20 بهترین موتورهای جستجوی خصوصی که شما را ردیابی نمی کنند

Yandex پنجمین موتور جستجوی بزرگ جهان با سهم بازار جهانی 1.06 درصد است که به شرکت‌هایی مانند گوگل و بینگ در زادگاهشان روسیه می‌تواند به‌طور جدی کار کند.

SearchEncrypt یک رابط عالی، تمیز و مینیمالیستی دارد که احتمالاً برای کسانی جذاب است که به یاد دارند گوگل قبل از اینکه با تبلیغات، قطعه‌ها و انواع ویژگی‌های جمع‌آوری داده‌های شخصی گرفتار شود، چگونه بود.

هدف این راهنما این است که لیستی از محبوب ترین موتورهای جستجوی خصوصی که برای مرور ناشناس در اینترنت استفاده می شوند را به شما ارائه دهد تا بتوانید درک کنید که کدام شرکت ها برای یک جستجوی آنلاین امن و مطمئن بیشترین تسلط را دارند. همچنین اینجاست تا به‌عنوان منبعی برای استناد و پیوند در مقالات، پست‌های وبلاگ و نشریات آنلاین خود بر اساس داده‌های تحقیقات بازار خدمت کنید.

لیست بهترین موتورهای جستجوی خصوصی

1. DuckDuckGo

شماره 1 DuckDuckGo بهترین موتور جستجوی خصوصی

جستجوی بی نهایت نیاز به یک حساب کاربری برای استفاده از موتور جستجو دارد، اما این به شما امکان دسترسی به حالت مشاهده ناشناس را می دهد که تضمین می کند تمام فعالیت جستجوی شما خصوصی باقی می ماند. فراتر از آن، مزیت واقعی استفاده از Infinity Search این است که به شما امکان می‌دهد جست‌وجوهای یکسان را در چندین نوع محتوا، از جمله دستور العمل‌ها، منابع دانشگاهی، یا رسانه جستجو کنید.

19. اسکوبو

موتور جستجوی اسکوبو شماره 19

این پلتفرم کاربرپسند نتایج جستجو را از چندین ارائه‌دهنده مختلف جمع‌آوری می‌کند، که منشاء هر نتیجه جستجو در کنار آن فهرست شده است. یک برگه سریع “باز کردن به صورت ناشناس” به شما امکان می دهد هر نتیجه جستجو را از طریق یک سرور پراکسی مشاهده کنید، در حالی که ویژگی جستجوی Tor-Hidden به شما امکان می دهد بدون ارائه جزئیات شخصی خود در وب عمیق فرو بروید.

10. SearchEncrypt

#10 SearchEncrypt موتور جستجو

Ecosia یک موتور جستجوی خوب است که شما را برای کسی که نگران تأثیر فعالیت آنلاین آنها بر محیط است، ردیابی نمی کند.

همچنین یکی از معدود و بهترین موتورهای جستجوی خصوصی در اطراف است که توانایی جستجو در وب عمیق را می دهد، یعنی وب سایت هایی که توسط موتورهای جستجوی معمولی ایندکس نمی شوند. مانند نمای ناشناس Startpage، Gibiru همچنین به شما این امکان را می دهد که با مسیریابی فعالیت خود از طریق سرورهای خود، روی نتایج جستجو کلیک کنید و وب سایت ها را به صورت ناشناس مشاهده کنید.

9. متاجر

شماره 9 موتور جستجوی Metger

Brave Search ابزار داخلی است که توسط مرورگر وب خصوصی Brave محبوب استفاده می شود. استفاده از این دو با هم تضمین می کند که نه تنها پرس و جوها و فعالیت های جستجوی شما 100٪ ناشناس باقی می مانند، بلکه از ابزارهای یکپارچه دیگری مانند فناوری مسدود کردن تبلیغات و ضد ردیابی نیز بهره مند خواهید شد.

Ecosia واقع در آلمان، توسط Bing ارائه می‌شود، اما تاریخچه و اطلاعات شما را ردیابی نمی‌کند، و تمام مزایای استفاده از موتور جستجوی قدرتمند مایکروسافت را بدون هیچ‌کدام از نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی در اختیار شما قرار می‌دهد.

Peekier با کسب شهرت به عنوان یکی از بهترین جایگزین‌های Google برای جستجوی خصوصی بدون آگهی، یک پیش‌نمایش بصری از هر نتیجه جستجو را ارائه می‌کند و به شما یک راه سریع و آسان برای ارزیابی اینکه آیا آن صفحه قبل از کلیک کردن روی آن برای شما مفید است یا خیر ارائه می‌کند. . تنها نقطه ضعف این است که این موتور جستجوی بدون آگهی به اشتراک پولی نیاز دارد.

16. لوکول

شماره 16 موتور جستجوی لوکول

SwissCows در سوئیس مستقر است و به قوانین عالی حریم خصوصی و حفاظت از داده های کشور اروپایی وفادار می ماند و اطمینان حاصل می کند که تمام سؤالات جستجوی شما کاملاً ناشناس هستند.

