۱۳ نکته ایمنی مهم در رابطه با آسانسور

در چاهک این آسانسورها، به‌جای قرار دادن ریل آسانسور در دیواره‌ها آهنربای مغناطیسی کار می‌گذارند در کف آسانسور نیز یک آهنربای مغناطیسی با قطب مخالف آهنربای واقع در دیواره ها وجود دارد، با اتصال برق نیروی رانش باعث بالا رفتن آسانسور می‌شود. با توجه به نوسانات قیمت و تنوع در طراحی و همچنین انواع ساختار آسانسور ها ، برای قیمت آسانسور با کارشناسان ما تماس بگیرید تا پس از بازدید رایگان از محل پروژه قیمت آسانسور محاسبه و پیش فاکتور برای شما ارسال شود . مثلا قیمت آسانسور 8 نفره، بسیار بیشتر از قیمت آسانسور 4 نفره است، زیرا اصول طراحی و ساخت متفاوتی هم دارد. تمامی آسانسورها در داشتن خصوصیاتی مانند داشتن کابین، حرکت عمودی و توقف در سطوح مختلف با هم مشابه‌اند.

زیرا چنانچه ظرفیت آسانسور از حد استاندارد کم تر باشد، در هر بار توقف کابین تنها افراد محدودی می توانند جابجا شوند و افراد دیگر باید تا مدتی منتظر بمانند که از این نظر نارضایتی زیادی از این مساله خواهند داشت. پس از آن که ابعاد و سایزهای سیستم طراحی شد، در فاز دوم باید پارامترهای فنی قطعات به طور دقیق مشخص شود. ابعادی که برای کابین، درب ها و چاهک طراحی شده است از جمله پارامترهای مهمی هستند که می تواند در انتخاب پارامترهای فنی قطعات تاثیرگزار باشد. از این رو از جمله عوامل اصلی و مهمی که در انتخاب نوع قطعات و تجهیزات و همچنین پارامترهای فنی آن ها تاثیرگزار است می توان به مواردی از قبیل سرعت آسانسور، ظرفیت، طول مسیر حرکت، ابعاد سیستم، نوع محیط کاربری، نوع استاندارد EN81 و …. آسانسورها یکی از پرکاربردترین و ضروری ترین تجهیزات مورد استفاده در بسیاری از ساختمان ها می باشد که اصلی ترین نقش آن نیز جا به جایی افراد بین طبقات مختلف می باشد. امروزه شرکت ها و برندهای بسیار زیادی را می توانید مشاهده کنید که هر یک از آنها به دنبال ساخت و طراحی بهترین انواع این محصولات هستند.

این آسانسورها قادرند از شروع کار توسط خودشان مونتاژ و با سازه ساختمان ارتفاع بگیرند. این آسانسورها قابلیت کار تا ارتفاع ۵۰۰ متر و بالاتر را داشته و در ظرفیت‌های ۱ و ۱٫۵ و ۲ تن تولید می‌شوند. در ساختمان‌های بلندمرتبه جهت انتقال نفرات و مصالح بعد از اتمام سازه ساختمان و از ابتدای شروع کار در ساختمان از آسانسورهای ویژه بار و نفر استفاده می‌گردد. این آسانسورها در انتقال پرسنل کارگاه و لوازم و مصالح به طبقات بسیار مؤثر بوده و موجب تسریع عملیات ساختمانی می‌گردند. مجموعه ی اطلس تک با سابقه ی طولانی مدت در حوزه ساخت انواع آسانسورهای درمانی و همچنین خدمات پشتیبانی شبانه روزی توانایی خود را در اجرای پروژ های بزرگ بیمارستانی و خدمات درمانی در کارنامه خود به ثبت رسانیده است. کلیه موارد فوق در نهایت منجر به تعدد استارت ها ، حتی تا چندین برابر ساختمان های مسکونی می گردد.

