Domain Authority برای سئو چگونه محاسبه می شود؟ (عوامل توضیح داده شده است)

یکی از مهمترین فاکتورهای امتیاز Domain Authority برای سئو، کیفیت بک لینک هایی است که وب سایت از سایت های دیگر دریافت می کند. بک لینک های با کیفیت بالا از سایت های قابل اعتماد نشان می دهد که سایر منابع معتبر به دامنه شما لینک می دهند.

همانطور که متوجه شدید، Domain Authority با ارزیابی چندین فاکتور برای یک وب سایت، از جمله سن دامنه، دامنه های ریشه پیوند، تعداد کل لینک ها، کیفیت بک لینک، نسبت لینک خروجی، MozRank و MozTrust در یک امتیاز DA محاسبه می شود. به همین دلیل مهم است که فاکتورهای Domain Authority در سئو را درک کنید تا بهترین نتایج رتبه بندی را برای وب سایت خود داشته باشید.منبع

پیوند دادن دامنه های ریشه (یا دامنه های ارجاع دهنده) یکی دیگر از عوامل فرآیند امتیازدهی Domain Authority است. دامنه ریشه پیوند دهنده یک وب سایت منحصر به فرد است که به وب سایت در حال امتیازدهی پیوند داده شده است.

پیوندهای باکیفیت و قابل اعتماد شامل پیوندهایی از سازمان‌های دولتی، مؤسسات آموزشی و سایر وب‌سایت‌های بسیار قابل اعتماد مانند منابع خبری معتبر و وب‌سایت‌های غالب در جایگاه شما هستند. اگر امتیاز MozRank را برای وب سایت خود افزایش دهید، Domain Authority نیز بهبود می یابد.

درباره Domain Authority بیشتر بدانید

به روشی دیگر، پیوند دامنه‌های ریشه به تعداد وب‌سایت‌های دیگری که به وب‌سایت شما پیوند می‌دهند، بدون توجه به اینکه هر سایت جداگانه چند بار به دامنه شما پیوند می‌دهد، اشاره دارد. این بدان معناست که یک وب سایت ممکن است دارای یک دامنه ارجاع دهنده با چندین بک لینک از آن دامنه باشد.

MozTrust عنصر نهایی اندازه گیری Domain Authority است. این معیار بر اساس لینک های دریافتی به یک دامنه از سایر سایت های قابل اعتماد در اینترنت است و در مقیاس 0 تا 10 اندازه گیری می شود.

این راهنمای بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) به این سوال پاسخ می‌دهد که Domain Authority برای SEO چگونه محاسبه می‌شود؟