Google Analytics 4 ارائه گزارش صفحه فرود داخلی


Google Analytics 4 (GA4) در حال ارائه عملکرد داخلی است که به کاربران امکان می دهد گزارش های فرود را تولید کنند.

این گزارش‌ها که برای تعیین اثربخشی صفحات فرود استفاده می‌شوند، داده‌های بازدید از یک سایت را جمع‌آوری می‌کنند و به مدیران وب‌سایت اجازه می‌دهند صفحات فرود خود را آزمایش و بهینه کنند.

GA4 که به طور رسمی در اواسط اکتبر 2020 منتشر شد، جایگزین Universal Analytics (UA) است که در ژوئیه 2023 غروب می کند.

قبل از این به‌روزرسانی، که به تدریج برای کاربران ارائه می‌شود، گزارش‌های صفحه فرود باید به صورت دستی ساخته می‌شد. این یک فرآیند غیر شهودی بود که به چندین کلیک نیاز داشت.

گزارش‌های صفحه فرود در داشبورد موجود است

می‌توانید گزارش صفحه فرود را در بخش Engagement در ناوبری سمت چپ در داشبورد GA4 خود بیابید.

گزارش خودکار و پیش‌فرض شامل معیارهایی برای بازدیدها، کاربران جدید، میانگین زمان تعامل در هر جلسه، تبدیل‌ها و کل درآمد است. با این حال، این فیلدها را می توان تغییر داد و با توجه به نیازهای هر مدیر وب سایت سفارشی کرد.

ایجاد گزارش های سفارشی یک فرآیند ساده است:

  1. روی نماد «گزارش سفارشی» در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.
  2. روی «سنجه‌ها» کلیک کنید و مواردی را که می‌خواهید در گزارش خود اضافه یا حذف کنید.
  3. “اعمال” را بزنید و گزارش خود را ایجاد کنید.

GA4 عملکرد بیشتری نسبت به پلتفرم قبلی ارائه می دهد

یکی از ارتقاهای عمده از UA4 به GA4، امکان ترکیب داده های وب و برنامه در یک ویژگی بود. برنامه تجزیه و تحلیل قبلی گوگل، نماهای صفحه را به طور جداگانه برای ویژگی های خاص موبایل ردیابی می کرد.

GA4 یک بخش «رویداد» جدید اضافه کرد و در عین حال معیارهای جدیدی از جمله «جلسه درگیر»، «میانگین زمان تعامل در هر جلسه» و «نرخ تعامل» را نیز اضافه کرد.

در حالی که UA طیف گسترده ای از گزارش های استاندارد را ارائه می دهد، UA4 بسیار کمتر است. تجزیه و تحلیل داده ها در GA4 عموماً به کار اضافی نیاز دارد، چه از طریق ایجاد یک گزارش سفارشی “اکتشاف” یا با صادرات داده ها.

به طور کلی، به نظر می رسد عملکرد GA4 به جای ردیابی بازدید از صفحه و جلسات، به سمت جمع آوری و نظارت بر رویدادها در یک وب سایت است.

GA4 بر داده های کاربر و منابع داده متمرکز شده است

تغییر قابل توجه دیگر از UA به GA4 در جمع آوری داده ها و حفظ حریم خصوصی بود. برخلاف نسخه قبلی خود، GA4 آدرس های IP را جمع آوری یا ذخیره نمی کند.

همچنین فرآیند حذف داده‌ها را ساده‌تر کرد و در عین حال گزینه‌هایی را در مورد مدت زمان ذخیره داده‌ها و ثبت مکان آنها در اختیار کاربران قرار داد.


منبع: @kristaseiden در توییتر

تصویر ویژه: G Tbov/Shutterstock

منبع