گول ظاهر قدیمی را هم نخورید. زیبایی یکپارچهسازی با سیستمعامل عمدی است و در واقع به Gigablast کمک می کند تا نتایج خوبی را با سرعت رعد و برق ارائه دهد.

نمودار موتورهای جستجوی ناشناس برتر

MetaGer یکی از شناخته شده ترین مرورگرها در جهان است که از سال 1996 به کاربران کمک می کند تا حریم خصوصی خود را به صورت آنلاین حفظ کنند.

برجسته اصلی آن؛ با این حال، این است که به فناوری مستقل خود برای خزیدن و فهرست‌بندی نتایج جستجو متکی است نه اینکه آنها را از موتورهای جستجوی دیگر وارد کند. بنابراین، نتایجی را از این موتور جستجوی ناشناس دریافت می‌کنید که عاری از دستکاری یا تعصب است.

12. جستجو را قطع کنید

شماره 12 موتور جستجو را قطع کنید

همه اینها با سطح بالایی از ناشناس ماندن ارائه می شود که از یک موتور جستجوی خصوصی برتر انتظار دارید، زیرا WolframAlpha کوکی ها را ذخیره نمی کند، آدرس IP شما را ردیابی نمی کند، یا سایر جزئیات قابل شناسایی درباره شما را جمع آوری نمی کند تا هویت شما را هنگام جستجوی آنلاین ناشناس نگه دارد. .

14. Yandex

شماره 14 موتور جستجوی Yandex

Mojeek یک خط‌مشی سختگیرانه برای عدم ردیابی دارد، اطمینان حاصل می‌کند که هیچ کوکی در دستگاه شما وجود ندارد و می‌توانید با اطمینان خاطر از اینکه اطلاعات شخصی شما ذخیره نمی‌شود، مرور را شروع کنید. Mojeek آدرس IP شما را نیز ضبط نمی کند، در عوض به کد کشور دو رقمی تکیه می کند.

برخلاف سایر موتورهای جستجوی محبوب که شما را در این لیست ردیابی نمی‌کنند و نتایج خود را از گوگل و بینگ می‌گیرند، Qwant به الگوریتم‌های جستجوی منحصربه‌فرد خود برای ارائه نتایج شخصی‌سازی شده بدون ردیابی اطلاعات شخصی یا سابقه جستجوی کاربران متکی است.

5. YaCy

شماره 5 موتور جستجو YaCy

Kagi (که قبلا Peekier.com نام داشت) یک خط مشی سختگیرانه عدم ردیابی، پرس و جوهای جستجوی رمزگذاری شده و ابزارهای امنیتی پیشرفته دارد. با این حال، تنها این تعهد قوی به حریم خصوصی کاربر نیست که اخیراً باعث محبوبیت آن شده است.

هر درخواست جستجویی که انجام می‌دهید رمزگذاری شده و از طریق سرویس‌های پراکسی هدایت می‌شود تا اطمینان حاصل شود که آدرس IP و سایر اطلاعات قابل شناسایی شما پنهان می‌مانند.

Lukol یک جایگزین Google برای حفظ حریم خصوصی است که نتایج را از غول جستجو بدون ردیابی یا ذخیره داده های شما ارائه می دهد. این سرویس در طراحی و رویکرد مینیمالیست، نتایج دقیق و مرتبط را به سرعت و به صورت ناشناس ارائه می دهد.

17. جست و جوی شجاعانه

شماره 17 موتور جستجوی شجاع

این نرم افزار به عنوان یک خزنده عمل می کند و به نمایه سازی و فهرست نویسی صفحات وب کمک می کند. در نهایت، این امر خطر نقض امنیتی را که می تواند هنگام ذخیره داده های شخصی در یک مکان متمرکز رخ ​​دهد، حذف می کند، حداکثر حریم خصوصی را برای کاربران تضمین می کند و آن را به یک موتور جستجوی کاملا ناشناس تبدیل می کند.

6. سرکس

شماره 6 موتور جستجوی ناشناس Searx

یکی از ویژگی‌های برجسته Startpage حالت مفید ناشناس نمای آن است که ترافیک را از طریق سرورهای خود هدایت می‌کند تا بتوانید وب‌سایت‌ها را به صورت خصوصی مشاهده کنید و از دردسر باز کردن آن سایت در یک پنجره ناشناس یا خصوصی جلوگیری کنید.

4. Qwant

شماره 4 موتور جستجوی Qwant

Gigablast یک موتور جستجوی منبع باز است که نتایج سریع و ایمن را از آغاز هزاره ارائه کرده است. گزارش‌های جستجو اغلب حذف می‌شوند تا از ردیابی سابقه جستجوی شما جلوگیری شود، در حالی که رمزگذاری پیشرفته از دسترسی غیرمجاز به فعالیت و داده‌های شخصی شما جلوگیری می‌کند.

