ولی الگوریتم برای دستکاری باز ماند

لینک سازی، یکی از عوامل بسیار مهم در سئو خارجی است. یکی از عوامل بسیار مهم در علم سئو، تجربه است. روزنه ­هایی که به و­ب سایت ها اجازه می داد از طریق کارهای فنی و محتوایی در سایت اسپم تولید کنند، بسته شد و عوامل مبتنی بر لینک برای اولین بار در مرکز قرار گرفتند. این یک تعریف دقیق از سئو است اما شاید برای کسی که اولین بار با این کلمه روبرو می ­شود، تعریف مناسبی نباشد. وب ­سایتی که با روش غیرقانونی به صفحه یک گوگل رسیده است، به احتمال زیاد در آپدیت الگوریتم گوگل جریمه شود و جایگاه خود را از دست دهد. سئو طلوع با بهینه سازی، سایت شما را به صفحه یک گوگل و به لینک ­های ابتدایی می­ رساند. سئو طلوع به هیج وجه این روش از انجام سئو را تایید نمی ­کند. تجزیه و تحلیل زیر بر روی گوگل متمرکز شده است اما، دیگران تا حد زیادی از این روش سایت سئو بای د سیا پیروی کرده ­اند.

طبق آمار منتشر شده از سئوی وزارت صنعت و معدن و تجارت، خرید اینترنتی در ایران نسبت به سال­ های گذشته بسیار افزایش یافته است. میزان خرید اینترنتی در سال 1392 حدود 14 هزار میلیارد تومان و در سال­های 1393 و 1394 به ترتیب 50 هزار میلیارد تومان و 61 هزار میلیار تومان بود. قبل از سال 2011، به ­روزرسانی­ های تغییر شدید الگوریتم که قادر به زیرورو کردن شبانه ­ی صنعت سئو باشد، واقعه نسبتاً نادری بود. کار کردن روی سئو خارجی سایت، کار بسیار حساس و پیچید ه­ای است و در صورتیکه دانش کافی در این زمینه ندارید، بهتر است از متخصص سئو مشاوره بگیرید. زیرا تمامی فرایند سئو که روی سایت شما انجام می گیرد، طبق استاندارد های مشخص شده از خود گوگل می­ باشد. با یک مثال ساده، این تعریف را برای شما آسان می­ کنم. لینک سازی تا حدی اهمیت دارد که می­ توان گفت حدود 70 تا 75 درصد از فرایند سئوی یک وب­سایت را شامل می­ شود. گوگل محبوب­ ترین و قوی ترین موتور جستجو در دنیا است و همه مدیران وب سایت ها تلاش می ­کنند که وب سایت شان در رتبه یک گوگل قرار گیرد.

این جمله به این معنی نیست که فقط روی سئو خارجی کار کنیم و بیخیال سئو داخلی بشیم. آیا سئو فقط مختص به گوگل است؟ لازم به ذکر است که اگر تنها فقط روی یکی از این موارد اشاره شده (سئو داخلی – خارجی) کار کنیم، احتمال رسیدن به صفحه یک گوگل کاهش پیدا می­کند. هرچه کلمات کلیدی در یک صفحه بیشتر بود، بهتر بود. یعنی اگر شما با این روش در کلمات کلیدی خود به رتبه یک گوگل رسیدید، مدت زمان بیشتری جایگاه خود را حفظ خواهید کرد. اگر کمی خوب فکر کنید، شما زمانی موفق به فروش محصولات خود خواهید شد که مغازه شما باز باشد. پس مغازه شما برای افرادی که در تهران هستند، امکان خرید را ارائه می دهد. بازهم همه مشتریان شما از تهران خواهند بود؟ و اگر مغازه شما در تهران هست، فردی که در شهر تبریز به دنبال خرید موبایل است، نمی­تواند از مغازه شما خریداری کند. فرض کنید شما یک مغازه موبایل فروشی در یک مرکز شهر و در یک خیابان شلوغ دارید.

اگر بخواهیم یک تعریف ساده و رایج از کلمه سئو ارائه دهیم، باید بگوییم که سئو (SEO) مخفف عبارت Search Engine Optimization و به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. اگر شما یک سایت در زمینه فروش موبایل داشته باشید چطور؟ اکثر کاربران وارد سایتی می­ شوند که در ردیف اول، دوم و سوم هستند و شاید بقیه سایت­ هایی که در صفحه یک گوگل قرار دارند، وارد شوند ولی اکثر بیشتر افراد وارد سایت هایی می­ شوند که در ابتدا نمایش داده می شود. حتما تا به حال شنیده اید که چرا می­ گویند سئو یعنی کسب درآمد بیشتر از اینترنت. چقدر زمان لازم است تا به رتبه اول گوگل برسیم؟ و این تجربه با آزمون و خطا و با گذر زمان به دست خواهد آمد. بخصوص در رابطه با کیفیت وب­ سایت و کیفیت محتوا، پاندا نه تنها بر روی سایت هایی تاثیر گذاشت که به بخاطر اسپم قابل ملاحظه ­ی درون سایتی مقصر بودند، بلکه همچنین بر روی آن هایی که گمان می­رفت که تجربه­ ی کاربری با کیفیت پایین ارائه می ­کردند یا اینکه اساساً منحصربه فرد نبودند نیز تاثیر گذاشت. حتی با وجود اینکه کیفیت چنین لینک هایی زیر سوال بود و ملاحظات سئوی تکنیکال درون­ سایتی ضعیف بود.