کوکی‌های شخص اول Google AdSense اکنون از شخصی‌سازی پشتیبانی می‌کنند


Google در حال به روز رسانی پشتیبانی از کوکی های شخص اول با قابلیت های شخصی سازی تبلیغات است. این تغییر بر تبلیغات ارائه شده از طریق AdSense تأثیر می گذارد.

Google AdSense در سال 2020 شروع به مجاز کردن کوکی‌های شخص اول کرد که از اطلاعات مرتبط با دامنه‌ای که کاربر بازدید می‌کند برای ارائه تبلیغات استفاده می‌کند.

در ابتدا، پشتیبانی شامل محدودیت فرکانس در تبلیغات بود، که تعداد دفعاتی را که کاربر یک آگهی مشابه را در یک وب سایت مشاهده می کند، محدود می کند.

اکنون، Google در حال اضافه کردن پشتیبانی برای شخصی‌سازی تبلیغات است، که مسلماً دلیل شماره یک استفاده از کوکی‌های شخص اول به جای کوکی‌های شخص ثالث است.

با این حال، شما این گزینه را خواهید داشت که یکی یا دیگری را انتخاب کنید، زیرا Google AdSense در حال اضافه کردن یک کلید برای روشن و خاموش کردن کوکی‌های شخص اول است.

برای دسترسی به کنترل، وارد حساب AdSense خود شوید و کلیک کنید ایمنی نام تجاری > محتوا > کنترل‌های مسدود کردن > مدیریت ارائه آگهی.

چرا کوکی‌های شخص اول را در Google AdSense فعال کنیم؟

کوکی های شخص اول حاوی اطلاعاتی درباره فعالیت کاربر در سایتی است که در حال حاضر از آن بازدید می کند.

کوکی‌های شخص اول اجازه محدود کردن فرکانس تبلیغات را می‌دهند، زیرا حاوی اطلاعاتی درباره تبلیغاتی هستند که کاربر در وب‌سایت می‌بیند.

محدودیت های فرکانس به طور بالقوه می تواند منجر به درآمد بالاتر برای کاربران AdSense شود.

محدود کردن فرکانس تبلیغات، Google را از ارائه تبلیغاتی که کاربر قبلاً چندین بار نادیده گرفته است، باز می دارد.

محدودیت فرکانس همچنین از ارائه تبلیغاتی که کاربر قبلاً روی آنها کلیک کرده است توسط Google جلوگیری می کند.

علاوه بر محدودیت فرکانس، Google اکنون از اطلاعات موجود در کوکی‌های شخص اول برای شخصی‌سازی تبلیغات AdSense استفاده می‌کند.

این تغییر می‌تواند درآمد را برای کاربران AdSense افزایش دهد، زیرا بازدیدکنندگان وب‌سایت انتخاب‌های مرتبط‌تری از تبلیغات را مشاهده خواهند کرد.

اگر از تأثیر کوکی‌های شخص اول بر درآمد AdSense خود ناراضی هستید، می‌توانید هر زمان که بخواهید آنها را خاموش کنید.

توجه داشته باشید که وقتی کوکی‌های شخص ثالث در دسترس نیستند، ممکن است Google به‌طور پیش‌فرض از کوکی‌های شخص اول استفاده کند.

دسترسی

کنترل روشن و خاموش کردن کوکی‌های شخص اول در حال حاضر در دسترس است، اگرچه Google می‌گوید انتخاب شما تا 10 نوامبر 2022 روی نمایش آگهی تأثیری نخواهد داشت.


منبع: گوگل
تصویر ویژه: Tada Images/Shutterstock

منبع