پیوندهای داخلی و خارجی: چه تفاوت هایی دارند؟

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

لینک های داخلی در مقابل خارجی

یک پیوند داخلی دارای کد HTML زیر خواهد بود:

توجه: برخی افراد هنگام مراجعه به لینک های خارجی که به وب سایت خود اشاره می کنند از کلمات بک لینک و لینک های ورودی به جای یکدیگر استفاده می کنند. در حالی که آنها از نظر فنی یکسان هستند، تفاوت های ظریفی بین SEO و ایجاد ترافیک وجود دارد. برای جزئیات بیشتر به این صفحه در مورد بک لینک ها در مقابل لینک های ورودی مراجعه کنید.

تفاوت بین لینک های داخلی و لینک های خارجی

لینک های داخلی لینک های خارجی
صفحات وب سایت شما را به هم پیوند می دهد. به سایر دامنه های وب سایت پیوند می دهد.
ارزش سهام لینک را در سراسر سایت شما منتقل می کند. سهام پیوند را به وب سایت های دیگر منتقل می کند.
به افزایش تعداد بازدید از صفحه برای هر بازدیدکننده کمک می کند. می تواند بازدید کننده را از سایت شما دور کند و به طور بالقوه برنگردد.
می تواند رتبه بندی کلمات کلیدی را برای صفحه هدف در هنگام استفاده از متن لنگر بهینه شده با سئو بهبود بخشد. می تواند رتبه بندی کلمات کلیدی را برای وب سایت های دیگر بدون توجه به متن لنگر استفاده شده بهبود بخشد.
پیوند داخلی با تعداد کل صفحاتی که در سایت دارید محدود می شود. پیوندهای خارجی نامحدود است زیرا می توانید به هر تعداد وب سایت دیگر پیوند دهید.
پیوندهای داخلی تا حدی قابل اعتماد بودن محتوای شما را بهبود می بخشد زیرا خود تحمیلی هستند. پیوندهای خارجی قابلیت اطمینان محتوای شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد زیرا شما از منابع معتبر دیگر استناد می کنید.
لینک های داخلی یک عامل سئوی درون صفحه هستند. لینک های خارجی نیز عامل سئوی درون صفحه هستند.

درباره پیوندهای داخلی و خارجی بیشتر بدانید

در اینجا چند نمونه پیوند خارجی آورده شده است:

آیا لینک های داخلی برای سئو خوب هستند؟

<a href="http://www.external-domain.com/">Link Anchor Text</a>

همانطور که متوجه شدید، تفاوت اصلی بین لینک های داخلی و لینک های خارجی این است که لینک سازی داخلی ارزش کلی سئو سایت شما را بهبود می بخشد در حالی که لینک سازی خارجی اعتبار صفحات شما را افزایش می دهد.

<a href="http://www.same-domain.com/">Link Anchor Text</a>

اگر می خواهید استراتژی سئوی خوبی برای وب سایت خود داشته باشید، باید تفاوت بین لینک های داخلی و لینک های خارجی را بدانید.

اما همانطور که در ادامه خواهید آموخت، لینک های خارجی می توانند بخش مفیدی از استراتژی سئو داخلی شما باشند. و داشتن پیوندهای داخلی و خارجی در یک صفحه خوب است تا محتوای دیگر سایت شما خزیده شود، صفحه پیوند معتبرتر به نظر برسد، و برای گوگل راحت تر است که بفهمد محتوای شما برای اهداف سئو چیست.

مثال لینک داخلی

در اینجا چند نمونه لینک داخلی آورده شده است:

مثال پیوند خارجی

همچنین باید بدانید که هر نوع پیوند چگونه می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر بگذارد.

بنابراین در این پست، من قصد دارم هر آنچه را که باید در مورد پیوندهای داخلی و خارجی بدانید را پوشش دهم. من توضیح خواهم داد که لینک های داخلی و لینک های خارجی چیست، نمونه هایی از هر نوع را ذکر می کنم، در مورد مزایای پیوند داخلی و خارجی صحبت می کنم، و بهترین روش ها را برای بهبود دید جستجوی صفحه و رتبه بندی کلمات کلیدی به شما ارائه می دهم.

تفاوت بین لینک های داخلی و لینک های خارجی

امیدوارم از این راهنما در مورد پیوندهای داخلی و خارجی لذت برده باشید.

ارائه بهترین نکات سئو …

تفاوت اصلی بین لینک های داخلی با لینک های خارجی این است که لینک های داخلی بازدیدکنندگان را برای مدت طولانی تری در سایت شما نگه می دارند در حالی که لینک های خارجی اعتبار سایت شما را بهبود می بخشند. لینک های داخلی لینک هایی هستند که به صفحه دیگری در وب سایت شما اشاره می کنند. پیوندهای خارجی، هایپرلینک هایی هستند که به صفحات یک وب سایت دیگر اشاره می کنند.

ما همچنین بهترین روش‌ها را برای پیوندهای داخلی و خارجی بررسی کردیم تا بتوانید بیشترین ارزش را از آنها ببرید. این شامل مواردی مانند استفاده از متن لنگر غنی از کلمات کلیدی، پیوند داخلی به مهم ترین صفحات سایت شما، پیوند خارجی به معتبرترین منابع در جایگاه شما، و استفاده مناسب از ویژگی nofollow است.

لینک های داخلی در مقابل خارجیمنبع

درک ایده پشت پیوندهای داخلی آسان است زیرا آنها خوانندگان شما را بیشتر با وب سایت شما درگیر می کنند. با این حال، پیوندهای خارجی ممکن است غیرقابل درک به نظر برسند زیرا لزوماً نمی خواهید بازدیدکنندگان شما روی پیوندهایی کلیک کنند که آنها را از وب سایت شما دور می کند.

لینک های زیر بیشتر در مورد لینک های داخلی و خارجی در سئو و همچنین بهترین روش ها و ابزارهای استفاده برای بهینه سازی وب سایت توضیح می دهند. از این منابع برای بهبود دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

خلاصه برای پیوندهای داخلی در مقابل خارجی

یک پیوند خارجی دارای کد HTML زیر خواهد بود: