وردپرس 6.1 مملو از ارتقاء عملکرد است


وردپرس 6.1 که در نوامبر 2022 عرضه می‌شود، مملو از بهبود عملکرد است و نشان می‌دهد که ممکن است این به‌روزرسانی باشد که بسیاری منتظر آن بوده‌اند.

نمرات عملکرد وردپرس از ابتدای سال 2022 تا پایان سپتامبر نسبتاً ثابت بوده است و در بهار چند درصد افزایش یافته و سپس در تابستان کاهش یافته است و در پایان سپتامبر تقریباً 3 درصد بیشتر از ابتدای سال به پایان می رسد.

عملکرد وردپرس Core Web Vitals در سال 2022

نمودار عملکرد وردپرس Core Web Vitals.

اکثر پلتفرم های دیگر در سال 2022 ماه به ماه از بهبود عملکرد قابل توجهی برخوردار شده اند:

  • 13 امتیاز افزایش دهید
  • دودا با 8 امتیاز صعود
  • فاصله مربعی با 7 امتیاز بالا
  • جوملا 7 امتیاز بالاتر رفت
  • دروپال با 5 امتیاز افزایش

ناشران وردپرس که امیدوار به بهبود عملکرد بودند، امسال خبر خوبی نداشتند.

اما این در حال تغییر است در یک راه بزرگ.

وردپرس 6.1 مملو از پیشرفت‌های قابل توجهی است که برخی از آنها به عنوان “انبوه” شناخته می‌شوند.

“بهبود گسترده” برای عملکرد WP_Query

یک افزایش عملکرد مهم، افزودن کش به WP_Query در پایگاه داده است.

این بدان معناست که هر بار که یک بازدیدکننده از یک صفحه وب درخواست می کند، آن درخواست در حافظه پنهان باقی می ماند، حافظه ای از آنچه از پایگاه داده بازیابی شده است.

هنگامی که بازدیدکننده دیگری همان صفحه وب را درخواست می کند، به جای درخواست دیگری به پایگاه داده، وردپرس به جای بازیابی (پرسش) از پایگاه داده، داده های صفحه وب را از حافظه پنهان (حافظه) بازیابی می کند. که منجر به عملکرد سریعتر می شود.

مشارکت کننده اصلی وردپرس که اخیراً روی این بهبود کار کرده است توییت کرد:

“در وردپرس 6.1، بهبود گسترده ای در عملکرد پایگاه داده وجود دارد.

پرس و جوهای پایگاه داده در WP_Query اکنون در حافظه پنهان هستند.

بلیطی که بیش از 5 سال روی آن کار می کردم ادغام شد.

این باید منجر به میلیاردها پرس‌و‌جوی پایگاه داده کمتر تکرار شود.

بهبود پرس و جوهای پایگاه داده REST API

هنگامی که یک صفحه وب درخواست می شود، صفحه وب درخواست های مختلفی برای اجزای مختلف صفحه ارائه می دهد. این بهبود فرآیند را با کاهش تعداد پرس و جوهای پایگاه داده (درخواست بخش هایی از صفحه وب) ساده می کند.

وردپرس توضیح می دهد:

هنگام اجرای ابزارهای پروفایل در برابر پاسخ‌های درخواست‌های REST API، مشخص شد که کنترل‌کننده‌های پست، داده‌های مرتبط زیادی را برای هر پست درخواست می‌کنند.

به عنوان مثال، هنگام بازگرداندن یک پست در یک پاسخ REST API، داده‌های پیوندی مانند نویسنده (کاربر)، تصویر ویژه و پست والد همگی درخواست می‌شوند.

از آنجایی که این آیتم‌های پیوندی در حافظه پنهان قرار نمی‌گرفتند، می‌تواند به این معنی باشد که برای هر پست در پاسخ REST API 3 پرس‌وجو از پایگاه داده جداگانه وجود دارد: یکی برای کاربر، یکی برای تصویر برجسته و دیگری برای پست والد.

در وردپرس 6.1 همه کش ها در یک پرس و جو پایگاه داده اولیه هستند.

بهبودهای اضافی در حافظه پنهان

بهبودهای دیگری مربوط به حافظه پنهان وجود دارد که تحویل صفحات وب را سرعت می بخشد.

بهبودهایی در Cache API

اینها چند پیشرفت هستند.

به زبان ساده، یکی از بهبودهایی که «بررسی انواع کلیدهای حافظه پنهان» نام دارد، به مشکل ایجاد شده توسط افزونه ها می پردازد.

این مشکل را برطرف می کند که باعث شکست می شود که می تواند منجر به رفتار کمی عجیب یا شکست آشکار شود.

این بهبود باعث می شود توسعه دهندگان افزونه ها به راحتی متوجه مشکل شوند.