حقایق جالب آسانسور ها در اطراف ما

بر روی فلکه این موتور تعدادی کابل فولادی (اصطلاحاً سیم بکسل) وجود دارد که از یک سمت به کابین آسانسور و از سمت دیگر به وزنه‌های آسانسور که درون قابی فلزی به نام قاب وزنه قرار دارند، بررسی متصل است. وزن این وزنهها به اندازه وزن کابین به علاوه نصف ظرفیت کابین است. دلیل قرار دادن وزنه در سیستم آسانسور کمک به بالا بردن آسانسور است در غیر اینصورت برای این کار باید موتورهای بسیار قوی با کیلووات بالا استفاده کرد.

  • چنانچه در حال طراحی و یا خرید آسانسور کششی برای پروژه خود هستید، با متخصصین ما تماس حاصل فرمایید.
  • موتورهای القایی مورد استفاده در آسانسور به همراه گیربکس (جعبه دنده) و چرخ طیار به کار می‌روند.
  • باطری اضطراریداشتن باطری اضطراری برای مواقعی که با قطعی برق مواجه هستیم، یا به هنگام تعمیر کردن قطعاتی که نیاز به قطع برق هست، یک مزیت محسوب می شود که در بالا بردن سطح ایمنی آسانسور نیز تأثیرگذار است.
  • مثلاً اگر ظرفیت کابین ۹۰۰ کیلوگرم باشد (یعنی آسانسور نفربر ۱۲ نفره چون متوسط وزن هر نفر ۷۵ کیلو گرم است) به اندازه ۴۵۰ کیلوگرم به اضافه وزن کابین در کادر وزنه، وزنه وجود دارد.

۱۳ نکته ایمنی مهم در رابطه با آسانسور

سرویس آسانسور به صورت دوره ای با بازه زمانی حداقل یکبار در ماه بایستی انجام شود . البته بعضی از قسمت های آسانسور نیاز به بازدید سه ماهه ، شش ماهه و سالیانه دارد که همه ی ای موارد بایستی حتماً در یک دوره قرارداد سالیانه سرویس و نگهداری آسانسور، انجام شود . داشتن قرارداد سرویس و نگهداری با یک شرکت معتبر دارای پروانه طراحی و مونتاژ و انجام بیمه نامه مسئولیت مدنی دارندگان آسانسور در قبال استفاده کنندگان اجباری می باشد. امروزه با گسترش استفاده از آسانسور، اطلاع دقیق از معنی دکمه‌های آسانسور به عنوان مهم‌ترین رابط بین کاربر و آسانسور از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر می‌خواهید از کاربرد و معنی دکمه های آسانسور اطلاع پیدا کنید و هم‌چنین با کاربرد دکمه اضطراری آسانسور آشنا شوید با مطالعه این مقاله به جواب بسیاری از سؤالات خود خواهید رسید.

شرکت آسانسور فعال

وظیفه ی این قطعه هدایت کابین و وزنه ی تعادل است همچنین کاهش حرکات جانبی و جلوگیری از تکانهای بیش از حد کابین از دیگر وظایف این عضو به شمار میرود. اين تجهيزات از مهمترين قسمتهاي آسانسور هستند که به ايمني آسانسور مربوط مي باشند . در ته چاله یا گودال آسانسور باید ضرب گیرهای مناسب تعبیه شده باشد. در ادامه مقاله نیز سعی بر آن داریم تا در مورد بالابرهای گیرلس و لوکس توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. در صورت شکستن کابل‌ها، سیستم‌های امنیتی مختلفی برای حفاظت از کسانی که درون اسانسور هستند وجود دارد.

تابلو فرمان آسانسور[ویرایش]

این مدل از کابین آسانسور در مجموعه رایا آسانسور با ورق 430 وارداتی طراحی می شود. از ویژگی های این مدل از کابین آسانسور مقاومت در برابر فشار و ضربه ، کیفیت و استحکام بالا ، مقاومت در برابر زنگ زدگی ، زیبایی و جلوه ای بی نظیر را می توان نام برد. معمولا برای استفاده از آسانسور کارگاهی در کارگاه های ساختمانی، اپراتور مسئول استفاده از آسانسور می باشد و نفرات دیگر شامل مهندسین و کارگران حق استفاده از آسانسور بدون حضور اپراتور را ندارند.