Google Ads تغییر به اسناد مبتنی بر داده را آسان می کند


Google تغییر دادن اسناد مبتنی بر داده را برای کمپین‌های تبلیغاتی Google آسان می‌کند و به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد قبل از تغییر، ببینند چگونه بر کمپین‌ها تأثیر می‌گذارد.

انتساب داده محور پرکاربردترین و پیش فرض انتساب برای کمپین های تبلیغاتی گوگل است. با این حال، تبلیغ‌کنندگان ممکن است در تغییر مدل ارجاع ترجیحی خود به دلیل عدم اطمینان در مورد تأثیر آن بر عملکرد، مردد باشند.

در یک پست وبلاگ، گوگل از تغییر به اسناد مبتنی بر داده حمایت می‌کند و می‌گوید که تبلیغ‌کنندگان معمولاً در مقایسه با مدل ارجاع فعلی‌شان افزایش در تبدیل‌ها را تجربه می‌کنند:

«تبلیغ‌کنندگانی که از مدل ارجاع دیگری به اسناد مبتنی بر داده تغییر می‌دهند، معمولاً میانگین ۶ درصد افزایش در تبدیل‌ها را مشاهده می‌کنند. با اسناد مبتنی بر داده، الگوریتم‌های یادگیری ماشین اعتبار کسری را به نقاط تماس مشتری اختصاص می‌دهند که ممکن است قبلاً کمتر از ارزش‌گذاری شده باشند. سپس Smart Bidding می‌تواند به این فرصت‌ها واکنش نشان دهد و منجر به افزایش عملکرد شود.»

برای کمک به تبلیغ‌کنندگان بیشتر برای مشاهده دستاوردهای عملکرد مشابه، Google شفافیت بیشتری را در مورد نحوه تأثیر اسناد مبتنی بر داده بر حساب‌ها به ارمغان می‌آورد.

گوگل در حال معرفی ابزار جدیدی است که به تبلیغ‌کنندگان درک واضح‌تری از اثرات اسناد مبتنی بر داده‌ها قبل از تغییر به آن می‌دهد. این ابزار به گونه‌ای طراحی شده است که به تبلیغ‌کنندگان کمک می‌کند تا در مورد تغییر مدل‌های ارجاع اعتماد بیشتری داشته باشند.

ابزار شبیه سازی اسناد مبتنی بر داده

گوگل در حال راه‌اندازی ابزار جدیدی برای شبیه‌سازی نحوه واکنش مناقصه خودکار به اسناد مبتنی بر داده در هفت روز گذشته است.

تبلیغ‌کنندگان می‌توانند از این ابزار استفاده کنند تا ببینند انتساب داده‌محور چگونه بر حساب‌هایشان تأثیر می‌گذارد، قبل از اینکه مدل اسناد فعلی خود را کنار بگذارند.

پست وبلاگ گوگل ادامه می دهد:

مانند هر تغییر حسابی، دانستن اینکه چه چیزی باید انتظار داشته باشید بسیار مهم است. به همین دلیل است که به زودی یک ابزار شبیه‌سازی را برای تبلیغ‌کنندگان واجد شرایط راه‌اندازی می‌کنیم که به شما امکان می‌دهد ببینید که مناقصه خودکار در ۷ روز گذشته چگونه نسبت به اسناد مبتنی بر داده واکنش نشان داده است. این به شما کمک می‌کند تا قبل از تغییر، تأثیرات انتساب داده‌محور را روی حسابتان درک کنید.»

اسناد مبتنی بر داده برای انواع تبلیغات بیشتر

Google در حال گسترش انتساب داده‌محور به انواع بیشتری از تبلیغات است که با تبدیل برنامه شروع می‌شود و بعداً به تبلیغات Discovery پشتیبانی می‌افزاید:

در نهایت، ما همچنان به ارائه اسناد مبتنی بر داده برای تبلیغ‌کنندگان بیشتر و انواع تبلیغات بیشتر ادامه می‌دهیم. از لحاظ تاریخی، اسناد مبتنی بر داده از تبلیغات جستجو، خرید، نمایش و YouTube پشتیبانی می‌کند. ما در حال گسترش پشتیبانی خود از تبدیل برنامه‌ها هستیم و از سال آینده پشتیبانی از قالب‌های Discovery (از جمله فرمت‌های Performance Max) را آغاز خواهیم کرد.

ما متعهد هستیم که به شما کمک کنیم تا اهداف کمپین خود را با دقت بیشتری اندازه گیری کنید و ابزارهایی را که برای موفقیت نیاز دارید در اختیار شما قرار دهیم. با پیشرفت‌های مداوم در یادگیری ماشین و اتوماسیون، می‌توانید با استفاده از اسناد مبتنی بر داده برای ارائه نتایج بازاریابی مثبت، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.


تصویر ویژه: Lemonsoup14/Shutterstock

منبع