یادداشت های توسعه دهنده در مورد این اصلاح بیان می کند:

“این commit یک بررسی سریع نوع کلیدهای کش داده شده را معرفی می کند و یک پیام _doing_it_wrong() اضافه می کند که باید به توسعه دهندگان افزونه کمک کند تا سریعتر متوجه این مشکلات شوند.”

دومین بهبود، حذف «@access private» از توابع پرایم کش نامیده می شود.

توضیح ساده انگلیسی برای این بهبود این است که به توسعه دهندگان تم و افزونه فرصت دسترسی و استفاده از توابع خاصی را می دهد که منجر به جستجوهای پایگاه داده کمتر می شود که به نوبه خود باعث افزایش سرعت عملکرد سایت می شود.

پست، بهبود انواع پست

عملکرد وب سایت هایی با مقدار زیادی طبقه بندی سفارشی (مانند برچسب ها و دسته ها) را بهبود می بخشد.

بهبودهای چند سایتی

پرس و جوهای پایگاه داده را در محیط های چند سایتی کاهش می دهد.

بهبود مدیریت رسانه

این یک افزایش عملکرد از نحوه به تعویق افتادن تصاویر است تا از کند شدن بازیابی و نمایش صفحات وب جلوگیری کند و در نتیجه عملکرد را افزایش دهد.

وردپرس آن را اینگونه توصیف می کند:

“اخیراً من با یک ویژگی خاص دیگر برای تگ img بازی می کنم که اساساً رمزگشایی = “async” است.

پس از اجرای رمزگشایی async برای تصاویر در یک صفحه، بارگذاری صفحه حتی سریع‌تر شد و تصاویر به‌صورت ناهمزمان توسط مرورگر رمزگشایی می‌شوند، محتویات تقریباً بلافاصله بارگیری می‌شوند و همچنین زمان رندر صفحه کاهش می‌یابد. این یک تقویت کننده عملکرد بزرگ برای هر صفحه وب است که تصاویر زیادی دارد (بنابراین اساساً اکثر سایت ها).

بهبود عملکرد PHP برای ثبت بلوک های هسته

این نحوه مدیریت “ثبت نام بلوک” را بهبود می بخشد. این یک پیشرفت در نحوه شناسایی و مدیریت بلاک است.

وردپرس آن را توضیح می دهد:

کاهش خواندن و پردازش فایل‌های سیستم فایل block.json، که باید برای تمام سایت‌های وردپرس مفید باشد و عملکرد را بهبود بخشد…

بررسی های جدید سلامت سایت

وردپرس 6.1 با دو بررسی جدید سلامت سایت ارائه می شود. اگرچه این به خودی خود یک بهبود عملکرد نیست، به ناشران کمک می کند تا تشخیص دهند که آیا می توانند عملکرد سایت خود را با استفاده از کش اشیاء پایدار و/یا حافظه پنهان صفحه کامل بهبود بخشند یا خیر.

حافظه پنهان شی دائمی

حافظه پنهان اشیاء پایدار، بخش‌های درخواستی مکرر صفحه وب را در حافظه پنهان نگه می‌دارد و سرعت نمایش یک صفحه وب را افزایش می‌دهد و بار سرور را کاهش می‌دهد.

کش کامل صفحه

یک کش صفحه کامل یک کش کل صفحه وب است، که اساسا باعث می شود یک صفحه وب بیشتر شبیه یک صفحه HTML ایستا رفتار کند. کش کامل صفحه معمولاً در سایتی که پویا است و دارای شخصی سازی است مفید نیست.

Cron API

به نظر می رسد که این یک نوع رفع اشکال است، اما همچنین بهبودی برای wp-cron.php است، که یک برنامه زمان بندی کار برای مواردی مانند پشتیبان گیری، پست های زمان بندی شده یا به روز رسانی است.

این به روز رسانی با سازگار کردن (دوباره) با وب سرور LiteSpeed ​​به علاوه LSAPI عملکرد را افزایش می دهد. جزئیات فنی در اینجا

بسیاری از بهبودهای عملکردی

بهبودهای عملکردی بسیار بیشتری وجود دارد، اما به روز رسانی های ذکر شده در بالا قابل توجه ترین هستند.

علاوه بر بهبود عملکرد، وردپرس 6.1 همچنین با پیشرفت هایی در دسترسی، ویرایشگر بلوک، انعطاف پذیری و گزینه های بیشتر برای توسعه دهندگان تم، کتابخانه های خارجی به روز شده به آخرین نسخه ها، توابع جدید، فیلترهای جدید و حتی یک ارائه دهنده جدید oEmbed برای پادکست ها ارائه خواهد شد.

به‌روزرسانی‌ها عموماً افزایشی هستند، اما وردپرس 6.1 در حال شکل‌گیری یک نسخه نسبتاً اساسی است، به دنبال انتشار آن در تاریخ 1 نوامبر 2022 باشید.

نقل قول

راهنمای فیلد عملکرد برای وردپرس 6.1

منبع