پلاگین های وردپرس شروع به پذیرش Cloudflare CAPTCHA Alternative Turnstile می کنند


Cloudflare اخیراً یک جایگزین متمرکز بر حریم خصوصی برای CAPTCHA اعلام کرده است که غیر مزاحم و رایگان برای استفاده است و جامعه افزونه وردپرس به آرامی شروع به اضافه کردن پشتیبانی برای راه حل جدید می کند.

اما همه توسعه دهندگان پلاگین برای اضافه کردن پشتیبانی از Turnstile رقابت نمی کنند و دلایلی را ارائه می دهند که ممکن است باعث شود دیگران دو بار فکر کنند.

Cloudflare Turnstile

Turnstile یک راه حل متمرکز بر حفظ حریم خصوصی برای مسدود کردن هرزنامه ها از هر نوع فرمی است که کاربر ممکن است پر کند، مانند فرم تماس، فرم ثبت نام کاربر یا فرم ورود.

جدا از این واقعیت که اطلاعات کاربر را جمع آوری نمی کند، چیزی که آن را مفید می کند این است که عملاً نامرئی است و به آن امکان می دهد تجربه کاربری بدون اصطکاک را برای بازدیدکنندگان سایت فراهم کند.

شخصی که Turnstile را به سایت خود اضافه کرد گزارش داد که از 127 بازدیدکننده سایت فقط یک بازدید کننده سایت توسط Turnstile به چالش کشیده شده است.

آنها توییت کردند:

Turnstile یک راه حل متمرکز بر حریم خصوصی است زیرا به هیچ وجه اطلاعات کاربر را جمع آوری یا ذخیره نمی کند.

طبق گفته Cloudflare:

در ماه ژوئن، تلاشی را با اپل برای استفاده از توکن‌های دسترسی خصوصی اعلام کردیم.

بازدیدکنندگانی که از سیستم‌عامل‌هایی که از این توکن‌ها پشتیبانی می‌کنند، از جمله نسخه‌های آتی macOS یا iOS استفاده می‌کنند، اکنون می‌توانند بدون تکمیل CAPTCHA یا صرف نظر از داده‌های شخصی ثابت کنند که انسان هستند.

با همکاری با اشخاص ثالث مانند سازندگان دستگاه، که قبلاً داده‌هایی را دارند که به ما در تأیید اعتبار دستگاه کمک می‌کند، می‌توانیم بخش‌هایی از فرآیند اعتبارسنجی را انتزاع کنیم و داده‌ها را بدون جمع‌آوری، لمس یا ذخیره کردن آن داده‌ها خودمان تأیید کنیم. به جای بازجویی مستقیم از یک دستگاه، از فروشنده دستگاه می خواهیم که این کار را برای ما انجام دهد.

توکن‌های دسترسی خصوصی مستقیماً در Turnstile ساخته می‌شوند.

در حالی که Turnstile باید به برخی از داده‌های جلسه (مانند هدرها، عامل کاربر و ویژگی‌های مرورگر) نگاه کند تا کاربران را بدون به چالش کشیدن آنها اعتبار سنجی کند، توکن‌های دسترسی خصوصی به ما اجازه می‌دهند تا با درخواست از اپل برای تأیید اعتبار دستگاه برای ما، جمع‌آوری داده‌ها را به حداقل برسانیم.

علاوه بر این، Turnstile هرگز به دنبال کوکی ها (مانند یک کوکی ورود به سیستم) نمی گردد، یا از کوکی ها برای جمع آوری یا ذخیره اطلاعات از هر نوع استفاده می کند.

ادغام با وردپرس

در حالی که در اعلامیه Cloudflare درباره Turnstile به افزونه وردپرس برای ادغام آن در سایت های وردپرس اشاره ای نشده است، TechCrunch به نقل از یکی از نمایندگان Cloudflare می گوید که یک افزونه وردپرس در حال کار است.

TechCrunch گزارش داد:

«Cloudflare می‌گوید که روی پلاگین‌هایی برای پلتفرم‌های اصلی مانند وردپرس کار می‌کند تا استقرار Turnstile را آسان‌تر کند…»

گفته می شود که برخی از افزونه های وردپرس در حال حاضر Turnstile را در نرم افزار خود ادغام کرده اند تا انتخاب آن را برای کاربران آسان کنند.

ناشران افزونه WS Form WordPress پشتیبانی Turnstile را در 4 اکتبر 2022 به افزونه خود اضافه کردند و WS Form را به گزینه دیگری برای کسانی که مایل به استفاده از آن هستند تبدیل کرد.

