TikTok دکمه رأی مخالف را برای نظرات اضافه می کند


TikTok در حال راه اندازی یک دکمه رأی منفی است که به کاربران امکان می دهد نظرات نامربوط یا نامناسب را پرچم گذاری کنند.

راه‌اندازی رأی‌های منفی به دنبال آزمایشی است که TikTok در طول تابستان انجام داد.

TikTok در آوریل اعلام کرد که در حال بررسی راه‌هایی برای حذف فعالانه محتوا یا رفتار توهین‌آمیز و نفرت‌انگیز است که دستورالعمل‌های انجمن خود را نقض می‌کند.

یکی از ویژگی هایی که از این دوره آزمایشی به وجود آمده است، دکمه downvote است که به جامعه TikTok راهی برای تعدیل خود می دهد.

در سراسر جهان، دکمه downvote در زیر نظرات در کنار دکمه like ظاهر می شود. همانطور که در مثال زیر مشاهده می شود، مانند یک نماد انگشت شست به نظر می رسد.

TikTok دکمه رأی مخالف را برای نظرات اضافه می کندتصویر از Twitter.com/TikTokComms، سپتامبر 2022.

یک دکمه رأی منفی کاملاً قابل توضیح است، اما اجرای آن توسط TikTok آنطور که انتظار دارید عمل نمی کند.

TikTok تأیید می‌کند که تعداد کل نپسندیدن‌ها عمومی نمی‌شود، به همین دلیل است که شما یک عدد را در کنار نماد نمی‌بینید.

از روی صداهای آن، فقط تیم نظارتی TikTok متوجه خواهد شد که یک نظر چند رای منفی دریافت می کند.

علاوه بر این، دکمه downvote بر تعداد لایک‌های نظر تأثیری نمی‌گذارد. این بیشتر راهی برای ارسال بازخورد به گردانندگان TikTok است.

در سایتی مانند Reddit، وقتی به یک پست یا یک نظر رأی منفی می دهید، رأی موافق را حذف می کند. این به کاربران اجازه می دهد تا کنترل بیشتری بر روی اینکه کدام نظر ابتدا نشان داده می شوند، زیرا Reddit نظرات را به ترتیب اکثر آراء موافق رتبه بندی می کند.

یعنی نه نحوه عملکرد دکمه منفی TikTok

TikTok در اطلاعیه‌ای توضیح می‌دهد که هدفش با دکمه رأی منفی خود چیست:

“ما آن را به عنوان راهی جدید برای شنیدن بازخورد مستقیم از جامعه خود ایجاد کرده ایم. این به ما امکان می دهد نظرات نامربوط یا نامناسب را بهتر شناسایی کنیم، که به ما کمک می کند بخش نظرات را برای تعاملات واقعی و معتبر ایجاد کنیم.

اولویت اصلی ما با این ویژگی ایجاد تجربه بهتر برای جامعه ما است. با در نظر گرفتن این موضوع، تعداد کل نپسندیدن های یک نظر نشان داده نخواهد شد و افراد می توانند هر زمان که دوست داشتند، بازخورد خود را با ضربه زدن دوباره دریافت کنند.

در عمل، دکمه downvote ممکن است اثری مشابه Reddit داشته باشد، بسته به اینکه چه مدت طول می کشد تا TikTok روی یک نظر پرچم گذاری شده اقدام کند.

با توجه به اینکه تیم اعتدال حرف آخر را می‌زند، اجرای TikTok پتانسیل تصمیم‌گیری‌های دیپلماتیک بیشتری را دارد.

منظورم این است که رأی منفی به یک نظر برتر به احتمال زیاد باعث حذف آن نمی شود مگر اینکه توهین آمیز باشد یا دستورالعمل های انجمن TikTok را نقض کند.

رای منفی دادن به نظر به دلیل مخالفت یا عدم دوست داشتن شخصی که آن را پست کرده است، بر روی دید آن‌طور که در Reddit تأثیر می‌گذارد، تأثیر نمی‌گذارد.

آیا هر یک از اینها تغییر معناداری در گفتمان در بخش نظرات TikTok ایجاد می کند؟ فقط زمان در مورد آن مشخص خواهد کرد.


منبع: @TikTokComms در توییتر

تصویر ویژه: اسکرین شات از Twitter.com/TikTokComms، سپتامبر 2022.

منبع