همانطور که متوجه شدید، موتورهای جستجوی برتری که شما را ردیابی نمی کنند، ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند تا هویت و سابقه جستجوی شما را خصوصی و ایمن نگه دارند. به راحتی می توانید به این لیست مقایسه ای از محبوب ترین موتورهای جستجوی ناشناس در مقالات، پست های وبلاگ و نشریات آنلاین خود استناد کنید و به آن پیوند دهید.منبع

Searx یک موتور فراجستجوی منبع باز است که نتایج بیش از 70 موتور جستجو را گردآوری می کند.

با تخمینی 0.03 درصد سهم بازار و حدود 50 میلیون کاربر در ماه، Qwant در فرانسه واقع شده است، به این معنی که تحت قوانین سختگیرانه حریم خصوصی مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا (GDPR) قرار دارد.

چه چیزی این یکی را برجسته می کند. با این حال، این سرویس نه تنها به منابع انرژی تجدیدپذیر برای هدایت سرورهای خود متکی است، بلکه به طرح‌های درختکاری در نقاط مهم تنوع زیستی در سراسر جهان کمک مالی می‌کند.

Gibiru امنیت را در قلب کل عملیات خود قرار می دهد. کوکی ها را در مرورگر شما ذخیره نمی کند و آدرس IP، سابقه جستجو یا سایر جزئیات خصوصی شما را نیز حفظ نمی کند.

جستجوی قطع اتصال جستجوی قطع اتصال ابزار جستجوی داخلی برای گستره Disconnect ابزارهای حفاظت از حریم خصوصی است. این پلتفرم به تنهایی شما را به نتایج جستجو در DuckDuckGo هدایت می‌کند، اما وقتی با بقیه ابزارهای Disconnect ترکیب می‌شود، کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که تمام فعالیت‌های اینترنتی شما می‌تواند در یک برنامه بسیار ایمن انجام شود.

13. WolframAlpha

شماره 13 موتور جستجو WolframAlpha

تمام عبارات جستجو برای اطمینان از ناشناس بودن رمزگذاری می شوند، بدون اینکه هیچ اطلاعات شناسایی شخصی ردیابی یا ثبت شود. در واقع، SearchEncrypt حتی نتایج جستجوی شما را پس از 30 دقیقه عدم فعالیت پاک می‌کند و تضمین می‌کند که هیچ راهی برای ردیابی تاریخچه جستجوی شما با این موتور جستجوی خصوصی وجود ندارد.

11. موجیک

شماره 11 موتور جستجوی Mojeek

امیدوارم از این لیست از بهترین موتورهای جستجوی خصوصی لذت برده باشید.

Oscobo یک موتور جستجوی کاملاً متکی به خود است، به این معنی که از هیچ ابزار شخص ثالثی که به طور بالقوه می تواند به داده های شما دسترسی داشته باشد یا از آنها سوء استفاده کند، استفاده نمی کند. یک پلت فرم مناسب برای مبتدیان، Oscobo همه عبارت های جستجو را برای ارائه نتایج سریع، دقیق و بدون ردیابی رمزگذاری می کند.

20. Gigablast

#20 موتور جستجوی Gigablast

این سرویس موتور جستجوی ناشناس برتر، سابقه جستجو، آدرس IP یا سایر داده‌های شما را جمع‌آوری نمی‌کند و به همین دلیل است که پایگاه کاربر به سرعت در حال رشد است. در عوض، Swisscows بر فناوری معنایی تکیه می‌کند و به آن برتری نسبت به سایر موتورهای جستجو می‌دهد زیرا درک بهتری از هدف جستجو دارد و بنابراین می‌تواند نتایج جستجوی بسیار دقیق و مرتبطی را ارائه دهد.

3. صفحه شروع

موتور جستجوی ناشناس صفحه شروع شماره 3

با مراجعه به این صفحات می‌توانید درباره این موتورهای جستجو و نحوه مقایسه آنها با سایر گزینه‌های محبوب جستجوی Google اطلاعات بیشتری کسب کنید: فهرست 5 موتور جستجوی برتر، فهرست 10 موتور جستجوی برتر، فهرست 15 موتور جستجوی برتر، فهرست 20 موتور جستجوی برتر، 50 جستجوی برتر لیست موتورها و لیست 100 موتور جستجو برتر. یا فقط با مراجعه به این راهنما

خلاصه موتورهای جستجوی خصوصی که شما را ردیابی نمی کنند

هرچه جستجوهای بیشتری انجام دهید، درختان بیشتری را قادر به کاشت می کنید. Ecosia حتی به شما امکان می دهد تعداد درختان را در نتیجه استفاده شما ردیابی کنید تا بتوانید تأثیر مثبت استفاده از جستجوی خود را بر روی کره زمین مشاهده کنید.

8. گیبیرو

موتور جستجوی گیبورو شماره 8

صفحه شروع نتایج جستجو را از Google واکشی می کند اما هیچ داده شخصی را ردیابی یا ذخیره نمی کند. اگر از نتایج عمیقی که از غول جستجوی اصلی دریافت می‌کنید لذت می‌برید، اما نمی‌خواهید حریم خصوصی خود را از دست بدهید، این یک انتخاب عالی است. سهم بازار جهانی حدود 0.02 درصد است.