردن یک دکمه بسیاری از اعمال را انجام می دهد. یک خبر بسیار خوب اینکه دیگر واژه خانه هوشمند از فیلم ها به واقعیت زندگی واقعی آمده و خبر شگفت انگیز دیگر اینکه، هم اکنون این تکنولوژی جدید در ایران نیز برای افراد مختلف امکان پذیر می باشد. عمران مدرن یکی از شرکت‌های نوپا در زمینه فعالیت‌های ساختمانی است که هدف آن ایجاد بستری هوشمند در زمینه ارائه خدمات و محصولات ساختمانی و حدف واسطه‌ها و ارتباط مستقیم خریدار و ارائه دهنده است. در این سایت می‌توانید تمامی خدمات مورد نیاز برای پیشبرد پروژه خود را -از ابتدا تا انتها- بیابید. به زبان ساده، سنسورهای دما گرما را اندازه می گیرند تا تغییرات دما را تشخیص دهند.

برای نشان دادن اینکه چگونه می توان از ویژگی های ساختمان هوشمند در دنیای واقعی استفاده کرد. این امر امکان اندازه گیری میزان و ظرفیت استفاده در سراسر ساختمان را فراهم می آورد و از یک استراتژی هوشمندتر در فضای کار پشتیبانی می‌کند. ولی منظور از ساختمان هوشمند، صرفاً یک سیستم فرماندهی و کنترل پیشرفته نیست. سیستم‌های هوشمند با عملکرد خودکار خود، باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه‌ها می‌شوند. به عبارت دیگر شما برای هوشمند سازی ساختمان یک هزینۀ اولیه و معقول پرداخت می‌کنید، و در ازای آن یک محیط امن و راحت را برای خود و سایر ساکنین ساختمان پدید می‌آورید. در همین حین امکانات دیگری مانند کنترل از راه دور ساختمان و بهینه‌سازی سرویس‌ها و ساختارها را نیز کسب می‌کنید.

  • خانه هوشمند، کلمه جدیدی که امروزه ممکن است به گوش بسیاری از ما خورده باشد، قبلا فقط در فیلم ها و سریال های علمی تخیلی ابزارها و ساختمان هوشمندی را می دیدیم که صاحبخانه به راحتی و با فشردن یک دکمه بسیاری از اعمال را انجام می دهد.
  • شرکت دکتر بی ام اس با بیش از 10 سال تجربه در صنعت هوشمند سازی ساختمان، اتوماسیون صنعتی و انجام پروژه با اکثر برند های مطرح خانه هوشمند و اتوماسیون در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد.
  • اصالت و قدمت نقطه‌ی اشتراک «مرکز کنترل ایران (سهامی خاص) » و « هانیول » است.
  • پردازنده اطلاعات را از سنسور ها دریافت کرده و آنها را با دستورات از پیش تعیین شده ای ادغام می کند.
  • موارد استفاده شامل دستگاه های ضد سرقت، نظارت بر ناوگان خودرو، صنایع هواپیمایی و لوازم الکترونیکی کاربردی، از جمله تلفن های هوشمند و گام شمار استفاده می شود.
  • در این روش که جدیدا در خانه هوشمند ایرانی نیز به کار می رود، به دلیل سرعت بالای انتقال اطلاعات نیاز به تغییر مسیر در سیم کشی ساختمان وجود ندارد.

ترکیبی از این اجزا دارای قابلیت کنترل موارد زیر در خانه و نظارت بر برخی از موارد زیر است. با پیشرفت فناوری اینترنت اشیاء ، هوشمند سازی ساختمان در سال های اخیر نفوذ خود را به خانوارهای معمولی تسریع کرده است. با جذب این بازار بزرگ ، بسیاری از شرکت ها سرمایه گذاری قابل توجهی در محصولات اتوماسیون خانه کرده اند.

تمام توپولوژی های مربوط به رسانه های مختلف ارتباطی (TP ، PL ، RF و IP) در صورت دلخواه می توانند در ترکیب با یکدیگر استفاده شوند. فناوری مورد استفاده در دستگاه های KNX مدرن با سیستم قدیمی EIB سازگاری دارد. بنابراین تمام دستگاه های دارای KNX با برند EIB با یکدیگر سازگار هستند.

هوشمند سازی ساختمان چیست؟ مزایا و کاربرد ساختمان هوشمند _ کیانی اسمارت در یک ساختمان هوشمندبه جای تمام دستگاه هایی که جداگانه کار می کنند یک دستگاه کنترلر یا کنترل کننده مرکزی وجود دارد. یعنی اطلاعات را از سیستم های مختلف همانند چراغ ها، دستگاه های سرمایشی گرمایشی، سیستم صوتی تصویری و غیره می گیرد و فرمان عملکرد مناسب را برای آنها صادر می کند. ساختمان‌های هوشمند به شما این امکان را می دهند که علاوه بر کاهش هزینه ها، بهره وری از انرژی را افزایش دهید.

هوشمند سازی ساختمان با bms، plc، knx و ….