چگونه تگ عنوان را برای سئو بهینه کنیم (5 روش برتر)

این راهنمای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نحوه بهینه سازی تگ عنوان برای سئو را توضیح می دهد.

به عنوان مثال، “20 بهترین نکته سئو برای بازاریابان و وبلاگ نویسان مبتدی” برای خزنده ها و کاربران موتورهای جستجو بسیار بهتر از “بهترین نکات سئو” است.

یک تماس استراتژی با محتوای اصلاح شده رزرو کنید

ترکیب کلمات و عبارات مشابه بهترین روش برای سئوی درون صفحه با تگ عنوان است.

تکرار عبارات کلیدی یکسان فضای غیرضروری را در تگ عنوان اشغال می‌کند، به نظر یک خواننده انسانی شلخته به نظر می‌رسد و باعث بهینه‌سازی بیش از حد می‌شود که می‌تواند منجر به مشکلات رتبه‌بندی در SERP شود.

افزودن عناصری مانند اعداد (مثلاً 10، 20 یا 50) به تگ‌های عنوان خود یا یک عبارت دعوت به اقدام (مثلاً اکنون بخرید یا سهام کم) افراد بیشتری را ترغیب می‌کند تا روی نتیجه صفحه شما کلیک کنند. همچنین اضافه کردن سال جاری در پرانتز (2023) یا عبارت «به‌روزشده» می‌تواند CTR و ارزش SEO تگ‌های عنوان شما را افزایش دهد.

درباره برچسب‌های عنوان بیشتر بدانید

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 شیفته سئو شده است. هدف استفان این است که بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو را به اشتراک بگذارد تا بتوانید ترافیک بیشتری را برای وب سایت خود به دست آورید.منبع

الگوریتم های رتبه بندی CTR بالا را به عنوان یک سیگنال تجربه کاربری خوب درک می کنند زیرا نشان می دهد که سایت احتمالاً ارزش بالایی دارد یا به خوبی با یک عبارت جستجو مطابقت دارد. بنابراین، صفحه وب شما در صورت دریافت کلیک های ارگانیک بیشتر، شانس خود را برای نمایش بالاتر در نتایج جستجو برای پرس و جوهای مرتبط افزایش می دهد.

امیدوارم از این راهنمای توضیح نحوه بهینه سازی برچسب عنوان در سئو لذت برده باشید.

تگ عنوان همچنین اولین کلماتی است که یک شخص در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) برای فهرست صفحه وب شما می بیند و اگر در بین مخاطبان هدف شما باشد، علاقه او را جلب می کند.

نکته بعدی در این لیست از نکات بهینه سازی برچسب عنوان این است که مطمئن شوید که زیر 60 کاراکتر باقی می ماند. وقتی تگ‌های عنوان در نتایج موتورهای جستجو نمایش داده می‌شوند، تنها در صورتی که حدود 60 کاراکتر یا کمتر باشند به طور کامل به کاربر نشان داده می‌شوند.

قرار دادن کلمه کلیدی اصلی در ابتدای تگ عنوان، آن را به اولین قطعه متن تبدیل می کند که یک موتور جستجو مانند Googlebot هنگام تجزیه و تحلیل محتوای شما برای اهداف فهرست بندی و رتبه بندی می خزد.

این به این دلیل اتفاق می افتد که عناوین طولانی تر معمولاً برای صفحه نمایش کاربر که نتایج در آن نمایش داده می شود بسیار بزرگ هستند و توسط موتورهای جستجو مانند Google، Yahoo و Bing کوتاه می شوند.

یک استراتژی بهتر برای سئو این است که کلمات مشابه را بین دو عبارت کلیدی ترکیب کنید تا به صورت زیر خوانده شود: بهترین تهویه مطبوع (10 مورد بررسی شده). این نوع تگ عنوان شامل کلیدواژه های اصلی و ثانویه بدون بهینه سازی بیش از حد برای موتورهای جستجو یا تکراری برای کاربر است.

4. برچسب عنوان را زیر 60 کاراکتر نگه دارید

همچنین بخشی با منابع اضافی وجود دارد که در مورد اصول تگ عنوان صفحه بیشتر توضیح می دهد تا به شما در ایجاد استراتژی بهینه سازی موتور جستجوی بهتر کمک کند.

چگونه تگ عنوان را برای سئو بهینه کنیم

چگونه تگ عنوان را برای سئو بهینه کنیم

1. کلمه کلیدی SEO اولیه را بارگذاری کنید

اگر می‌خواهید برچسب عنوان خود را برای بهینه‌سازی بهتر موتورهای جستجو بهینه کنید، باید به دنبال راه‌هایی برای افزایش نرخ کلیک (CTR) در SERP باشید.

اولین راه برای بهینه سازی تگ عنوان در سئو این است که مطمئن شوید کلمه کلیدی اصلی که برای موتورهای جستجو هدف قرار می دهید در تگ عنوان HTML بارگذاری شده است.

بهترین روش برای برچسب‌های عنوان در اینجا این است که متن را تا حد امکان کوتاه نگه دارید و در عین حال کلمات کلیدی مورد نظر خود را درج کنید و به بازدیدکنندگان بالقوه بگویید صفحه وب شما در مورد چیست. اکثر مردم فقط یک نتیجه را در SERP ها اسکن می کنند تا بفهمند آیا ارزش کلیک کردن روی آن را دارد یا خیر و داشتن یک برچسب عنوان کوتاه شده که خیلی طولانی است می تواند نرخ کلیک صفحه شما را کاهش دهد.

5. بهینه سازی برای نرخ کلیک

این دو فاکتور در کنار هم به محتوای شما کمک می‌کنند تا برای جستجوهای مرتبط رتبه بالاتری داشته باشد و کلیک‌های بیشتری از کاربران موتورهای جستجو دریافت کند.

2. شامل کلمات کلیدی ثانویه

همانطور که متوجه شدید، نکات زیادی برای بهینه‌سازی برچسب عنوان HTML وجود دارد که می‌توانید برای بهبود بهینه‌سازی موتور جستجوی وب‌سایت خود دنبال کنید، با بهترین شیوه‌های تگ عنوان برتر از جمله بارگذاری عبارت کلیدی اصلی، افزودن کلمات کلیدی ثانویه، نه بهینه‌سازی بیش از حد برای همان. اصطلاحات، کوتاه نگه داشتن متن و استفاده از روش هایی برای افزایش نرخ کلیک (CTR). پیروی از این دستورالعمل ها می تواند به بهبود استراتژی کلی SEO شما برای رتبه بندی و ترافیک بالاتر کمک کند.