چند روز بعد، ناشران افزونه Fluent Forms WordPress پشتیبانی از Turnstile را در 7 اکتبر 2022 اضافه کردند و یک آموزش مفید در مورد نحوه استفاده از آن منتشر کردند.

افزونه Site Reviews که در حال حاضر توسط بیش از 40000 ناشر وردپرس استفاده می شود، در 11 اکتبر 2022 از Turnstile پشتیبانی کرد.

فرم تماس 7، که توسط بیش از 5 میلیون ناشر وردپرس استفاده می شود، پشتیبانی از Turnstile را اضافه نکرده است.

ناشری که برای افزودن Turnstile درخواست پشتیبانی Contact 7 می کند، خاطرنشان کرد که برای ادغام Turnstile در فرم تماس 7 به پشتیبانی رسمی نیاز است:

«…دستورالعمل انتقال ارائه شده توسط Cloudflare برای یک صفحه/وب سایت ثابت بیشتر است.

شما باید با وردپرس و CF7 به طور متفاوتی مهاجرت کنید، که شامل … اصلاح فایل‌های ماژول CF7 reCaptcha و حتی قالب مخاطب می‌شود.

بنابراین حدس می‌زنم بررسی کد منبع CF7 و ساخت یک ماژول جدید آسان‌تر باشد.»

درخواستی برای ادغام با فرم تماس 7 در GitHub ارسال شده است، اما ناشر فرم تماس پاسخ داد و گفت که در حال حاضر پشتیبانی برای آن اضافه نخواهد کرد.

آنها موضع خود را در مورد Turnstile توضیح دادند:

“در حال حاضر، من علاقه ای به حمایت بومی Turnstile ندارم.

Cloudflare هنوز زمینه کافی برای پشتیبانی از Turnstile از reCAPTCHA از نظر حریم خصوصی ارائه نکرده است.

همچنین هنوز در مرحله بتا باز است.”

شخصی در فرم تماس 7 درخواست ویژگی GitHub به بیانیه ناشر که Cloudflare به دلایل حفظ حریم خصوصی “زمینه کافی” را برای مهاجرت از reCAPTCHA ارائه نکرده است، پاسخ داد:

آنها نوشتند:

«من فکر می‌کنم این واقعیت که کسب‌وکار گوگل تبلیغات است (که از تجزیه و تحلیل کاربرانی که محصول آنها به تبلیغ‌کنندگان هستند سود می‌برد) و کسب‌وکار Cloudflare فروش خدمات به افراد و شرکت‌هایی است که به آنها پول می‌دهند، مبنای خوبی برای تفاوت آنهاست. انگیزه ها و رویکرد متفاوت آنها برای حفاظت از حریم خصوصی

یک مثال از این موضوع این است که چگونه موزیلا به دلیل تعهد به حفظ حریم خصوصی و عدم تضاد منافع بین حریم خصوصی کاربر و تجارت آنها (که با Google متفاوت است) با Cloudflare شریک شده است. (افشا، من در موزیلا کار می کنم)”

ناشر پیگیری کرد:

“شاید من روابط عمومی را رد کنم. تورنستیله برای من آنقدرها جذاب نیست. من پیشنهاد می کنم آن را به عنوان یک افزونه مستقل ایجاد کنید.

Turnstile در نسخه بتا است

دلیل ارائه شده توسط ناشر فرم تماس 7 مبنی بر عدم ادغام Turnstile در این زمان معتبر است.

هنگامی که یک محصول در نسخه بتا است، به این معنی است که برای استفاده آماده است، ممکن است مشکلاتی داشته باشد و نیاز به آزمایش داشته باشد.

بنابراین، هر کسی که Turnstile را نصب می کند، اساسا آن را برای Cloudflare آزمایش می کند.

با این حال، بسیاری از مردم در مورد استفاده از Turnstile مشتاق هستند زیرا Cloudflare یک نام تجاری قابل اعتماد است که به دلیل حفظ حریم خصوصی، امنیت و راه حل های با کیفیت بالا که به ناشران کمک می کند تا سرعت وب سایت های خود را افزایش دهند شناخته شده است.

ادغام با افزونه های وردپرس بیشتر ممکن است به رشد خود ادامه دهد و گزینه دیگری برای مسدود کردن هرزنامه ها از وب سایت های وردپرسی ارائه دهد.


نقل قول

اعلامیه Cloudflare درباره Turnstile را بخوانید، از جمله دستورالعمل‌هایی درباره نحوه ثبت‌نام رایگان:

اعلام Turnstile، یک جایگزین کاربرپسند و حفظ حریم خصوصی برای CAPTCHA

تصویر برجسته توسط Shutterstock/goodluz

منبع