Google Cloud استودیوی داده را به عنوان “Looker Studio” تغییر نام داد


گوگل در کنفرانس Cloud Next 2022، کنفرانس کاربران مجازی خود، همه ابزارهای هوش تجاری خود را تحت نام تجاری Looker یکپارچه کرده است.

Looker اکنون چهره همه برنامه‌های موجود تجزیه و تحلیل داده‌های Google Cloud خواهد بود. این برنامه ها در مجموعه Looker گنجانده شده و نام Looker را یدک می کشند. برای مثال، Data Studio اکنون Looker Studio است.

کیت رایت، مدیر ارشد گوگل، “Looker نامی است که هنگام صحبت در مورد همه محصولات هوش تجاری Google Cloud خود استفاده می کنیم، زیرا Looker، Data Studio و فناوری های اصلی Google مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را گرد هم می آوریم.” برای مدیریت محصول هوش تجاری در این اطلاعیه گفته شده است.

Looker Suite شامل خدمات یکپارچه زیرساخت ابری است

Looker امروز در Cloud Preview راه اندازی می شود. نسخه جدید شامل خدمات زیرساخت ابری یکپارچه، از جمله خدمات کلیدی امنیت و مدیریت خواهد بود.

گوگل همچنین در حال راه اندازی پیش نمایش ادغام Looker با Google Sheets است. این شرکت قصد دارد در نهایت از ابزارهای تجسمی مانند Salesforce’s Tableau نیز پشتیبانی کند.

این روند ادغامی را که گوگل از زمان خرید Looker در سال 2020 به قیمت 2.6 میلیارد دلار دنبال کرده است ادامه می دهد. مدت کوتاهی پس از آن، غول موتور جستجو شروع به ارائه پشتیبانی کامل از مجموعه Google Marketing Analytics کرد.

گوگل به دنبال افزایش پیشنهادات هوش تجاری است

خرید Looker به طور قابل توجهی توانایی های تجزیه و تحلیل و هوش تجاری گوگل را افزایش داد. بخش مهمی از این قابلیت، قابلیت مدل‌سازی داده‌های معنایی Looker بود که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا داده‌ها و دارایی‌های تحلیلی را برای اطمینان از تفسیرهای منسجم تعریف کنند.

گوگل با ترکیب تمامی پیشنهادات تحلیلی خود در زیر یک چتر، به دنبال این است که عملکرد بیشتری نسبت به داشبوردهای سنتی در اختیار کاربران قرار دهد.

استودیو Looker اکنون از مدل‌های داده از Looker پشتیبانی می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد لایه مدل‌سازی Looker را برای ترکیب منابع داده اعمال کنند. به طور کلی، این یکپارچه سازی به دنبال این است که به شرکت ها اجازه دهد داده های بیشتری را در جریان کار و برنامه های خود بیاورند تا بتوانند تصمیمات روزانه آگاهانه تری در مورد عملیات بگیرند.

اوایل امسال، گوگل BigLake را راه‌اندازی کرد و Analytics Hub و BigQueryML را در پلتفرم ابری خود ادغام کرد. در آن زمان به Looker اشاره ای نشد.

Looker Studio Pro ویژگی های مدیریت سازمانی را اضافه می کند

Looker Studio اکنون در سه سطح در دسترس خواهد بود، از جمله Looker Studio Pro که برای کاربران پیشرفته تر در سطح سازمانی در نظر گرفته شده است. این ویژگی‌های مدیریتی، ابزارهای همکاری و قراردادهای سطح سرویس را اضافه می‌کند.

گوگل قصد دارد نسخه سازمانی را با Dataplex یکپارچه کند، یک محیط مدیریت داده در آینده که امکان مشاهده سلسله داده ها و فراداده ها را فراهم می کند.

ویژگی های موجود در Looker Studio Pro به طور خاص برای استفاده توسط سازمان های بزرگ با تعداد زیادی کارمند در نظر گرفته شده است.


تصویر ویژه: Shutterstock/Sergei Elagin

منبع